БОЛЕСНИЦИ! Ево шта су Црногорци урадили пред меморијал "Андрија Делибашић" (ВИДЕО)

БРУКА и срамота!

БОЛЕСНИЦИ! Ево шта су Црногорци урадили пред меморијал Андрија Делибашић (ВИДЕО)

ФОТО: Архива Новости

Никшић је протекле вечери био поприште немилих сцена које су бациле озбиљну мрљу на предстојећи спортски спектакл. Уместо да се одбројавају дани до 25. марта, када је планирано да први меморијални турнир "Андрија Делибашић" окупи фудбалске легенде и љубитеље спорта, град под Требјесом постао је поприште навијачког обрачуна.

Инцидент је избио на Тргу Шака Петровића, где је дошло до директног физичког сукоба између припадника навијачких група Сутјеске и Партизана. Према сведочењима очевидаца и бројним снимцима који су преплавили друштвене мреже, атмосфера је у тренутку ескалирала у општи метеж. Учесници туче нису презали од употребе пиротехничких средстава, па су се усред градског језгра могле видети упаљене бакље и чути експлозије петарди, што је изазвало узнемиреност међу грађанима који су се затекли у близини.

Из Управе полиције – Регионалног центра безбедности „Запад“, саопштено је да је само захваљујући муњевитој реакцији службеника Одељења безбедности Никшић спречен инцидент много ширих размера. Полицијске снаге су успеле да раздвоје сукобљене групе пре него што је дошло до тежих телесних повреда.

- Службеници Управе полиције предузимају интензивне активности на терену у циљу пуне идентификације, проналаска и привођења свих лица за која се сумња да су учествовала у вечерашњем покушају изазивања инцидента - наводи се у званичном саопштењу.

Такође се наглашава да ће се спровести све законом прописане мере како би се осигурао јавни ред и мир, уз напомену да ће држава имати нулту толеранцију према сваком облику насиља на јавним местима.

Подсећања ради, турнир посвећен прослављеном асу Андрији Делибашићу на којем ће снаге одмерити три велика клуба – Сутјеска, Будућност и Партизан  замишљен је као догађај који спаја регион и подсећа на некада великог фудбалера који нас је прерано напустио.

Ипак, након синоћних догађаја, безбедносни протоколи ће бити подигнути на највиши ниво. Из полиције је потврђено да ће читав догађај 25. марта бити под сталним видео-надзором, а јавност ће бити благовремено обавештена о свим даљим корацима и безбедносним проценама.

Остаје нада да ће до почетка турнира (18:00) превладати спортски дух и да ће име Андрије Делибашића бити повод за славље на трибинама, а не за уличне сукобе који штете угледу фудбала и самог града Никшића.
 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са триколорима

ФРАНУЦУЗИ У СТИЛУ ОТВАРАЈУ НОКАУТ ФАЗУ: Швеђани немају потребан квалитет да се носе са "триколорима"

ФРАНЦУСКА започиње нокаут фазу Светског првенства 2026 дуелом против Шведске на "Метлајф стадиону" (23.00), где ће бити одиграно и велико финале шампионата. "Триколори" су групну фазу завршили са максималним учинком и оправдали улогу једног од главних фаворита за освајање титуле, док су Швеђани до шеснаестине финала стигли као једна од осам најбољих трећепласираних селекција.

30. 06. 2026. у 06:30

ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!

ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: "Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!"

Фудбалери Хрватске играће у шеснаестини финала Мундијала против Португала. На папиру Кристијано Роналдо и другови су фаворити, али то ништа не мора да значи на терену. Селектор фудбалске репрезентације Хрватске Златко Далић обратио се јавности пред овај дуел.

29. 06. 2026. у 08:42

Коментари (0)

ИЗДАХНУО ЈОЈ НА РУКАМА: Био је моја највећа љубав, много ми недостаје - страшна траума