МОЋНА ЗВЕЗДА ДЕМОЛИРАЛА АСВЕЛ: Невероватан меч црвено-белих на старту Евролиге

05. 10. 2023. у 20:48 >> 19:55

ЦРВЕНА звезда демонстрирала је силу у 1. колу Евролиге против Асвела. Нестварно шутерско вече имао је домаћин који је заслужено славио против Француза резултатом 94:73

Ако се по јутру дан познаје, Црвена звезда биће тежак залогај свим противницима ове сезоне. Невероватном шутерском представом домаћи су лакше него што се очекивало уписали прву победу у евролигашкој сезони. Сјајну ролу код домаћина имали су Рокас Гедраитис, као и Шабаз Нејпир.

Сјајно да боље није могло је црвено-бели су отворили меч. Имали су пет погођених тројки на старту. Из исто толико покушаја. Прецизни су два пута били Шабаз Нејпир и Марко Симоновић, једну је убацио Лазић.

Висок ритам игре одржавали су домаћи и након пет минута имали 18:7, одличну ролу имао је Марко Симоновић који је убацио чак 10 поена у исто толико минута. У првој четвртини, Звезда је 7/9 са дистанце, док су гости на свега 1/6, а резултат је био 29:18.

Није обарао темпо тим Душка Ивановића. Наставили су са импресивном игром и у одбрани, као и у нападу.

Три тројке из пет покушаја погодио је Нејпир, а савршен је за три био Рокас Гедраитис који је погодио четири из исто толико покушаја. Био је најефикаснији у домаћем саставу са 14 поена, док је Нејпир убацио један мање, за заслужено вођство 52:31.

Где је стао Гедраитис у првом полувремену наставио је одмах у трећем, заједно са Нејпиром и Марком Симоновићем излуђивали су ривала, те након пет минута игре имао је домаћи састав заслужену предност 62:43.

Опао је у наставцку ритам игре, дозволили су црвено-бели ривалу да направи серију 7:2, а тада је Немања Недовић преузео одговорност и далекометном тројком прекинуо налет гостију, који могу да буду задовољни ушли су у последњу деоницу резултаотм 69:55.

Направила је на старту последњег периода Звезда серију 5:0, уз четири поена Недовића, на исти начин одговорили су гости, а то је разљутило Нејпира који је послао далекометну тројку за 77:70. До краја је добром одбраном одолела налетима ривала Звезда и заслужено славила 92:73

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АСВЕЛ  94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18)

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић 3, Ханга 7, Митровић 9, Лазић 6, Симоновић 14, Шанбаз Нејпир 21, Тоби, Илић 5, Недовић 12, Гедраитис 17, Кузмић.

Асвел: Скот 13, Ли 7, Ловерњ 18, Луваву 13, Дало, Џексон, Де Коло 13, Егбуну 7, Фал, Ноам, Џексон 2

39' Поново је половичан са пенала био Ловерњ. Митровић још једном сјајно полаже у маниру врсног плејмејкера - 92:73

38' Илић након доста мука поентира 88:72.  Потом су се одбранили црвено бели, а након тога Митровић добија невероватну лопту од Теодосића и увећава предност домаћина додатно

37, Ау, шта се сада догодило. Покушао је Луваву да положи, блокирао га је Ханга, а онда уз фаул погађа Ловерњ 86:72. Промашио је пенал, имали су гости другу прилику за три,м, али је Скот био непрецизан.

36' Лука Митровић расположен у овим тренуцима, долази до нових поена. Ловерњ на другој страни половичан са пенала - 84:67. Ханга погађа за два, уследио је одговор Де Колоа за три - 86:70.

35' Лепо је Теодосић проиграо Илића, а он лаганим поенима увећао је предност Звезде на 82:63.

34' Праве сада гости серију 5:0, незаустављив је био Скот. Одговорио је Нејпир тројком за 77:60. Три пенала добио је скот. Промашио је два. Фаулиран је у наставку Лука Митровић при шуту, погодио је оба пута 79:63.

