ЦРВЕНИ ОД ШАМАРА: Алба по традицији преслишала очајну Звезду

В. Прерадовић

24. 02. 2023. у 22:35

ДА није Звездине губитничке традиције у дуелима са Албом, могло би да се констатује да је доживела шокантан пораз од најлошијег тима Евролиге.

Имајући на уму учинак 2-7 са берлинским тимом пре сусрета у 25. колу Евролиге, можемо да констатујемо да је поцрвенела од жестоког шамара са потенцијално погубним последицама по плеј-оф амбиције - 72:87.

Две различите четвртине одиграли су црвено-бели у првом полувремену. У уводној четвртини као одликаши који су одрадили домаћи задатак пре утакмице, у другом као понављачи који су заборавили шта је професор причао пре часа. У првих десет минута контролисали су темпо меча, до тројке Матисека са звуком сирене у потпуности затворили линију далекометне паљбе. Течним нападом који је укључивао скоро сваког на терену умакли су на 13 разлике, натеравши берлинску екипу да у ходу тражи неку нову концепцију.

У другој четвртини залет је ухватио Вилдоза, чинило се да утакмица већ у раној фази замиче у једносмерну улицу. Међутим, Алба је агресивнијом одбраном узвратила ударац и урушила Звездину концепцију. Неразумно испување ван линије 6,75 (1/8 у овом периоду) помогло је противнику да се врати у меч, и то на некарактеристичан начин. Гости су игром у рекету против млаке одбране Ивановићевог тима упорно нагризали самопоуздање црвено-белих и до средине треће деонице преузели вођство.

То више није био двобој фаворита и аутсајдера, већ меч налик одлучујућем у плеј-офу, где обично пресуђују јачи нерви. До тада се немачки репрезентативац Ло испорофилисао као нападачки лидер свог тима, док је у екипи Звезде тај конкурс још био отворен. Логика је налагала да ту улогу на равне части поделе Недовић и Вилдоза, али су обојица у тим тренуцима пуцала ћорцима.

ОВАЦИЈЕ ЗА ГУДУРИЋА

КАДА је бек Фенербахчеа Марко Гудурић ушетао у дворану у паузи између прве и друге четвртине, дочекале су га очекиване овације Звездиних навијача после феноменалне партије против Партизана пртеходног дана.

Изданак црвено-белих остао је у Београду како би се ставио на располагање репрезентацији Србије за последњу квалификациону утакмицу за СП, у понедељак са Великом Британијом.

Изгледало је као да су тимови кошаркашке филозофије. Нестрпљиви напади црвено-белих завршавали су се нерезонским тројкама, до тајм-аута у 2. минуту последње четвртине испалили су 24 пројектила од којих је само пет пронашло циљ. Са друге стране, Алба је копирала Звездину игру стрпљивих акција, снажне дефанзиве из којих проистичу контранапади и лаки поени.

Притисак императива победе у овом мечу улио је воду у уши Ивановићевим играчима, који су бесциљно тумарали у завршних десет минута, без помоћи руке са клупе која би их усмерила у правом смеру.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АЛБА 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27)

ДВОРАНА „Александар Николић“. Гледалаца: 8.000. Судије: Роча, Фуфис, Лауринавичијус.

Ц. ЗВЕЗДА: Вилдоза 10 (5 изг. лопти), Лазаревић 4, Митровић 8, Лазић, Мартин, Добрић 7, Ивановић 9, Недовић 11 (1/9 за три, 5 ас), Марковић 2, Кузмић 2, Петрушев 14, Бентил 5.

АЛБА: Ло 24, Проћида 11, Смит 8, Вецел 9, Матисек 3, Шнајдер, Олинде 13, Кумађе, Тиман 9, Сикма 2, Ламерс 8, Блат.

ДОШЛО ВРЕМЕ ЗА КАМПАЦА

НАРЕДНИ меч у Евролиги, 2. марта против Бајерна у Минхену, биће први са Факундом Кампацом у тиму. Забрана регистрације играча истиче 28. фебруара, после чега Црвена звезда мора брзопотезно да реагује јер рок за лиценцирање за утакмице елитног такмичења траје до 1. марта.

Аргентински ас тренутно наступа за национални тим у квалификацијама за Светско првенство 2023.

ШЕШИРЏИЈЕ ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

"ШЕШИРЏИЈЕ" ХВАТАЈУ ПОСЛЕДЊИ ВОЗ: Евертон је неуништив, опет с извукао из немогуће ситуације

ДЕРБИ зачеља отвара 36. коло енглеске Премијер лиге. Иако Евертон има чак 11 бодова више од Лутона још се не зна да ли ће им до краја сезоне САвез вратити неке од одузетих бодова или пак додати још казне.

03. 05. 2024. у 10:38