СЈАЈНИ МИТРОВИЋ НИЈЕ БИО ДОВОЉАН ФУЛАМУ: Лидс дошао до прве победе у ПЛ, киша голова на "Еланд Роуду" (ВИДЕО)

Ч. В.

19. 09. 2020. у 17:56

ФУДБАЛЕРИ лидса победили су Фулам са 4:3 на "Еланд Роуду" у 2. колу Премијер лиге. Ово је изабраницима Марсела Бијелсе први тријумф у Премијер лиги ове сезоне.

СЈАЈНИ МИТРОВИЋ НИЈЕ БИО ДОВОЉАН ФУЛАМУ: Лидс дошао до прве победе у ПЛ, киша голова на Еланд Роуду (ВИДЕО)

Репрезентативац Србије Александар Митровић је одиграо још један одличан меч и показао је да је напад "котиџера" без њега незамислив. Бивши нападач Партизана је постигао два гола, али ни то није било довољно екипи из Лондона да избегне други овосезонски пораз.

Домаћину је било довољно четири минута до дође до предности. Гол је постигао Елдер Кошта. Ипак, гости су до изједначења дошли у 34. минуту када је Митровић реализовао пенал.

Када се очекивало да ће то бити резултат првог полувремена, Лидс је дошао до нове предности. Овога пута се у стрелце уписао Матеуш Клич, који је такође био прецизан са беле тачке.

Играчи Марсела Бијелсе су одиграли ураганских 12 минута у другом полувремену. Постигли су два брза гола и деловало је да Фуламу прети катастрофа, али...

Најпре је у 62. минуту Боби Рид смањио на 4:2, да би наду изабрницима Скота Паркера да могу да избегну пораз пет минута касније вратио Митровић који је одличним ударцем главом поставио испоставиће се коначан исход сусрета.

Очигледно да ће на утакмицима Лидса ове године бити загарантована гоелада. Овај тим је у првом колу поражен од Ливерпула са 4:3.