32' Сјајно је и Недовић положио, натерао је Паркера да тражи минут одмора 74:55. Серија Звезде 5:0.

31' Половичан је био са пенала Гедраитис. Након тога промашују гости два пенала, а Марко Симоновић сјајно утрчао за 72:55.

М. Вукадиновић

ТРЕЋА ДЕОНИЦА 69:55

30' Погодио је двојку Франк, а након једне спорне ситуациједуго су судије гледале снимак због грешке у раду семафора.

29' Немања Недовић! Погађа бек Звезде тројку и то са десетак метара преко Лувавуа. Два пенала погодио је Ханга - 69:50.

26' Наставио се период добре игре за Асвел, погодио је лако Ли, а на другој страни промашио је Недовић, а потом и Ханга из друге шансе.

25' Лагано се прикрао Немања Недовић украо лопту и дошао до лаких поена. Одговор је брзо стигао из угла, Тимоти Луваву погодио је прву тројку, а онда је на незадовољство навијача свиран фаул у нападу Немањи Недовићу

24' Нандо де Коло погађа за три, прекида добар ритам домаћих, а потом одличном одбраном Лазић га тера на грешку.

23' Сјајно закуцавање Марка Симоновића, а потом промашај за три Ловерња. Непир одличан на скоку, а потом је пробао за три. Скок Лазића, нови промашај Геадритиса, али Фал прави фаул у нападу. Кажњава Лазић тројком - 62:37.

22' Тимоти Луваву био је фаулиран на покушају за три, погодио је сва три. Одговорио је Нејпир за три 57:37.

21' Прву тројку у другом полувремену погодио је Жофри Ловерњ, Нејпир на другој страни два пенала, погађа оба - 54:34.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 52:31

20' Егбону долази до седмог поена, а сјајним кросовером Нејпир је направио простор за трећу тројку из четири покушаја.

19' Нандо де Коло је добио три пенала након што је нагазио на ногу Геадритиса, уследило је негодовање тренера Звезде Душка Ивановића, а то је натерало судије да погледају снимак. Нису променили одлуку делиоци правде. Погодио је само два пенала кошаркаш Асвела. Рокас! Погађа Геадритис нову тројку - 29:29

17' Половичан је био Луваву са пенала, али и Митровић - 46:27.

16' Три од три за три поена Рокаса Геадритиса. Његов допринос у одбрани такође задаје главобоље ривалу.

15' Показује Шабаз Нејпир да ће бити велико појачање из немогуће ситуације погодио је са полудистанце. Одговорио је Ловерњ - 39:27. Није дуго било поена Рокаса Геадритиса, а онда је тројка разгалила све у арени.

14' Два пенала убацио је и Немања Недовић за до тада максималних 34:20. Поново је Недовић био тај који је поентирао, овога пута уз додатни пенал, а Егбуну је био прецизан на другој страни - 37:24

13' Погодио је Нандо де Коло за госте, успео је да отвори деоницу, а потом је уследила тројка за домаћина погодио ју је Милош Теодосић.

12' Одлична одбрана Ханге, а потом и фаул Џексона. Четврта изгубљена лопта гостију. Звезда на једној за сада. Прелепа асистенција Теодосића али није реализовао напад Илић.

11' Прва изгубљена лопта за Црвену звезду. Промашаји на обе стране, Ханга и Френк били су непрецизни.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 29:18

10' Скот погађа преко Далибора Илића. Сјајни Теодосић пробија по десној страни, али погађа други обруч. Занимљиво је да гости нису направили фаул у првих 10 минута, а примили су 29 поена. У првој четвртини, Звезда је убацила првих пет далекометних шутева, а деоници завршила са сјајних 7/9 са дистанце, док су гости на свега 1/6.

9' Прве минуте добили су и Далибор Илић и Немања Недовић, Марко Симоновић постигао је до сада десет поена. Адам Ханга погађа седму тројку из девет покушаја за Звезду. 29:16.

