ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ДУПЛУ КРУНУ! Шампион победио Војводину и узео и трофеј Купа Србије (ФОТО/ВИДЕО)

Часлав Вуковић

21. 05. 2024. у 22:19 >> 19:35

ЦРВЕНА звезда потврдила је доманацију у српском фудбалу пошто је после првенства освојила и Куп Србије победивши у финналу у Лозници Војводину са 2:1.

Црвено-бели су тако дошли до 28. трофеја у најмасовнијем такмичењу, а освојили су четврту узастопну дуплу круну.

Доста нервозе било је током сусрета. Ипак, то не треба да чуди с обзиром на важност утакмице. Црвено-бели су играли за историјску четврту узастопну дуплу круну, а Новосађани да обезбеде пласман у Лигу конференција.

Било је токо меча малих чарки на терену, судија Милан Илић је морао и да прекида меч у неколико наврата, а двапут и због убацивања предмета у терен од стране навијача. Такође, Звезди су поништена три поготка, два је постигао Шериф Ендијај, један Осман Букари.

Првак је у првом делу сусрета био бољи ривал. Створио је шампион Србије неколико изгледних прилика, али и Војводина је у неколико наврата озбиљно запретила Омрију Глазеру. Формални домаћин на овом сусрету је бољу игру крунисао поготком у 37. минуту. Шериф Ендијај је главом спустио лопту Мирку Иванићу који је ударцем из оркета успео да матира Лазара Царевића.

Убрзо су црвено-бели дуплирари вођство преко Ендијаја. Ипак, његов поготак је поништен због фосајда у зачетку акције у ком се налазио Питер Олајинка.

Друго полувреме тек што је почело било је прекинуто. Велики број папирних рилни убацили су у терен навијачи Звезде. Такође, голман Војводине је том приликом остао да лежи на терену, вероватно погођен нечим што је полетело с трибине. Све се брзо решило и утакмица се наставила.

А опет, није било много атрактивног фудбала на почетку наставка. После једног прекида Царевић је у жељи да избије лопту "нокаутирао" Уроша Спајића. Сусрет је био прекинут да би му се указала помоћ. На крају је најважније било да су обојица успела да наставе утакмицу, а "нокаутирани" Спајић је недуго затим израстао у јунака београдске екипе.

У међувремену. ВАР није био наклоњен шампиону Србије. У 62. минуту гол је постигао Осман Букари, али је он поништен због офсајда у ком је био Ендијај кога је пре поготка погодила лопта. Ипак, успела је Звезда брзо да дуплира предност.

Играо се 66. минут када је Хванг Ин Бом извео корнер, све је добро пратио Спајић и закуцао је главом лопту у мрежу противника.

Могао је Андрија Радуловић да се упише у стрелце против бившег клуба. Дејан Зукић је упослио креативног везисту, а овај јачом левом ногом из непосредне близине шутирао преко Звездиног гола.

А онда, још једном овом финалу није имао среће Шериф Ендиаје. Сенегалац је у 82. минуту други пут затресао мрежу Новосађана, но и тај гол је поништен због малог офсајда у коме се налазио.

Успела је Војводина у осмом минуту надокнаде да постигне гол. У стрелце се против бившег клуба уписао Алекса Вукановић. Постигао је веома леп погодак крилни нападач Новосађана, но он је стигао касно да би се дошло бар до нерешеног резултата.

До краја утакмице је тим из Београда саучавао предност, па је Црвена звезда могла да почне са слављем. Иначе, изабраници Владана Милојевића су убедљиво дошли до титуле у најмасовнијем такмичењу. Окончали су га са само једним примљеним поготком, уз гол разлику - 19:1. Такође, ово је био 23. меч у коме Црвена звезда није изгубила од Војводине.

Подсетимо, првенство Србије биће окончано за викенд. Београђани ће на стадиону "Рајко Митић" дочекати Чукарички, док ће Војводина на "Карађорђу" играти против Младости.

Црвена звезда - Војводина 2:1 (1:0)

Стадион: "Лагатор" (Лозница). Гледалаца: око 8.000. Судија: Милан Илић. Стрелци: Иванић 37, Спајић 66 (Ц. звезда) - Вукановић 98 (Војводина).

Црвена звезда (4-2-3-1): Глазер - Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић - Хванг (од 96. Мимовић), Стаменић (од 74. Катаи) - Букари (од 74. Канга), Иванић (од 96. Шљивић), Олајинка - Ендијаје (од 96. Кнежевић).

