АРГЕНИНА СЛАВИ, ХОЛАНДИЈА РОНИ СУЗЕ: Туча, нервоза и невероватан меч, "гаучоси" након пенала иду на Хрвате у полуфиналу Светског првенства

09. 12. 2022. у 22:56 >> 22:59

ОД почетка меча који није много обећавао, у другом полувремену гледали смо невероватну и велику драму. Све до десетог минута надокнаде Аргентина је имала карту за полуфинални меч, али је након тога Холандија знатно закомпликовала меч и увела га у продужетке. Тамо је након 2:2 из 90. минута мрежа остала мирна, а победника смо добили након пенал завршнице (3:4).

АРГЕНИНА СЛАВИ, ХОЛАНДИЈА РОНИ СУЗЕ: Туча, нервоза и невероватан меч, гаучоси након пенала иду на Хрвате у полуфиналу Светског првенства

Танјуг/АП

Фудбалери Хрватске савладали су Бразил, а Холандија није успела да направи изненађење и кући пошаље Аргентину, која ће такмичење наставити у полуфиналу, а "орање" се враћа кући.

Оба тима у меч су ушла са грчем, није било већих узбуђења на обе стране, све до средине првог полувремена . Тада је фантастичним додавањем Лионел Меси упослио Нахуела Молину који је изашао сам пред Андријеса Ноперта и донео вођство плаво-белима у 35. минуту

Пулени Луја Вангала заиграли су знатно ангажованије након примљеног гола, али и даље нису успели да шутну у оквир гола, те је на полувремену заслужено Аргентина имала предност.

Доста тврда игра виђена је на старту другог полувремена. Аргентина је добро затворила пут ка свом голу, а нису имали потребе да срљају напред. Мирно је било све до 73. минута када је Дензел Думфрис оборио Маркоса Акуњу, а судија је показао на белу тачку, Лионел Меси био је извођач најстроже казне и постигао је свој 10. гол за репрезентацију.

У 83. минуту Воут Вегхорст био је највиши у скоку након центаршута по десној страни, а и успео је да унесе драму у меч фантастичним голом главом. Исти играч је само минут касније имао нову прилику, погодио је спољну мрежу.

Бура велика у 88. минуту. Овакве слике немају места на Светском првенству, Леангро Паредес добио је жути картон након грубог старта, а потом је напуцао лопту на играче Аргентине који су се налазили на клупи, а након тога је уследило комешање играча, а Ван Дајк је покушао чак и да удари неког од играча на трави песницом.

Када је деловало да ће Холандија кући, уследио је шок за Аргентину. Након прекида у близини шеснаестерца  одлучили су да "варком" збуне противника, ишао је пас поред  "живог зида", а онда је Вегхорст другим голом меч послао у продужетке!

Лаутаро Мартинез је у 114. минуту запретио, погодио је Вирџила ван Дајка у  главу, а минут касније, Енцо Фернандез је шутирао изнад пречке. Узбудљиво је било и у 120. минуту када је прво је из корнера Ди Марија шутирао у гол, а потом и Енцо Фернандез сјајно шутира, погађа стативу.  Након додатних 30 минута голова није било, отишао је меч на пенале.

Први је одговорност преузео Вирџил ван Дајк, али је његов ударац одбранио Емилијано Мартинез. Меси је био прецизан. Бергхојст је био други извођач, али је и њему Мартинез одбранио пенал. Погодио је и Леандро Паредес за аргентинску селекцију, Теун Компинерс је погодио први за Холандију, а такође и Гонзало Монтиел за "гаучосе", Бегхорст је у четвртој серији био прецизан, а Енцо Фернандез не. Пету серију отворио је Лук де Јонг поготком, а Аргентину је у полуфинале одвео Лаутаро Мартинез.

ХОЛАНДИЈА - АРГЕНТИНА 2:2 (пенали 3:4)

(Молина 35', Меси 70' - Вегхорст 83', 90+10')

ПЕНАЛИ

Холандија: Ван Дајк (промашај), Бергиус (промашај), Копмајнерс (погодак), Вегехорст (погодак), Лук де Јонг (погодак)

Аргентина: Меси (погодак), Паредес (погодак), Монтијел (погодак), Фернандез (промашај) Мартинез (погодак)

КРАЈ ДРУГОГ ПРОДУЖЕТКА 2:2

120' Прво је из корнера Ди Марија шутирао у гол, а потом и Енцо Фернандез сјајно шутира, погађа стативу.

119' Фантастичан покушај Лаутара Мартинеза, брани голман Холандије.

116' Опробао је ударац сада и Енцо Фернандез, тик изнад пречке пролази лопта, корнер.

114' Лаутаро Маринез имао је шансу. Енцо Фернанез га је проиграо, а он је са мање од 10 метара од гола погодио у главу Вирџила ван Дајка.

112' Оборен је Гакпо, а играчи Аргентине нервозно скакућу око судије, не мире се са том одлуком.

110' Опробао је Меси ударац из трка, далеко од гола послао је лопту.

