ПРОЛЕТЕР ПРЕКИНУО СЕРИЈУ: Тим из Новог Сада примио гол код куће после 372 минута, Напредак славио у Шапцу

25. 10. 2020. у 18:42

ФУДБАЛЕРИ Пролетера одиграли су нерешено 1:1 против Вождовца у Новом Саду.

Тим са Слане Баре је повео у петом минуту голом Леандра, а бод гостима обезбедио је Драган Стоисављевић поготком у 89. минуту.

Домаћин је тако примио гол на "Карађорђу" после 372 минута. Последњи стрелац на овом стадио био је Ел Фарду Бен у 77. минуту у тријумфу Звезде (0:1). Тај меч се одиграо 21. августа. Од тада је Пролетер победио Нови Пазар и ТСЦ са по 1:0, док је са Мачвом играо без голова.

Такође, екипа Бранка Жигића је прекинула серију од четири везана тријумфа у првенству.

Пролетер је четврти је на табели са 22 бода. Вождовац је пети са два бода мање.

Фудбалери Напретка победили су у Шапцу Мачву са 2:1, у утакмици 12. кола Суперлиге Србије.

"Чарапани" су повели головима Милоша Мијића који је мрежу ривала погађао у 12. и 30. минуту из пенала, а гол за Мачву постигао је Филип Пејовић у 58. минуту, такође из једанаестерца.

Обе екипе утакмицу су завршиле са по десеторицом играча, у 58. минуту искључен је фудбалер крушевачке екипе Јован Маринковић, док је у петом минуту надокнаде времена црвени картон добио фудбалер домаћих Мирољуб Пешић.

То је друга победа Напретка у лиги и заузима 16. место на табели са девет бодова. Мачва је претрпела девети пораз и последња је на табели са пет бодова.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00