ПОБЕДА У СЕНЦИ ПОВРЕДЕ ЈОВИЋА: После нове драме орлови обезбедили полуфинале с пораженим из дуела Италије и Порторика

30. 06. 2021. у 19:53 >> 22:01

КОШАРКАШКА репрезентација Србије савладала је Филипине 83:76 у утакмици другог кола квалификација за Олимпијске игре и обезбедила пласман у полуфинале где ће јој противник бити поражени из меча Италија - Порторико.

ПОБЕДА  У СЕНЦИ ПОВРЕДЕ ЈОВИЋА: После нове драме орлови обезбедили полуфинале с пораженим из дуела Италије и Порторика

СРБИЈА - ФИЛИПИНИ 83:76 (22:16, 23:18, 22:28, 16:14)

Дворана: Александар Николић

Судије: Јоан Росо (Француска), Омар Бермудез (Мексико), Џејмс Алексендер Бојер (Аустралија)

СРБИЈА: Ф. Петрушев, М. Теодосић, Н. Бјелица, Н. Калинић, Д. Милосављевић, В. Мицић, С. Јовић, Д. Давидовац, А. Аврамовић, О. Добрић, Д. Анђушић, Б. Марјановић

ФИЛИПИНИ: Р. Абаријентос, Џ. Го, К. Сото, Џ. Хединг, Ш. Чиу, В. Наваро, Д. Рамос, С. Белангел, Џ. Балтазар, К. Тамајо, К. Кваме

Сенку на победу, осим још једне бледе партије готово целог тима, баца и повреда Стефана Јовића који је напустио терен са болном гримасом и уз помоћ саиграча.

Марјановић је са 17 поена предводио Србију до друге победе за два дана у квалификациној групи, један мање имао је у првом полувремену сјајни Добрић, док су двоцифрени били Теодосић и Анђушић.

У редовима поражених Кваме је имао 17, док су Хединг и Сото постигли по 10.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. минут - 83:76 Марјановић из тешке позиције доноси плус пет на нешто више од пола минута до краја. Решава Марјановић и у одбрани, зауставио је Филипинце као децу. Амђушић погађа слободна бацања и ставља тачку на утакмицу.

39. минут - 79:76 Аврамовић је отишао на закуцавање после продора, али је промашио. Уследила је контра Филипина, али на срећу Белангел је промашио шут за три поена. На другој страни Добрић оставља лопту Марјановићу под кошем, који увећава предност на три поена. До краја су остале 63 секунде.

37. минут - 75:74 Повели су Филипинци, али је Марјановић закуцао после паса Теодосића и вратио предност Србији.

36. минут - Јовић је уз помоћ саиграча напустио паркет и неизвесно је да ли ће плејмејкер Србије наставити утакмицу. Аврамовић краде лопту, али у пролазу ка кошу прави фаул у нападу.

35. минут - 73:72 Јовић погађа после лепог продора. Хединг погађа нову тројку. Судије већају да ли је двојка или тројка, а у међувремену Јовић се жали на повреду листа.

34. минут  - 71:67 Коначно поени Србије, Марјановић је погодио. Анђушић после одличне одбрне соло продором полаже и Србија за трептај ока вераћа предност, сада је плус четири. Тајм аут зове селектор Филипина.

31. минут - 67:67 Тројка (Тамајо) па двојка (Нето) Филипина за изједначење.

Улазимо са плус пет у последњу деоницу, пошто су Филипинци добили осам разлике трећу деоницу.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут - 67:62 Теодосић је вратио седам поена предности, али је Сото наставио серију Филипина. Милосављевић не погађа уз звук сирене.

28. минут - 65:60 После треће тројке Хединга Филипини се приближавају на минус пет!

27. минут - 63:53 Петрушев прецизан са линије слободних бацања и опет имамо двоцифрену предност.

26. минут - 61:49 Тројка Теодосића после двојке Абаријентоса којом су Филипиинци закључили мини-серију 7:0. Одличан Петрушев под кошем, али узвраћају Филипинци преко Квамеа.

24. минут - 56:45 Сјајна асистенција Марјановића за Давидовца и имамо 16 поена предности. Смањују Филипинци тројком Абаријентоса.

22. минут - Марјановић је погодио после новог офанзивног скока. На другој страни Наваро погађа два бацања после фаула Анђушића.

21. минут - 49:36 Добрић закуцава, а онда и одличан у одбрани.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут - 45:34 Добрићева нова тројка после асистенције Теодосића за крај. добрић је најефикаснији у нашим редовима са 14 поена, Марјановић је убацио 11, а Теодосић осам.

19. минут - 42:34 Четири тројке за реом. после ДАвидовца за нас је погодио Теодосић, али је с друге стране прецизам Хединг два пута. Имао је исти играч и два слободна бацања, али је погоио једно.

17. минут - 39:27 Кваме игра сам у редовима Филипина, али Давидовац узвраћа тројком.

16. минут - 36:25 Кваме погађа за два, Србија не успева да узврати али срећом Кваме то не кажњава. Боби погађа уз фаул овај пут без реализације додатног бацања.

15. минут - 34:23 Седам поена узастопно погађа Марјановић за серију Србије 12:0. Враћају Филипинци пет, тројком и дојком и Кокошков зове тајм-аут.

14. минут - 32:18 Марјановић уз фаул и реализацију додатног слободног.

13. минут - 27:18 Трећа тројка Добрића!

11. минут - 24:18 Го после скока у нападу смањује, али на другој страни Петрушева узвраћа.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - 22:16 крај прве четвртине. Мало је недостајало да Милосављевић преко целог терена погоди, али је лопта ударила у први обруч.

9. минут - 22:16 Тројком Милоша Теодосића Србија има плус четири, а одмах затим соло продором одводи нас на плус шест Тео.

8. минут - 17:14 пропустили су филипинци да пређу у вођство и у следећем нападу уследила је казна - Милосављевић враћа плус три.

7. минут - 15:14 Филипинци се потпуно враћају у игру, после фуриозног старта орлова сада је само поен предности за нас. Петрушев после паса Теодосића погађа за два, али је Баријентос узвратио.

6. минут - 13:10 Куаме убацује тројку и смањује на минус три, у међувремену наши момци промашили су две тројке.

4. минут - 13:4 Сото погађа преко Марјановића, а потом прави фаул над српским центром. Добрић је потом погодио за два и наставио своју серију. Уступио је потом место на паркету Драгану Милосављевићу.

3. минут - Анђушић погађа нову тројку.

2. минут - Србија је одлично почела, две ртојке и двојка за 8:2 после два минута игре

Противник је селекција Филипина коју смо у последњем мечу декласирали на Светском првенству 126:67.

Орлови ће бити ослабљени у односу на меч против Доминиканске републике пошто ће због повреда на том мечу вечерас паузирати Никола Калинић и Немања Бјелица.

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 18:52

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14