ДА ЛИ СУ НАС ПОТЦЕНИЛИ: Европско Првенство - Против Норвежана, али и квота

ДУШАН Тадић, Александар Митровић и Стефан Митровић обележили су фудбалски викенд.

ДА ЛИ СУ НАС ПОТЦЕНИЛИ:  Европско Првенство - Против Норвежана, али и квота

Фото Н. Параушић

Тројица српских репрезентативаца су головима подгрејали наду селектора "орлова" Љубише Тумбаковића да можда и имамо чему да се надамо у мечу полуфинала баража за одлазак на ЕП, када 8. октобра одемо у Норвешку.

Тиме су ставили до знања светским кладионицама да греше, јер је квота на победу домаћих 2,60, а на победу наших 2,80.

Капитен Ајакса Душан Тадић, "маказицама" је начео мрежу РКЦ Валвијка који је на крају лако пао (3:0), а медији у Холандији величају партију нашег аса који је очигледно у сјајној форми.

Шпиц Фулама и наше репрезентације Александар Митровић је у суботу два пута затресао мрежу у гостима против Лидса у мечу са чак седам голова у којем је славио домаћин (4:3). На жалост навијача Фулама, Митровићева два поготка у 34. и 67. минуту нису била довољна, па је тим из Лондона после два уводна кола Премијер лиге и даље без бодова.

ХАЛАНД ПОНОВО РЕШЕТА

АКО Србија има своје голгетерске адуте, шта тек рећи за Норвежане? Њихова прва звезда Ерлинг Халанд наставио је да решета мреже у дресу Борусије Дортмунд у старом ритму. За викенд је пала Борусија Менхенгладбах (3:0), а Халанд је два пута био стрелац.

Утисак о расположеним српским играчима заокружио је капитен Стразбура Стефан Митровић који је поготком у 80. минуту меча са Дижоном донео сва три бода свом тиму (1:0). Ово је иначе прва победа Стразбура од почетка сезоне и после три пораза на старту, екипа је показала знаке живота.

- Порази од Лорјена, Нице и Сент Етјена су упалили црвену лампицу у екипи. Срећом, после победе над Дижоном смо почели лакше да дишемо. Тај гол у 80. минуту је био само награда за сву надмоћ коју смо имали током целог меча на терену - каже штопер Митровић, који ће бити на списку селектора Тумбаковића и за дуел против Норвежана.