БАВАРСКА БАЈКА НЕМА КРАЈА: Триникијери препородио Немце

В. Н.

18. 11. 2020. у 16:31

БАВАРСКА бајка добила је још једно поглавље. Минхенски Бајерн је "украо" победу на гостовању Ефесу (74:71), трећу узастопну и седму у досадашњих девет евролигашких кола.

Тим тренера Андрее Тринкијерија, који је на уласку у сезону био изостављен из свих прича о плеј-оф претендентима, гледа у леђа само Барселони!

Седам минута пре краја, при вођству домаћина 62:52, чинило се да ће Ефес бити превелик залогај за немачку екипу. Међутим, италијански стручњак усадио је својим играчима германски менталитет. У великом преокрету помогле су им и грешке "пивара", једна од њих била је изгубљена лопта Василија Мицића, који је одиграо слабу утакмицу након што је у прошлој остварио кошгетерски рекорд каријере (33). Постигао је 12 поена, уз шут из игре 3/15 и по четири асистенције и изгубљене лопте. Своје вече није имао ни Шејн Ларкин са 13 поена (4/13).

БЛЕДА ПАРТИЈА НЕДОВИЋА

ВАЛЕНСИЈА је надиграла Панатинаикос за пету победу у сезони (95:83), док су атински "зелени" сада имају скор 2-5 и две утакмице мање. Најефикаснији у шпанском тиму био је Клемен Препелич са 18 поена, док је Никола Калинић постигао четири, уз пет асистенција.

Шелвин Мек је убацио 15 за екипу Панатинаикоса, док је наш Немања Недовић одиграо бледу партију против свог бившег клуба - пет поена (шут из игре 2/9).

Екипу Бајерна предводили су Вејд Болдвин са 15 поена (11 асистенција) и Џејлен Рејнолдс са 14, док је Владимир Лучић после серије МВП партија узео "тајм-аут". Меч је завршио са седам поена, уз девет скокова и две асистенције.

- Победили смо само због тога што смо веровали, веровали, веровали - рекао је Тринкијери после меча. - Ефес је имао веома добру трећу четвртину, ми смо лоше одиграли прву половину последње. Али, чим су мало попустили били смо спремни да искористимо прилику и дођемо до великог тријумфа у гостима.

После дебакла у Барселони, Фенербахче није показао реакцију у мечу са Басконијом у Виторији. Тим нашег селектора Игора Кокошкова поново је убедљиво поражен (68:86) и пао је испод 50 одсто успешности (4-5). Баскијци су имали двојицу играча у шутерском трансу, Алека Питерса са 25 поена (10/12) и Рокаса Гиедраитиса са 19, док је одсуство Нанда де Колоа било ненадокнадиво за турски тим. Јан Весели је био најефикаснији са 15 поена, по 11 су постигли Дајшон Пјер и Кенан Сипахи, двоцифрен је био и Лоренцо Браун са десет, уз чак шест изгубљених лопти. Фенер у петак гостује Реалу и, судећи по тренутном стању, има минималне шансе да избегне шести евролигашки пораз.

ЦСКА је наставио успон четвртом везаном победом, овог пута у дуелу са Жалгирисом (87:78), који је доживео трећи пораз у низу и полако посустаје након феноменалног старта. Бриљирао је Мајк Џејмс са 27 поена за "армејце", Никола Милутинов је за 24 минута остварио учинак од осам поена и седам скокова. Зенит је у последњој четвртини испустио победу у мечу са Химкијем (83:88), па је одлична рола Билија Берона (24 поена) остала без награде. На другој страни, најбољи су били Алексеј Швед (24) и Ерик Мекалум (19).