108' Делује да су оба тима спремна за пенале, не ризикује ниједна селекција у овим тренуцима са излетима пред голом ривала.

Крај првог продужетка (2:2)

98'  Кружи лопта око шеснаестерца оба тима, за сада знатно мање узбуђења у односу на 90. минута игре.

91' драма са краја другог полувремена је утихнула, физички обрачуни стављени су по страни, поново се игра фудбал, дуел се наставља од "нуле".

КРАЈ ДРУГОГ ПОЛУВРЕМЕНА (2:2)

90+10' Невероватно, извели су прекид Холанђани, варком су збунили Аргентинце, а Вегхорст другим голом матира голмана Аргентине

90+10 ГОЛ ХОЛАНДИЈА

90+9' Тотална офанзива Холандије у овим тренуцима, бране се Аргентинци, имаће сада одличну шансу Холандија, Вегххорст је оборен у близини шеснаестерца.

90' Чак 10 минута играће се у надокнади.

88' Овакве слике немају места на Светском првенству, Леангро Паредес добио је жути картон након грубог старта, а потом је напуцао лопту на играче на клупи, а након тога је уследило комешање играча, а Ван Дајк је покушао чак и да удари неког од играча на трави песницом.

83' Веут Вегхорст је добро одраговао на центаршут по десној страни.

83' ГОЛ ХОЛАНДИЈА (1:2)

80' Аргентина је по левој страни имала шансу, лак плен за Ноперта.

76' Емилијано  Мартинез је оборио Лука де Јонга, а након тога на терену је настао мањи сукоб играча двеју репрезентација.

71' Акунја је оборен у шеснаестерцу, Дензел Думфрис га је оборио. Меси је постигао погодак за 2:0.

70'  ПЕНАЛ ЗА АРГЕНТИНУ

55' Намерно је Меси играо руком, а Антонио Матеу Лахоз не додељује му картон.

51' Мало је недостајало Лионелу Месију да стигне лопту иза леђа штопера Холандије, од њега је бржи био Ноперт.

49' Коди Гакпо је убацио лопту у шеснаестерац ривала, хвата је сигурни Емилијано Мартинез.

46' Настављен је меч.

Танјуг/АП

Крај првог полувремена 0:1

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:  АРГЕНТИНЦИ СЕ РАДОВАЛИ ВИШЕ ОД ХРВАТА: Погледајте колико су "гаучоси" били одушевљени када су сазнали резултат меча Хрватска - Бразил

45+3' Пробао је Гакпо на асистенцију Депаја, његов ударац главом није намучио Мартинеза.

45' Пет минута продужен је меч на Лусаилу.

45'  Обећавајућа прилика за Холандију из прекида, добро се бране Холанђани. У наредном нападу слична ситуација, Аке је оборен у петерцу гостију, а Емилијано Мартинез хвата лопту.

40' Сада се Холандија мало отворила, а то користи Меси који из окрета шутира ка голу Ноперта, а чувар мреже Холандије лако хвата лопту.

35' Меси је проиграо на фантастичан начин Молину, при додавању је избацио из игре Акеа, а стрелац гола имао је лак посао у шеснаестерцу Холандије.

Танјуг/АП

35 ГОЛ АРГЕНТИНА (1:0)

33' Леп напад Аргентине завршио је Де Паул ударцем који није намучио голмана "лала".

24' Успео је сада Бергвајн да шутира и то траљаво, ван петерца одлази лопта.

22' Опробао је из даљине ударац Лионел меси, одлично је предриблао чувара и шутирао далеко изнад гола ривала, а занимљиво је да "лале" до сада није ниједан ударац нису послали ка голу Аргентине

16' Обећавајућа акција Холандије. Наранџасти су кренули напред, Думфрис је покушао искоса да проигра Блинда који је оборен у шеснаестерцу, али ни не помишља судија Антонио Матеу да покаже на "белу тачку".

15' Фантастичну подршку имају Аргентинци са трибина.

9' Мемфис Депај покушао је да проигра Кодија Гакпа, далеко је била та лопта од Холанђанина

7'  Конкретнија Аргентина у уводу меча, два пута су плаво-бели дошли до шеснаестерца Холандије, али нису угрозили Ноперта.

1' Меч је почео. напад први има Аргентина, која уједно на трибинама има и већу подршку

УОЧИ МЕЧА

Састави:

После Бразила и Хрватске снаге ће одмерити Холандија и Аргентина. Поменуте репрезентације састале су се последњи пут на Мундијалу у Бразилу, где су "гаучоси" након пенала били бољи (4:2).

Сада нас чека ново поглавље, надајмо се бољи фудбал него пре осам година,али јасно је да је улог велики, да је Аргентина фаворит, али да Холанђане неће потценити.

Иначе, када се све сабере (рачунамо и пар пријатељских мечева), у седам мечева, Јужноамериканци нису добили Холанђане никада у регуларном делу, четири ремија и три пораза, али су победили у финалу 1978. након продужетака.

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00