7'Скот је покушао за три, непрецизан је. Један од пет имају гости, а Марко Симоновић постиже нове поене за 26:16

6' Шести поен Нејпира на мечу, промешао је одбрану ривала - 24:14. Прве минуте за Звезду у Евролиги добио је и Милош Теодосић.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ОВАЦИЈЕ КАКВИХ ОДАВНО НИЈЕ БИЛО: Када је он ушао у Арену пред Звезда - Асвел, нема ко није био срећан (ФОТО)

5' Осми поен Ловерња. Доста проблема задаје домаћим играчима у рекету. Рокас Гедраитис погађа шесту тројку на мечу - 22:14

4' Егбуну је био половичан са пенала, а нову тројку, пету до сада погодио је Нејпир - 18:7.  Хвата ритам Асвел, Ли погађа тројку, одговара Симоновић 19:10

3' Ау, какав старт Звезде. Тројка за тројком. До сада их имају пет. Погодио је још једну Симоновић, па Нејпир. Двојку Геидраитис...

2' Поново погађа Ловерњ, а нову тројку за домаће постигао је Симоновић. Уследио је лош напад гостију, истекло је време за напад.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЦРВЕНО-БЕЛО У СРЦУ: Ево шта је Новак Ђоковић урадио због меча Звезда - Асвел у Евролиги

1' Сјајна атмосфера у Арени. Први напад има Асвел. Прве поене на мечу постигао је Жофри Ловерњ - 0:2. Уследио је одговор Лазића који је погодио за тир из угла.

Стартна петорка Звезде: Лазић, Нејпир, Геадраитис, Симоновић, Кузмић

Стартна петорка Асвела: Ли, Деколо, Луваву, Ловерњ Егбуну

УОЧИ МЕЧА

18.50 - Играчи црвено-белих спремни су за почетак меча у Београдској арени.

18.38 - ОБРТ! Шабаз Нејпир ипак је у тиму Црвене звезде. Иако га првобитно није било на семафору, а ни на почетку загревања, ту је.

17.30 - Црвена звезда ће у вечерашњем мечу бити једног плејмејкера. На званичном семафору у Арени нема имена Шабаза Нејпира, а није изашао ни на загревање са саиграчима. Незванично, ради се о повреди. Место у тиму заузеће Дејан Давидовац.

Црвено-бели у вечерашњи дуел и нову сезону улазе са великим амбицијама, иако је тим знатно измењен у односу на прошлу сезону. Клуб је заменио чак десет играча, па многи сматрају да ће им требати времена да се уиграју.

На другој страни тим Асвела амбициозно долази на гостовање уз жељу да се Звезди реваншира за пораз у последњем дуелу који су претрпели у другој утакмици у оквиру припремног турнира на Сардинији.

Нова сезона у Евролиги имаће и нови формат такмичења, плеј-ин. Пласман у плеј-оф на крају регуларног дела сезоне избориће тимови од првог до шестог места на табели, а седмопласирана и осмопласирана екипа играће једну утакмицу и победник ће ићи директно у плеј-оф Евролиге.

Поражена екипа из тог дуела играће три дана касније против победника екипа које су заузеле девето и 10. место на табели у регуларном делу. Домаћини сваке утакмице у плеј-ин-у биће екипе које су биле боље пласиране на табели у регуларном делу. Регуларна сезона у Евролиги трајаће до 12. априла 2024. године.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Душко Ивановић: Најопаснија и најтежа утакмица

- Идемо меч по меч. Направили смо скуп добрих играча који тек треба да буду добри. Наша очекивања су највећа. Али, за нас је ово најопаснија и најтежа утакмица, јер је прва. Играчи једва чекају да почне. Све то треба да се усклади, да не изгоримо. Надам се да смо довољно искусни да можемо да одиграмо на 40 минута - истакао је Ивановић и додао да зна да се игра француске екипе одвија преко Де Колоа и Ловерња.

- Са њима и без њих то су две потпуно нове екипе. Ја мислим да није било сакривања на припремном мечу. Али нити смо ми, нити они били комплетни -закључио је Ивановић.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 16:48

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53