Војводина (4-2-3-1): Царевић - Лазаревић (од 78. Кембел), Црномарковић, Кораћ, Ђорђевић - Петровић, Савићевић (од 65. Радуловић) - Ивановић, Зукић (од 88. Николић), Сери - Вукановић.

КРАЈ! Црвена звезда - Војводина 2:1

Готово, крај меча, Звезда је освојила Куп!

90+8' - Ево драме у Лозници. Алекса Вукановић је постигао гол против бившег клуба. Избио је Мимовић лопту право на ногу крилном нападачу Војводине, он је сјајно шутирао и погодио је веома леп погодак.

90' - Судија Милан Илић продужио је друго полувреме за девет минута.

82' - Нема среће Ендијај коме је због минималног офсајда поништен и други гол на утакмици. Сјајну контру извели су црвено-бели. Мијаловић за Катаија, овај за Иванић, да би стрелац првог гола послао оштру лопту пред гол ривала и Сенегалцу није било тешко да се упише у стрелце. Ипак, на крају он није признат.

80' - Период од 60. до 80. минута обележио је момак који је доживео страховит ударац - Урош Спајић. Он је после корнера дуплирао вођство Звезде, а умео је то и да прослави са "делијама". Након тога, и навијачи Црвене звезде су покренули песму све гласније и гласније, и почели полако да славе иако је Војводина имала своје шансе. Нервоза код изабраника Божидара Бановића је била све приметнија, а времена за њихов повратак "у живот" - све мање.

79' - Нови покушај Радуловића, али нова одбрана Глазера. Био је Израелац добро постављен и спречио је ривала да постигне гол и унесе неизвесност у ово финале.

78' - Мењао је и Божидар Бандовић. Милан Лазаревић је изашао из игре, прилику је добио брзоноги Јамајчанин Норман Кембел.

74' - Прве промене направио је Владан Милојевић. Утакмицу су завршили Марко Стаменић и Осман Букари, а њих су заменили Алескандар Катаи и Гелор Канга.

70' - Само што је ушао у игру Андрија Радуловић је могао да се упише у стрелце против бившег клуба. Дејан Зукић је упослио креативног везисту, а овај јачом левом ногом из непосредне близине шутирао преко гола.

66' - Тек други корнер извела је Звезда и из њега је постигла гол. Центрирао је Хванг, а све је добро пратио Спајић који је главом закуцао лопту у мрежу ривала.

"НОКАУТИРАН" ОБРАДОВАО "ДЕЛИЈЕ": Овако је Звезда увећала вођство у финалу Купа Србије против Војводине (ВИДЕО)

64' - Почетак другог полувремена обележила је кореографија "Делија" који су убацили папире на терен и започели бакљаду. Том приликом непознати предмет је погодио голмана Војводине Царевића. Терен је врло брзо рашчишћен, а у овој акцији помагали су и играчи Црвене звезде. Приметна је нервоза на лицима играча "старе даме из Новог сада" који све нервозније и грубље улазе у дуеле, а након тога и у честе расправе са судијом. Када се десио судар Царевића и Спајића, навијачи су препознали ситуацију и пружили подршку обојици играча док им је указивана помоћ.

62' - Нови гол постигла је Звезда, али и он је поништен. Букари је сјајно шутирао са неких 13 метара и погодио је горњи десни угао Царевићевог гола. Ипак, лопта је пре ударца крилног нападача црвено-белих погодила Ендијаја који је био у офсајду.

58' - Покушао је из даљине Вукан Савићевић, добро је био постављен Глазер и успео је да интервенише и спречи формално госте на овом сусрету да изједначе.

54' - Непријатне сцене на "Лагатору". После слободног ударца и центаршута Хванга на лопту су кренули Царевић и Спајић. Голман Војводине је кренуо да боксује лопту и ударио је у главу дефанзивца Звезде. Обојица су остали да леже, а чини се да је дебљи крај извукао репрезентативац Србије.

52' - Настављена је коначно утакмица у Лозници. Друго полувреме се практично није ни играло, пошто је одмах уследио прекид.

50' - Прекид и даље траје, а фудбалери Звезде помажу да се са терена "Лагатора" склоне папирне ролне.

Screenshot / TV Arena sport

46' - Почело је друго полувреме у Лозници. Сада је Војводина кренула са центра. Меч је одмах био прекинут због великог броја убачених папира на терен.

