ПАРТИЗАН НАСТАВИО СЕРИЈУ ПОБЕДА: Црно-бели савладали Јавор и уписали 11. везани тријумф

17. 02. 2021. у 12:31 >> 14:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана победили су Јавор у ивањици са 1:0 у 22. колу Суперлиге Србије, а једини гол постигао је Слободан Урошевић.

Наставили су црно-бели са добрим играма и формом. Ово је био 11. везани тријумф изабраника Александра Станојевића, ако се рачуна и куп.

Кренуо је Партизан аглесивно од старта утакмице, не били што пре дошао до предности. То се и десило. Играо се 14. минут када је Слободан Урошевић постигао погодак. Корнер је извео млади Јовић, а Холндер петом са прве стативе оставио лопту левом беку коме није било тешко да савлада Ђорђа Лазовића.

Имали су гостујући фудбалери још неколико изгледних прилика да повећају предност до одласка на одмор. Предњачио је у шансама Натхо, једном га је осујетио голман домаћих да постигне гол, а други пут пречка.

У наставку утакмице прилику да дуплира предност имао је Јовић, но није био прецизан. Потом је и Јавор пропустио шансу утакмице за њих. Луковић је упослио резервисту Танка, али је Стојковић одличном интервенцијом ногом одбранио и спречио домаће да поравнају резултат.

До краја утакмице било је још неколико покушаја на обе стране. На крају промене резултата није било, па Партизан три бода носи за Београд.

Црно-бели сада имају 53 бода и заостају за водећом Црвеном звездим шест бодова, и имају утакмицу више. Јавор је 13. на табели са 25 бодова.

Састави тимова:

Јавор: Лазовић - Димитријевић, Остојић, Јевтић, Тричковић – Павишић, Дукуре – Илић, Маричић, Шћепановић – Луковић.

Партизан: Стојковић – Бањак, С. Марковић, Вујачић, Урошевић – Здјелар, Шћекић – Асано, Натхо, Јовић - Холендер.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Јавор - Партизан 0:1

90+3. МИНУИТ - Крај утакмице!

85. МИНУТ - Могао је Лазар Марковић да дуплира предност. Ипак, из изгледне позиције није шутиро најбоље, па промене резултата није било.

79. МИНУТ - Домаћи добро стоје на терену. Партизан жели да постигне други поготак и тако реши утакмицу, али изабраници Игора Бонџулића не помишљају да се предају.

72. МИНУТ - Урошевић је опробао ударац из даљине. Опасности није било. Није то урадио леви бек Партизана као у 14. минуту, додуше сада је тукао из много теже позиције.

70. МИНУТ - Од прилике домаћег тима ритам је мало опао, па нема узбуђења. Право је чудо како је до сада виђен само један гол.

60. МИНУТ - Велика прилика за домаће. Луковић је сјајно упослио Танка. Овај је изашао сам испред Стојковића, голман Партизана је одлично реаговао и оставио мрежу нетакнутом.

55. МИНУТ - Лоша процена фудбалера Јавора Павишића, Јовић се одједном нашао очи у очи са Лазовићем. Ипак, голман Ивањичана је одлично реаговоа и спречио младог играча Партизана да дуплира предност.

52. МИНУТ - Притиска домаћин на старту другог полувремена. За сада нема опасности по Стојковића, али се игра на половини црно-белих.

49. МИНУТ - Тренер Јавора Игор Бонџулић је извршио три измене у полувремену, очигледно није био задовољан и жели нешто да промени.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Јавор - Партизан 0:1

45. МИНУТ - Крај првог полувремена у Ивањици.

44. МИНУТ - Партизан зналачки чува предност стечену поготком Урошевића. Јавор се мало ослободио притиска, но то није довољно да се озбиљније угрози Стојковић.

28. МИНУТ - Извели су домаћи два везана корнера, али играчи Партизана су добро реаговали у тим ситуацијама.

25. МИНУТ - Опет Натхо и опет промашај. Сјајно је извео слободан ударац, Лазовић је остао непомичан и Јавор је спасила пречка да не прими други гол.

23. МИНУТ - Најбоља шанса за госте од када су повели. Бањак је одлично одиграо за Асана, овај послао оштру лопту на пет метара, на њу је натрчао Натхо, али је голман Јавора осујерио Израелца да се упише у стрелце.

22. МИНУТ - Покушао је Натхо ударцем из даљине, но није био прецизан, тако да није било опасности по Лазовића.

17. МИНУТ - Замало 0:2. Покушао је из прве Такума Асано. Јапанац није добро захватио лопту и она је отишла поред гола.

14. МИНУТ - Црно-бели су повели. Слободан Урошевић се одлично санашао. Јовић је извео корнер, Холендер је петом оставио левом беку Партизана, а овај лако савладао голмана домаћих.

10. МИНУТ - Без узбуђења за сада на овом мечу. Партизан има више лопту, али из тога није проистекла ниједна опасна прилика пред голом Ђорђа Лазовића.

4. МИНУТ - У уводним минутима утакмице нема много проблема пред головима. Виђена су два корнера, по један на обе стране.

1. МИНУТ - Почела је утакмица у Ивањици.