ПОСЛЕДЊЕ КОЛО СЕРИЈЕ А: Интер вицешампион, Рома боља од Јувентуса у Торину

Бета

01. 08. 2020. у 23:23

ФУДБАЛЕРИ Интера победили су вечерас у гостима Аталанту са 2:0, у утакмици 38, последњег кола италијанске Серије А.

Интер је овом победом освојио друго место на табели са 82 бода, док је Аталанта трећа са четири бода мање.

Голове за победнички тим постигли су Данило Дамброзио у првом и Ешли Јанг у 20. минуту.

Фудбалери Роме су у гостима славили против шампиона, екипе Јувентуса са 3:1.

Јувентус је повео већ у петом минуту голом Гонсала Игуаина, али је Рома до полувремена преокренула резултат.

Прво је Никола Калинић изједначио у 23. минуту, да би Дијего Пероти у 44. минуту погодио са пенала са 2:1. Исти играч је у 52. минуту поставио коначан резултат.

Јувентус је сезону завршио са 83 освојена бода, док је Рома пета са 70.

Фудбалери Наполија су на свом терену истим резултатом победили Лацио.

Стрелци на Наполи били су Фабијан, Лоренцо Инсиње и Матео Политано, док је једини гол за Лацио постигао Ћиро Имобиле.

Имобиле, најбољи стрелац Европе, сезону је завршио са 36 голова. Он је овим голом изједначио рекорд Игуаина по броју голова у једној сезони у Серији А.

Лацио је четврти на табели са 78 бодова, док је Наполи седми са 62.

Фудбалери Милана су сезону завршили победом на свом терену против Каљарија. Милан је шести на табели са 66 бодова, док је Каљари на 13. позицији са 45.