НОВА СЈАЈНА МОТО ГП ТРКА: Освајач пол позиције на Силверстоуну "летео", а водећи у генералном пласману, иако осми, умакао ривалима

Танјуг

07. 08. 2022. у 17:41

ИТАЛИЈАНСКИ возач Франческо Бањаја, члан Дукатија, победио је данас на трци за ВН Велике Британије у Мото ГП шампионату на чувеној стази у Силверстону.

НОВА СЈАЈНА МОТО ГП ТРКА: Освајач пол позиције на Силверстоуну летео,  а водећи у генералном пласману, иако осми, умакао ривалима

До четвртог тријумфа на последњих седам трка Бањаја је стигао испред Шпанца Маверика Вињалеса из Априлије и тимског колеге Аустралијанца Џека Милера.

Лидер у генералном пласману Француз Фабио Квартараро (Јамаха) освојио је осмо место, док његов земљак Жоан Зарко, који је имао пол позицију, није завршио трку.

Квартараро води у шампионату са 180 бодова, Алеш Еспаргаро (Априлија), који је данас био девети, је други са 158, док Бањаја има 131.

Наредна трка вози се 21. августа на Ред Бул Рингу у Спилбергу.

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

КАКО ЈЕ КОСОВО И МЕТОХИЈА ДОБИЛО ИМЕ? Различито порекло и велика симболка - назив користе САМО СРБИ

КОСОВО и Метохија веома су значајан део српске историје и традиције, али ретки су они који знају како је тако важно поднебље нашег постанка и идентитета добило име. Обе речи у називу нађе јужне покрајине имају различито порекло и велику симболику.

18. 05. 2024. у 11:47