ЧУДО У НОВОМ САДУ: Србија у последњој секунди савлада Норвешку! Орлови направили велики корак ка Европкском првенству

09. 03. 2023. у 19:51 >> 19:51

Рукометна репрезентација Србије данас је одмерила снаге са Норвешком и славила резултатом 25:24. Меч је донео прави рукометни трилер, орлови су голом у последњој секунди Борзаша направила огроман корак ка пласману на ЕП.

Какав рукометни спектакл у Новом Саду! Након првих 30 минута нико није могао претпоставити каква ће драма уследити.

Норвешка је константно током првог дела утакмице имала предност од два до четири гола.

У наставку изабраници Тонија Ђероне су се пробудили и уследила је рафална паљба наших бекова, а Воркапић, Кукић и Радивојевић су са крила из напада у напад затрпавали гол викинга.

У последњих минут се ушло са голом предности наше репрезентације. Деловало је да ће рукометна сила пасти у препуном Спенсу.

Ипак, само 10 секунди до краја, од великог славља, до неверице свих присутних у хали. Разлог, невероватан гол за изједначење Норвежана.

Ђерона није имао тајм-аут, морали су да импровизују наши рукометаши, а онда инстинктиван потез Борзаша за потпуни делиријум у Новом саду.

Српска атина је гледала пројектил нашег бека који је завршио у рашљама гола нашег ривала.

Србија је овом победом избила на прво место своје групе, са три победе из три утакмице

ТАБЕЛА

60. минут - КРАЈ МЕЧА! Србија је савладала Норвешку резултатом 25:24!

57. минут -  На само три минута до краја репрезентација Србије води! Лазар Кукић је феноменалним голом донео предност нашим рукометашима.

54. минут - Србија има играча више, али и поред тога орлови то не користе, Норвежани воде једним голом предности

50. минут - Нерешено је у Новом Саду, феноменални Милосављев има чудесне одбране

46. минут - Србија води у Спенсу! Након минуса од четири гола, колика је била максимална предност наших ривала, орлови су одличном игром у транзицији и голом Вејина дошли до предности од једног гола.

43. минут - Србија се преко Вукашина Воркапића враћа у игру, само је гол предности за госте!

39. минут - Не да се орловима да изједначе. Кукић је промашио сјајну шансу, док су на другој страни Норвежани искористили своју шансу и поново отишли на два гола разлике!

36. минут -  Милосављев брани други седмерац на овом мечу, али Норвежани и даље имају два гола предности.

32. минут - Немања Илић смањује предност Норвежана на само један гол предности, сјајно отварање другог полувремена

30. минут - Крај првог полувремена, Србија губи од феноменалних Норвежана, али резултат на полувремену и те како даје за право Ђирониним изабраницима да верују у преокрет у наставку. Орлови су пружили сјајан отпор рукометној велесили.

28. минут - Србија игра са играчем више, успева Радивојевић да смањи предност гостију.

25. минут - Бјорнсен је феноменалним голом одбио налет Србије, Норвешка поново има три гола предности

22. минут - Србија се враћа у игру, резултат је смањен на 8:10

19. минут - Први пут Норвежани имају четири гола предности, Србија игра са играчем мање

15. минут -  Милосављев брани седмерац, Србија има напада за вођство

12. минут - Норвешка и даље има гол предности, велика борба на паркету, све пуца од страсти.

10. минут - Свако користи своје нападе у овим моментима, Сагосен одржава Норвешку у предности 3:4

7. минут - Србија је без гола у претходна три минута, што Норвежани користе и воде са 3:2

4. минут - Оверјордет је постигао први погодак за Норвежане, а затим и другим ударацем ка голу Србије донео изједначење.

2. минут - Сјајан почетак Србије! Норвежани нису искористили почетна два напада, Србија са друге стране голом Кукића, а потом и Марсенића са пивота долази до 2:0

УОЧИ МЕЧА

Изабраници Тонија Ђероне ће први меч одиграти у четвртак 9. марта у Новом Саду од 18 часова, а три дана касније очекује их реванш у Брегену од 16.45 часова.

На недавно Светском првенству "орлови" су се у другој рунди такмичења нашли у групи са Норвежанима који су добили дуел резултатом 31:28.

Уочи меча обратио се капитен Србије Немања Илић.

- Као и увек долазимо спремни. Биће тешко са Норвешком. Недавно смо играли са њима на првенству, нисмо издржали до краја, али доказали смо да можемо да им парирамо и тако приступамо овим утакмицама. Можда нисмо довољно веровали у победу, али сада имамо искуство више и подршку домаћих навијача - истакао је Немања Илић.