ПАРТИЗАН УНИШТЕН У МИЛАНУ, А "ПАКАО" ТЕК СЛЕДИ: Армани размонтирао "парни ваљак" пред серију мечева са кошаркашким гигантима

09. 03. 2023. у 22:35

КОШАРКАШИ Партизана поражени су у 28. колу Евролиге у Милану од екипе Арманија, а коначан резултат био је 76:62 у корист италијанског тима.

ПАРТИЗАН УНИШТЕН У МИЛАНУ, А ПАКАО ТЕК СЛЕДИ: Армани размонтирао парни ваљак пред серију мечева са кошаркашким гигантима

Од сјаја до очаја, тако би се укратко могле описати прве две деонице које су црно-бели одиграли на екстремно важном гостовању у граду моде.

Старт је био као из снова. Нестварна атмосфера, хук са трибина хиљада гробара у Палаканестру дао је крила изабраницима Жељка Обрадовића.

Све је пролазило кроз обруч у уводним минутима, деловало је да ће Армани бити прегажен већ у првом полувремену.

Пантер је дириговао у нападу, предност је у раној фази меча већ је отишла на 8 поена у корист српског представника, али онда је уследио потпуни повратак популарних манекена.

Само што је кренула друга деоница Пенгос је повукао Армани, унео нову енергију и продирао кроз зонску одбрану Партизана као кроз путер. Домаћин за тили час хвата резултатски прикључак, у финишу првог полувремена долази и до вођства, а на велики одмор одлази са поеном предности.

Представа која је виђена у првом полувремену није била ни налик оној која је обично виђена када Жељко Обрадовић предводи своје момке у евролигашким двобојима.

Када су статистички параметри у питању, оба тима имала су велики број изгубљених лопти (Армани 8, Партизан чак 10). Црно-бели имали су 11/21 у шуту за два и мизерних 1/6 ван линије 6,75. Са друге стране Армани је за два шутирао 8/14,а за три катастрофалних 3/16.

Наставак је донео сличан сценарио. Резултатска клацкалица, мали број поена, велики број грешака, али заиста нестварна борба на паркету. Недостајало је лепршавости, недостајало је да се опусти рука данашњих актера, али зато је виђен прави кошаркашки рат у Палаканестру.

Борба за сваку лопту, огромна страст и борбеност обеју екипа, за кошаркашке сладокусце који воле чвршћу контакт игру била је ово права посластица.

Играло се у егалу све до саме завршнице треће четвртине, а онда, само један пад у игри парног ваљка ривал максимално користи. Уследила је брутална серија 15:0 у корист домаћих и за тили час, све оно што су градили црно-бели распало се као кула од карата.

У последњих пет минута меча Партизан није успео да спусти разлику испод 10 поена, а Армани без много муке завршава овај меч.

АРМАНИ - ПАРТИЗАН

ЛИСТА СТРЕЛАЦА

АРМАНИ: Дејвис 12 (3ас), Томас, Луваву, Пенгос 10 (7ас, 5ск), Тонут 4, Мели 9 (8ск), Берон 14 (3ск), Нејпијер 10 (4ас), Ричи 4, Шилдс, Хајнс 4, Војтман 7 (4ск)

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 7 (4ск), Аврамовић 4, Пантер 15 (5ск, 3ас), Смаилагић 2, Папапетру 3, Егзум 10 (4 изг.л, 3 ас), Нанели 10 (4 изг.л, 3ск), Лесор 11 (6ск), Трифуновић, Анђушић, Мадар

Подсетимо, црно-белима сада следи паклен распоред у Евролиги, прво гостовање европском шампиону, Ефесу, па потом у Београд долази лидер Евролиге, Олимпијакос, а потом и Барселона и Реал Мадрид. Следи паклена борба за ТОП 8.

ТАБЕЛА ЕВРОЛИГЕ

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

37. минут - Трачак наде за црно-беле, Џејмс Нанели погађа за три и смањује на 69:57, нешто више од три минута до краја утакмице.

35. минут - Били Берон за три поново, а потом и Дејвис погађа из рекета, Армани на +14, тајм-аут Обрадовић.

34. минут - Иде тројка, Данте Егзум! Аустралијанац сада везује пет поена, ево црно-белих поново на једноцифреној разлици, 60:51.

33. минут - Били Берон цепа мрежицу! Каква тројка бившег кошаркаша Црвене звезде, Армани сада на +12, па потом нови поени, серија 15:0, све што су играчи Партизана градили распало се сада у свега 3,4 минута као "кула од карата".

32. минут - Распад система! Црно-бели не знају шта их је снашло у овим моментима. Милано одлази на +9, разлика која је у оваквим мечевима на мали број поена огромна. Обрадовић реагује тајм-аутом.

