ОЦЕНЕ ЗВЕЗДИНИХ ИГРАЧА: Томане скинуо терет са леђа, Дегенек не може да игра левог бека

25. 08. 2020. у 22:50

НА порталу "Новости" можете прочитати оцене играчима Звезде, који су теже него што се очекивало победили Тирану са 0:1 у 2. колу квалификација за Лигу шампиона.

Томане постигао трећи гол за црвено-беле против Спартака ФОТО: М. Вукадиновић

Милан Борјан 7 - Капитенски је одрадио посао голман Звезде. Одлично је реаговао у свим ситуацијама када је ривал претио. У последњем нападу на мечу је ухватио лопту испред саме гол линије. Показао је по ко зна који пут колико значи овом тиму.

Марко Гобељић 6 - Борбени десни бек се мучио дуго са контролом лопте. У дефанзиви је добро одрадио посао, док је у нападу покушао неколико пута центаршутем да упосли нападаче, али углавном неуспешно.

Радован Панков 6 - Слабији део штоперског тандема. Лако га је преварио Мучи и опасно запретио. Спасао га је Милан Борјан. Може то много боље шестица црвено-белих.

Немања Милуновић 6 - Сасвим добро је одрадио задатак и није имао много проблема са навалним играчима Тиране. Делује да ће бити главни Станковићев човек у одбрани у наставку квалификација.

Милош Дегенек 6 - Није много тога показао репрезентативац Аустралије. Додуше треба бити искрен и рећи да је играо на неприродној позцији левог бека. Заменио га је у наставку Милан Родић. Нема сумње да се Дегенек много боље осећа на позицији штопера.

Много кориснији је када игра на природној позицији штопера/Фото: Н. Параушић

Секу Саного 6,5 - Показао је у неколико наврата колико је јак и сигуран у пасу. Ипак, мора то фудбалер из Обале Слоноваче још јаче и боље. Зарадио жути картон, а врло лако је могао и црвени.

Вељко Николић 6 - Деби звездиног детета у Европи. Није се уплашио, покушавао је да креира нападе са Кангом. Био је нешто бољи у другом делу утакмице. Показао је у пар наврата зашто се прича да је велики таленат.

Гелор Канга 6 - Оно његово. Долазио је Габонац увек по лопту, често и грешио у предаји, али мора да греши када се стално нуди и жели да игра са лоптом у ногама. Покушао пар пута из даљине. Знају сви да он то може много боље. Делује да се још увек није у потпуности уклопио у игру Звезде.

Александар Катаи 6,5 - Асистирао код гола Томанеу. Показао је у пар наврата какав је мајстор са лоптом. Фудбалер из Сробрана је извео прегршт корнера, један је морао бити прави. Ипак, навијачи Звезде од њега очекују голове.

Срђан Спиридоновић 5 - Слабо издање популарног Спидија. Пао је у форми Србин из Беча. Није било његове препознатљиве енергије. Извео га је Дејан Станковић већ после првог полувремена.

Томане 7,5 - Коначано је урадио Португалац оно што је његов посао. Постигао је гол и то победоносни. Рвао се са штоперима Тиране. Гости су добили три жута картона и сваки им је показан после фаулова над бившим нападачем Тонделе. Висио му је промашен пенал против Олимпијакоса над главом и нема сумње да му је лакнуло.

Измене:

Мирко Иванић (од 46. минута) 6 - Убрзао је мало Звездину игру момак из Бачког Јарка. Гледао је стално гол ривала. Добар Мирко Иванић ће много значити Звезди у наставку сезоне.

Милан Родић (од 61. минута) 6 - Много опаснији су постали по левој страни гости када је ушао Родић. Осетило се то у пар наврата. Када је спреман и здрав, повремени репрзеентативац Србије је јако битан шраф у тиму из Љутице Богдана.

Његош Петровић (од 83. минут) - Премало времена је провео у игри да би био оцењен. Ушао да додатно ојача везни ред.

Дејан Станковић 6 - Ушла је Звезда добро у меч, али је брзо пала и мучила се у наставку. Делује да је морао да крене са Родићем. Ипак, не треба му много замерити ово му је тек други меч као тренеру на европској сцени.