НИШТА ОД ДРУГОГ КРУГА: Француска убедљива против Србије

17. 01. 2022. у 19:39

РУКОМЕТАШИ Србије завршили су учешће на Европском првенству у Сегедину пошто су поражени од Француске са 25:29 и заузели треће место у групи.

НИШТА ОД ДРУГОГ КРУГА:  Француска убедљива против Србије

Крајњи резултат није реалан, пошто су Французи имали и 11 погодака предности током утакмице. Највећи кривац за то је голман триколора Жерар који је имао чак 12 одбрана у првом полувремену, двоструко више него што је примио голова.

У том периоду Србија је имала пост од скоро 12 минута без постигнутог гола, па је Жерар заслужено понео епитет играча утакмице.

Србија се врћа кући са скором од једне победе и два пораза, а даље из наше групе иду Француска и Хрватска. Триколори у Будимпешту носе два бода, а Хрватска ниједан.

Пошто су орлови у једном тренутку били на прагу резултатске катастрофе на крају је испало добо да су се у другом делу вратили у меч и тако сачували пласман међу три најбоље трећепласиране екипе, чиме су избегли играње додатних утакмица у квалификацијама за Светско првенство.

Најефикацнији на мечу био је Богдан Радивојевић са седам погодака, док су се у победничком тиму истакли Мае са шест и Мем са пет.

Француска и Хрватска укрштају се са Данском и Црном Гором, као и две екипе из групе Б у којој Исланд после два кола има четири бода, а Мађарска и Холандија по два, док је Португал без поена. Поред триколора, два бода преноси и Данска, и победник меча Исланд - Мађарска.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

59'- Радивојевић смањује на минус пет, Французи су већ мислима у Будимпешти.

57'- 22:29 - Сретеновић погађа пранзу мрежу. Французи су попустили па ће ово на крају бити прихватљив пораз у смислу резултата, али не и игре. НА крају ће нас скупо коштати 12 минута без поготка у првом полувремену.

54’ - Марсенић прави фаул у нападу, а затим Турно погађа, 18:28. На другој страни Кукић је прецизан за 19:28.

50' Каква бомба Мина за 17:26, и то уз искључење Сретеновића. Србији је остал ојош 10 минута на европском првенству.

47' Опет Радивојевић и то са пенала. Пешмалбек је изнудио шестерац.

45' Богдан Радивојевић погађа за 15:22, али на голу Француза није више Жерар. Селектор триколора узео је тајм-аут јер Србија у другом полувремену води са 8:6.

43' За 13 минута другог полувремена постигли смо голова као у целом првом, али не играмо ми толико боље колико је Француска смањила ритам.

39' После три гола наше екипе, Французи постижу два и враћају двоцифрену предност.

37' Успели смо да постигнемо нви гол и то са играчем мање - 11:19. Поправио се квалитет игре наших играча.

35' Марсенић постиже други гол и смањује на -8.

Не би било добро да изгубимо са 14 или више разлике јер бисмо у том случају пали на четврто место међу трћепласираним тимовима и тиме закомпликовали квалификације за Светско првенство - имали бисмо претколо.

33'- Опет је двоцифрена предност за Француску - 8:18

31' Почело је друго полувреме. Обе репрезентације искористиле су прве нападе у другом делу.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Нестварно лоша игра изабраника Тонија Ђероне у првих пола сата игре. Голман Француске Жерар има двоструко више одбрана него што смо ми постигли голова. Не памти се кад су орлови за полувреме постигли само седам голова.

30' Голман Србије Иванишев постиже гол после одбране и тиме је завршен први део утакмице - 7:16

28' Коначно гол постиже Србија. Лазар Кукић погађа мрежу Жерара. Пуних 12 минута трајао је пост орлова што су триколори искористили да направе двоцифрену разлику. гијом Жил зове тајм-аут?!

26' Симултанка Маеа против орлова - шести гол из седам покушаја за рекордних 14:5. Србија без гола десет минута!

22' Мае постиже 12. гол за Француску. Србија је без гола више од пет минута, а голман Францусле има више одбрана него што је примио голова.

20' После пенала Деска промашује и празан гол, додуше покушао је са своје половине.

19' Жерар брани покушај Орбовића, а то с друге стране кажњава Мем. Цупара спречава Французе да оду на плус шест - одбранио је пенал Дескару.

17’ Мијајло Марсенић прекида пост Србије 5:9.

14' Кунку погађа са крила за 4:8, а затим је искључен Карабатић, али наши не успевају да валоризују играча више. Орбовић је поклонио лопту Француској, а Ђерона зове тајм-аут.

12' Мае је незаустављив. Четвти гол из четвртог покушаја и Французи опет имају плус три.

10' Жерар доноси плус три триколорима, али Пешмалбек прекида серију олимпијског шампиона - 4:6

9' Мае за мање од два минута постиже два гола и Француска опет има предност.

7' Цупара опет одличан на голу и опет је контра, али овај пут смо изборили седмерац. Богдан Радивојевић је беспрекоран са пенала на овом ЕП па тако и сада, доноси нам изједначење.

6'- цупара брани зицер Француске са шест метара. Голман орлова био је један од најбољих у нашем тиму против Хрватске. Неуспшена је и Карабатић па стижемо до 2:3 из контре!

4'- Какав погодак Борзаша!

2' Утакмица је почела и то не баш најбоље за орлове, пошто је Француска после непуна два минута стигла до 2:0.

Визу за Будимпешту избориће изабраници тонија Ђероне само ако савладају олимпијске шампионе Французе, са два гола разлике или више. У случају минималне победе морали бисмо да постигнемо најмање 26 голова, што такође није немогуће.

Пораз значи повратак у Београд.

Пивотмен орлова Драган Пешмалбек прошлог лета француски дрес је заменио српским.

- Немамо пуно времена да спремимо утакмицу. Али, са тим се суочавају и остале репрезентације. Не можемо више ни да тугујемо због пораза од Хрватске, већ морамо да се концетришемо на Француску - наглашава за сајт РСС Пешмалбек.

Драган је гледао прошлогодишње дуеле када је Србија славила са 27:24 и ремизирала 26:26. Нада се да ће данас бити као у Зрењанину.

- Тада још нисам био прави Србин, али сам гледао утакмице. Мислим да можемо да победимо. Свесни смо да ће бити много теже него против Хрватске, да морамо да будемо скоро савршени. Али, имамо снаге, мислим да на терену можемо све. Кључ свега је наша одбрана. Ако сведемо ривала на 23-25 голова можемо да се радујемо. Не заборавимо да је Француска много озбиљна екипа, али верујем у нас - оптимиста је Пешмалбек.

БОНУС ВИДЕО - КАД ДРЖАВА БРИНЕ О ШАМПИОНИМА! Успеси Србије у 2021.