31. минут - Армани на +7, Егзум и Пантер поново на паркету, нема више шале, Обрадовић враћа своје најјаче адуте. Велика серија 8:0 Италијана.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут - Лоше! Шабаз Нејпри погађа уз звук сирене ван линије 6,75, Армани има 49:46 пред последњи квартал.

28. минут - Кевин Пантер погађа из дриблинга, али Кевин Пенгос погађа тројку из јако тешке позиције, Пантер промашује преко Тонута, 43:43 на два минута пре краја трећег квартала.

27. минут - Партизан поново води! Зек Ледеј је утрчао из такозваног секундарног контра-напада, одлично га је уочио Јам Мадар, а Ледеј погађа уз фаул и потом користи и додатни пенал, 38:41. На другој страни Стефано Тонуто до лаких поена, Обрадовић реагује и тражи тајм-аут.

26. минут - Поново Били Берон погађа уз фаул, међутим промашује Американац додатно слободно бацање, остаје 38:38.

25. минут - Нанели, какви поени из дриблинга! Деловало је да је Нанели погодио за три, међутим судије показују да је газио линију, тајм-аут Армани. Заиста нестварна борба на паркету, недостаје лепршавости, недостаје да се опусти рука данашњих актера, али зато прави кошаркашки рат у Палаканестру. Борба за сваку лопту, огромна страст и борбеност обеју екипа, за кошаркашке сладокусце који воле чвршћу контакт игру права посластица.

24. минут - Низ изгубљених лопти на обе стране, Егзум је сада начионио фаул у нападу. јако лош квалитет кошарке ове вечери, али узбуђења свакако не недостаје, два ривала на посед разлика у узаврелој атмосфери кошаркашког здања у Милану.

23. минут - Вогтман поново погађа, његова мини-серија 4:0, али затим Кевин Пантер фаулиран при шуту. Американац погађа оба, црно-бели води 36:35.

22. минут - Иде тројка, Данте Егзум! Партизан поново до егала, 32:32, пре тога су кошаркаши Арманија поново након офанзивног скока поентирали, наставља се лоше грађење рекета црно-белих.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

СТАТИСТИКА НА ПОЛУВРЕМЕНУ

АРМАНИ: Дејвис 2, Томас, Луваву, Пенгос 2 (4ас), Тонут, Мели 7 (5ск), Берон 5 (1/4 за три), Нејпијер 5, Ричи 3, Шилдс, Хајнс 4

ПАРТИЗАН: Вукчевић 3, Ледеј 4 (2ск), Аврамовић 2, Пантер 11, Смаилагић, Папапетру 2, Егзум, Нанели 3 (3 изг.л), Лесор 7 (4ск), Трифуновић, Анђушић, Мадар

Када су статистички параметри у питању, оба тима имају огроман број изгубљених лопти (Армани 8, Партизан 10). Када је шут у питању, Партизан боље шутира за два (11/21) него за три (1/6), има 16 скокова и 3 асистенције. Са друге стране Армани за два шутира 8/14 и за три 3/16, уз 17 скокова.

20. минут - Били Берон погађа за три, настављају се минути празног хода црно-белих. Потом и Ледеј промашује отворен шут, срећом по Партизан Лесор купи офанзивни скок и закуцава, 30:29.

16. минут - Какав пад црно-белих сада! Пенгос је погодио за два, а потом промашио отворен шут за вођство. Мадар такође промашује из ситуације у којој је био сам као дух. Армани има прилику да поведе први пут на мечу. Уследио је фаул и два конвертована пенала, сада је 25:25. Невероватно шта се десило, од старта из снова, нестварну атмосферу, хук са трибина, све је пролазило кроз обруч, деловало је да ће Армани бити прегажен већ у првом полувремену, али популарни манакени поново у игри.

ЕВО ДЕЛИЋА АТМОСФЕРЕ ИЗ ПАЛАКАНЕСТРА:

15. минут - Сјајни Кајл Хајнс прави велике муке Алену Смаилагићу, нови лагани поени из рекета бившег играча Олимпијакоса и освајача Евролиге. Обрадовић одмах реагује и изводи Смаилагића, Лесор поново на паркету.

14. минут - Погађа Јанис Папапетру, али враћа Армани са брза два поена и то након офанзивног скока. Већ четврти пут за мање од 15 минута Италијане долазе до екстра поседа. Ипак ни надмоћ у скоку није неутралисала мизерних 33.3 процента у шуту из игре Арманија, па Обрадовићев чета има 25:19.

