СТАВ МАЂАРСКЕ ЈЕ ЈАСАН: Велико "не" за Зеленског и Украјину

МАЂАРСКИ парламент усвојио је резолуцију против финансијске подршке Украјине и против њеног приступања Европској унији.

СТАВ МАЂАРСКЕ ЈЕ ЈАСАН: Велико не за Зеленског и Украјину

Фото: Профимедиа

Документ „О одбијању подршке чланству Украјине у ЕУ, рату и претварању ЕУ у војну алијансу и покушаја да се угрози суверенитет држава-чланица“ подржало је 142 посланика.

Против је било 28, а четворо је било уздржано.

Подсетимо, мађарски премијер Виктор Орбан је недавно рекао да Владимир Зеленски иде погрешним путем верујући да Украјина може да претендује за чланство у ЕУ, па чак и надајући се да ће одредити конкретан датум.

- На погрешном сте путу. Приступање ЕУ је процес заснован на заслугама. Услове одређују државе чланице, а не земље кандидати - поручио је Орбан.

(Спутњик)

БОНУС ВИДЕО: ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.

29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

КАО ДА САМ СРЕО ЈЕДНУ ОБИЧНУ ЖЕНУ Шеки мајку први пут видео случајно - Није било никаквог узбуђења