Такође, остао је да лежи на трави Лазар Царевић. Нешто је упало у терен и чини се погодило чувара мреже Новосађана. Лекарска екипа је морала да уђе на терен, али најважније је да се брзо придигао.

Прво полувреме: Црвена звезда - Војводина 1:0

Једна занимљивост док се чека почетак друго полувремена. ;али подсетник пред колико тешким задатком је Воша. Наиме, у овосезонском издању Купа Србије у фудбалу, Звезда није примила ниједан једини погодак, а тренутно, са овим вођством, има гол-разлику 17:0.

У последњој трећини полувремена, Звезда је наплатила иницијативу. Иванић је довео госте у предност, а Ендијајев гол је поништио ВАР. Управо овакав развој ситуације је натерао навијаче на звиждање, гласне повике са трибина и убацивање предмета на терен, па је званични спикер морао да опомене присталице Војводине да навијају фер и коректно. До краја полувремена утакмица је одграна без нових прекида, сем док се обављала ВАР провера.

45+5' - Завршено је прво полувреме финала Купа Србије. Напето је било током првих 50 минута. Судија је због дима морао да прекида меч, било је малих чарки на терену, виђен је један гол, али и један поништен погодак.

45+2' - Сери је одлично шутирао искоса са леве стране. Лопта је после његовог покушаја прохујала поред стативе.

45' - Прво полувреме је продужено за пет минута.

40' - Само три минута било је потребно Црвеној звезди да дуплирао вођство од кога неће бити ништа. Родић се сада нашао у улози асистента, а Ендијај се уписао у стрелце. Оштру лопту по земљи послао је леви бек Звезде, Сенегалац је добро пратио акцију и успео је да се упише у стрелце. Ипак, погодак је поништен након реакције из ВАР собе када је установљено да је био офсајд.

ЗВЕЗДАШИ СЛАВИЛИ - УЗАЛУД: Овај гол је ВАР поништио Звезди у финалу Купа Србије против Војводине (ВИДЕО)

40' - Црвена звезда и Војводина не заборављају легенде клуба. Окачили су транспрарент са ликом Вујадина Бошкова и Синише Михајловића.

37' - Ево гола у Лозници! Главом је Ендијај сјајно спустио лопту за Иванићиа, који је шутирао из окрета по пријему лопту. Царевић није могао да уради ништа у тој ситуацији. Везиста црвено-белих је добру игру крунисао поготком.

ГОЛ ЗА РАДОСТ "ДЕЛИЈА": Овако је Звезда повела против Војводине у финалу Купа Србије у фудбалу (ВИДЕО)

35' - Мало је недостајало да Војводина поведе. Ивановић је изашао сам испред Глазера, али му је Израелац добро ушао у шут, па је млади нападач тима из Новог Сада шутирао поред гола.

33' - Од 15. до 30. минута не само да није било промене резултата, него ни игре. И даље је Звезда доминантнија али је интензитет самих напада доста опао. Оно што је било занимљиво јесте да су навијачи користили звучне ефекте сирена које су се ориле "Лагатором", подсећајући на моменте на вувузеле, чувене трубе са Мундијала у Јужној Африци, мада су подсећале само по упорности, а по звуку - на возила под ротацијом. Занимљиво је било и на самом терену, наравно, тим пре што су почеле и прве чарке фудбалера. Расте напетост...

29' - Први жути картон у тиму Војводине добио је Ђорђе Црномарковић који је за врат ухатио и потом оборио на земљу Шерифа Ендијаја.

27' - БРУКА! Прекинут (срећом, само на кратко) меч финала Купа, јер је неко од навијача Војводине убацио до пола пуну пластичну флашу на терен. Као да је гађан био један од играча Звезде - срећом, нико није погођен...

24' - Ударац из даљине опробао је Хванг Ин Бом. Ипак, Царевић је добро реаговао и успео је да одбије лопту.

20' - Први жути картон на утакмици показао је Милан Илић. Оштро је старовао Стаменић и за судију није било дилеме, у његовој бележници завршио је репрезентативац Новог Зеланда.

17' - Кратак осврт на почетак сусрета у Лозници. Првих петнаест минута протекло је у иницијативи црвено-белих, који су ређали шансе и покушавали да дођу до гола. Оно што је свакако занимљиво јесте на који начин је Лозница дочекала овај велики меч. Стадион на Лагатору је скоро попуњен и атмосфера је права фудбалска. Навијачи оба тима праве сјајан амбијент и Лозница ужива у сјајном фудбалу иако је претило да киша поквари планове.

