БУРАН МЕЧ У ПАНЧЕВУ: Поништен гол, промашен пенал, па од 0:3 до драме у дуелу Железничара и ТСЦ-а

24. 02. 2024. у 20:32

Завеса на суботњи програм у Суперлиги Србије у фудбалу спуштена је у Панчеву, где су аутсајдер Железничар и фаворит ТСЦ приредили меч за памћење.

Фаворит је на крају победио са 2:3 (0:2), али после бурних дешавања.

Наиме, одмах након што су гости повели преко Ћирковића у 4. минуту, Панчевцима је погодак Павлова поништен због играња руком.

Чинило се да трећепласирани тим првенства Србије иде ка лагано победи кад је Пејић повисио на 0:2 већ у 19. минуту (морао је десет минута касније да буде замењен), али друго полувреме је донело велика узбуђења.

Прво је Железничар прокоцкао пенал (Гргић) да би пет минута касније, у 59. Ћирковић искористио другу асистенцију Пантовића на овом мечу за 0:3.

Али, панчевачки суперлигаш  није одустајао.

Само два минута после примљеног трећег гола, дао је свој први, резервиста Јовановић је био стрелац, а онда је и други момак који је ушао са клупе, Кахвић који за Железничар игра као позајмљени фудбалер Црвене звезде, у 89. унео велику дозу неизвесности како ће се овај мегдан завршити.

А завршио се без нових погодака, па је ТСЦ и даље трећи, сада са 46 бодова (Црвена звезда је испред њега са 55, а Партизан први са 56), а Железничар остао претпоследњи са 19 бодова. Иза је само Радник са 11, а испред са по 21 Јавор и ИМТ.