ПЉУШТАЛИ ГОЛОВИ У ИТАЛИЈИ: Миленковић стрелац у декласирању Михине Болоње, Каљари изненадио Јувентус и Роналда

29. 07. 2020. у 23:45

ГОЛЕАДА у Серији А се наставила и у преостала три меча дана. На три утакмице виђено је 11 голова.

Највеће изненађење свакако је тријумф Каљарија против Јувентуса (2:0). Гости нису имали никакав мотив, јер је титула већ освојена, али су на терену били Буфон, Бонући, Квадрадо, Пјанић, Игуаин, Бернардески и Кристијано Роналдо.

Ни то није било довољно да спрече голова Гаљана у осмом и Симеонеа у другом минуту надокнаде првог дела.

Окршај Фиорентине и Болоње је имао српски префикс. На терену домаћина били су Никола Миленковић и Алекса Терзић, Душан Влаховић је био на клупи, док је тренерску палицу гостију имао Синиша Михајловић.

На крају, Миха је имао много разлога за љутњу јер је његов тим декласиран – 4:0. Троструки стрелац био је млади Кијеза, момак кога тражи пола Италије. А, између његовог другог и трећег поготка мрежу је затресао Миленковић. После корнера је уследила гужва у казненом простору, српски дефанзивац је одлично реаговао и постигао погодак.

Торино је први повео, али је Рома на крају славила – 2:3. Беренгер је довео домаћин у вођство, да би Џеко и Смолинг већ до полувремена направили преокрет. Дијавара је у 61. минуту са пенала увећао предност „вучице“, да би Синго четири минута касније поставио коначан резултат.