16' - Сјајна је атмосфера на трибинама "Лагатора". Навијачи оба клуба су направили одличне кореографије.

13' - Просто је невероватно како црвено-бели немају предности. Букари је умакао одбрани, али промашио је зицер. Био је у одличној позицији и опет је траљаво шутирао.

12' - Опет прилика за Звезду. Олајинка је прошао по левој страни, одложио је лопту за Марка Стаменића који је шутирао из прве, но лопта је отишла поред гола Новосађана.

10' - Ређају се опасни напади пред голом Лазара Царевића. За сада је Војводина одолела налетима актуелног шампиона.

9' - Још једна одлична прилика за црвено-беле. Иванић је веома расположен. Он је умакао одбрани ривла, но и он је лоше шутирао и до промене резултата није дошло.

7' - Сада добра шанса и за Звезду. Иванић је добро проиграо Букарија који је био у доброј позицији. Репрезентативац Гане је шутирао са неких 15 метара, али то је урадио веома лоше и лопта је отишла високо преко гола.

5' - Више од минут таје прекид. Дим који је настао после бакљаде прави проблеме и видљивост није најбоља.

3' - Велика прилика за Војводину. Ендијај је изгубио лопту близу центра игралишта, она је дошла до Серија који је послао сјајан пас ка Вукановићу чији ударац је успео да заустави Омри Глазер.

1' - Одмах опасан напад црвено-белих. Олајинка је послао лопту у простор, до ње је дошао Мирко Иванић, али све је добро пратио Сеид Кораћ и успео је да спречи фудбалера браниоца титуле да дође у изгледну прилику.

1' - Почело је финале Купа Србије. Са центра је кренула Црвена звезда!

20.00 - У ложи стадиона "Лагатор" налази се селектор Србије Драган Стојковић Пикси. Он ће сигурно највише пажње обратити на Срђана Мијаиловића и Уроша Спајића са једне, односно Михаила Ивановића са друге стране.

19.34 - Долазак Звездиних навијача на стадион:

19.30 - Звездини кошаркаши су освојили трофеј ове недеље, па су као својеврсну најаву финала Купа - заиграли фудбал. Ево и како је то изгледало:

19.15 - Овако изгледа трибина са Вошиним навијачима, око сат времена пред почетак финала:

19.04 - Познати су и састави за које су се одлучили Владан Милојевић и Божидар Бандовић:

Црвена звезда (4-2-3-1): Глазер - Мијаиловић, Спајић, Драговић, Родић - Хванг, Стаменић - Букари, Иванић, Олајинка - Ендијаје.

Војводина (4-2-3-1): Царевић - Лазаревић, Црномарковић, Кораћ, Ђорђевић - Петровић, Савићевић - Ивановић, Зукић, Сери - Вукановић.

18.57 - Погледајте на каквом сјајном спортском објекту се игра вечерас ово финале:

18.50 - Ево и како у овом тренутку изгледају улице Лознице:

18.39 - Велико невреме погодило је Лозницу. Град величине ораха је падао у овом месту у Србији.

Уочи меча:

Црвено-бели бране трофеј у најмасовнијем такмичењу и имају велики мотив да поново подигну пехар, пошто би то екипи из Љутице Богдана била четврта узастопна дупла круна.

Такође, стратег Звезде Владан Милојевић би у случају тријумфа освојио први трофеј Купа са клубом, јер то није успео да уради у првом мандату.

Са друге стране Војводина жели да прекине доминацију тима из Београда. Уколико екипа Божидара Бандовића победи, имаће озбезбеђену групну фазу Лиге конференција. То значи да би европску сезону Новосађани почели од плеј-офа квалификација за Лигу Европе.

Ова два тима су ове сезоне до сада одиграли три утакмице, Звезда је два пута тријумфовала - у Београду је било (5:0) и на северу Србије (2:1). У мечу плеј-офа који је одигран у Новом Саду није било победника (0:0).

БОНУС ВИДЕО: МУК У ХУМСКОЈ: Бивши играч Звезде у финишу меча срушио Партизан

МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН Де Ниро о Београду, бомбардовању 99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

"МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН" Де Ниро о Београду, бомбардовању '99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

ПРОСЛАВЉЕНИ холивудски глумац Роберт Де Ниро, који је последњих дана у центру пажње јер је у 80. години седми пут постао отац, својевремено је посећивао нашу земљу, а симпатије према српском народу није скривао ни у својим изјавама.

02. 06. 2024. у 11:40