КАКАВ ПОТЕЗ! Лука Јовић је ово урадио ривалу у Серији А и одмах добио црвени картон (ВИДЕО)

18. 02. 2024. у 22:13 >> 22:55

Лука Јовић је таман почео да у последње време блиста у дрсеу АЦ Милана, али гостовање Монци неће памтити по добру.

У мечу 25. кола Серије А, српски репрезентативац је искључен.

Након што је Монца головима Песине из пенала у 45. минуту, а онда шест минута касније, у оквиру судијске надокнаде времена, преко Данија Моте дошла до 2:0, само што се борба распламсала у другом полувремену, дошло је до инцидента.

Наиме, Ицо је са две руке одгурнуо нашег голгетера, што судија Коломбо није видео, а онда је, делић секунде касније, испровоцирани Лука Јовић одгурнуо поменутог ривала.

Како га је, у жару борбе, закачио мало и по лицу, а супарник пао као да је нокаутиран у рингу, Јовићу је показан црвени картон:

Милан је у овај меч ушао као трећи на табели, са могућношћу да после јучерашњег кикса Јувентуса (и поред гола Влаховића) престигне "стару даму", за којом је заостајао два бода.

Међутим, два гола мање и играч мање, тај задатак су учинили "немогућом мисијом", иако је ривал био "тек" једанаестопласирана Монца.

Па опет, росо-нери се нису предавали.

Најпре је резервиста Жиру, брзо по уласку након искључења Србина, дао гол којим је преполовљен заостатак, да би бројчано слабији Милан стигао и до 2:2, када је у 88. минуту још један играч који је ушао са клупе, асистент код првог гола, Пулишић, погодио мету.

Но, од преокрета гостију "из снова" - није било ништа.

Разлог?

Миланови играчи на позајмици у Монци.

Најпре је и трећи резервиста, али Монцин, дао је погодак - Бондо је у 90. минуту са дистанце, веома лепим поготком затресао мрежу ривала, за 3:2 у корист домаћина, и то после додавања Милановог играча на позајмици - Данијела Малдинија.

А грогираног гиганта потом је, у шестом минуту надокнаде, "докрајчио" још један момак који је ушао у игру са клупе, такође позајмљени играч росо-нерих, Лоренцо Коломбо, поставивши 4:2.

Лука Јовић - потпуно несвакидашња каријера

Млад је Лука Јовић још увек, млад је и улазио у историју српског фудбала.

Рецимо, само 16 година, пет месеци и пет дана од датума када је дошао на свет (23. децембра 1997.) дебитовао је за први тим Црвене звезде, и тог 28. маја 2014. је оборио рекорд Дејана Станковића као најмлађи стрелац црвено-белих у такмичарском мечу.

Или, 18. октобра 2014, постао је најмлађи учесник "вечитог дербија":

Имао је тада 16 година, девет месеци и 25 дана, чиме је за девет месеци оборио рекорд Дејана Миловановића.

Па, и када је прешао у Бенфику, а као њен позајмљен играч успео да заблиста у Ајнтрахту, ушао је у историју Бундеслиге јер је имао само 20 година када је, 19. октобра 2018, постао најмлађи стрелац пет голова на једном мечу немачког шампионата.
Да, Јовић је млад улазио у фудбалску историју.

Али, баш та "инерција" га је и скупо коштала када се ради о гиганту европског фудбала, мадридском Реалу.

- Све је пошло по злу од самог почетка - рекао је недавно Лука Јовић о преласку у табор "краљевића" и открива шта је тамо и тада био главни проблем:

- Прерано сам напустио Ајнтрахт. Када сам стигао у Мадрид, сва светла су била уперена у мене. Било је тешко прилагодити се највећем клубу на свету. То је било несрећно искуство поред повреда, короне и неправедног притиска - истакао је српски голгетер за италијанску "Републику".

После 27 голова за Ајнтрахт у сезони 2018/2019, у наредне три године дао је само три за Реал.

А после трогодишње ноћне море у Мадриду, уследила је селидба на "чизму". Најпре у Фиорентину, за коју је дао 13 голова на 50 утакмица, а онда је стигао позив са Сан Сира.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године