УРОШ ПИПЕР КРИТИКУЈЕ ПРАВОСУЂЕ: Шест месеци од покушаја линча, а оптужнице нигде
АНАЛИТИЧАР Урош Пипер изјавио је да заробљено правосуђе остаје највећи проблем у Србији.
Фото: Printscreen
- И то је и дан-данас проблем - рекао је Урош Пипер.
Пипер је подсетио да је данас тачно шест месеци од покушаја линча полицијских службеника МУП-а Републике Србије испред улаза на Филозофски факултет у Новом Саду.
- Сећате се, 5. септембра 2025. године, када је руља, руља у буквалном смислу те речи, покушала да линчује и да убије припаднике МУП-а Србије који су обезбеђивали улаз у зграду факултета - казао је.
- Тада то, сећате се и тога добро, тада то Н1 и Нова С наводно нису видели. Баш случајно од тог дана нису имали камере на протесту испред улаза у факултет, него су камере биле померене неких 200–300 метара даље, па се није видело шта се дешава у првом тренутку испред улаза у факултет. Није се видела руља, линч, руља која покушава да побије полицајце - истиче он.
- Е, тада је ухапшено више лица. И знате докле је стигао поступак? Поступак је тренутно у фази доказних радњи пред Основним јавним тужилаштвом у Новом Саду. Шест месеци није одмакао од почетка. Шест месеци заробљено тужилаштво штити блокадере - подсетио је Пипер.
- Једанаест полицајаца је тада повређено. Од тога су двојица задобила тешке телесне повреде. Шест месеци касније сви блокадери су на слободи, нема оптужнице. Под хитно мора да се реши тај највећи проблем који постоји данас у држави Србији. Под хитно морају прави тужиоци да заузму право место. Верујем да ће се то ускоро и догодити - закључује Пипер.
(Ало)
БОНУС ВИДЕО:
Зимска идила у марту: Снег завејао Копаоник
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)