13. минут - Црно-бели у проблему! Кевин Пенгос је прво изнудио други фаул у нападу Кевина Пантера, његов други, а Пенгос потом и погађа у наредном нападу домаћина и смањује на 17:23, Жељко Обрадовић тражи тајм-аут.

12. минут - Зек Ледеј одлично поентира на други обруч, на другој страни искусни Хајнс такође напада рекет и узвраћа истом мером. Црно-бели не користе наредни напад, међутим и Дејвис промашује на другој страни, остаје шест поена дефицита за српског представника и посед лопте. Кевин Пантер потом проналази Зека Ледеја који је остао без чувара на полудистанци, а његов покушај проналази дно мрежице, 15:23.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10 минут - Паоло Ричи погађа за три, Армани долази на -4, али Кевин Пантер наставља са сјајном вечери и практично у последњој секунди прве деонице буши одбрану Милана сјајним продором за 13:19 на крају првог квартала.

СНИМЦИ КОЈИ СУ ПРЕТХОДИЛИ ПОЧЕТКУ УТАКМИЦЕ:

8. минут - Прокоцкали су још један напад кошаркаши Милана, а Матијас Лесор након феноменалне пик-ен-рол акције долази до коша из рекета. Били Берон затим фаулиран у поседу домаћих, црно-бели су искористили бонус, а бивши кошаркаш Црвене звезде користи оба пенала и смањује на 8:14.

7. минут - Шабаз Нејпир погађа за три, на другој страни Матијас Лесор поентира, а потом страшна блокада Алексе Аврамовића на Билију Берону, остаје 12:6 и посед за домаћина.

5. минут - Не знају шта их је снашло Миланези! Само два поена за првих пет минута, а Алекса Аврамовић пролази кроз одбрану Арманија као кроз путер, лагано полаже на обруч за 10:2 и усијање атмосфере у Палаканестру.

4. минут - Какво отварање Кевина Пантер! Плеј црно-белих већ до 7. поена против бившег клуба, Армани је претходно поенима из одбојке Ботмана стигао до првих поена на мечу.

3. минут - Кевин Пантер уз фаул! Црно-беле имају почетних 3:0, амерички плеј је у свом стилу наскочио близу врха капице, поцепао мрежицу, а потом искористио и додатни пенал. Италијани не користе наредни напад, а потом Кевин Пантер поново за два, за делиријум на трибинама.

2. минут - Спор почетак обеју екипа, Армани већ 2 минута без поена на семафору, три промашене тројке, последњу је промашио Били Берон.

1. минут - Меч је почео! Нестварна атмосфера у "граду моде", "гробари" у енормно великом броју, као да се игра у Београда звучи хук са трибина Палаканестра.

УОЧИ МЕЧА

Још један корак је направљен, еуфорија расте, екипа пуца од самопоуздања а Партизан је све ближе плеј-офу.

У прошлом колу савладан је Виртус усред Болоње, пред великим бројем навијача у црно-белим бојама Партизан је славио резултатом 79:88 и тако стигао до 15 победе у такмичењу.

Данте Егзум је приказао заиста бриљантну партију, Скариолови пулени нису имали решења за сјајног Аустралијанца који је меч завршио са 17 поена, 7 скокова и 7 асистенција.

Кевин Пантер је такође меч завршио са 17 погодака, док је Џејмс Нанели убацио поен више.

Једини двоцифрени био је још израелски интернационалац Јам Мадар који је бројао до 11.

У листу стрелаца уписали су се још Ален Смаилагић (9), Зек Ледеј (8), Матијас Лесор (5), Јанис Папапетру (3).

Изабраници Жељка Обрадовића су у ритму, сада их је јако тешко зауставити. Данас ће са друге стране паркета бити "манекени" који су у прошлом колу по први пут од старта сезоне били комплетни.

Шевон Шилдс се вратио на терен а његов тим је славио у Валенсији резултатом 84:88.

"Слепе мишеве" је срушио Шабаз Нејпир лично. Американац је био централна фигура меча са 28 поена и 5 асистенција.

Италијански преставник сада има скор од 11 победа и 15 пораза, њихова нада за плеј-оф није у потпуности угашена, међутим, морало би заиста чудо да се деси да их видимо у нокаут фази.

Када су се ови ривали састали у 3. колу Милано је славио у "Штарк" арени резултатом 75:80.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ЖЕЉКО ОБРАДОВИЋ ПРЕД АРМАНИ: Морамо што пре да заборавимо Болоњу

- Морамо што пре да заборавимо ово што је било у Болоњи и да се окренемо утакмици у Милану. Они су екипа која је у овом тренутку вероватно у најбољој форми од свих тимова у Евролиги и за ту утакмицу морамо да се припремимо на најбољи могући начин - истакао је Обрадовић, пренео је званични сајт клуба.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00