КАКАВ ТРИЛЕР НА МАРАКАНИ! Звезда у голеади боља од Јавора пред искушење у Лиги шампиона (ВИДЕО)

21. 10. 2023. у 20:38 >> 20:38

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде успели су да победе Јавор са 3:2 у 12. колу Суперлиге Србије пред дуел у Лиги шампиона са Лајпцигом (среда, 21).

Добро су црвено-бели отворили утакмицу, играло се константно пред голом ривала. Такву игру домаћин је крунисао поготком у 16. минуту када је Ђорђе Скоко после центаршута Иванића затресао сопствену мрежу.

Наставио је шампион Србије да напада, три пута је погођен оквир гола (Олајинка, Иванић и Ендијаје), али резултат на семафору "Маракане" се није мењао.

Пала је Звезда у другом полувремену, Јавор је то искористио и већ у 53. минуту успео да изједначи преко Насера Ђиге који је затресао сопствену мрежу. Није дуго требало домаћину да поврати предност. Питер Олајинка се у 56. минуту најбоље снашао у гужви у казненом простору ривала.

Ни после тог гола тим који је данас са клупе предводио Милован Миловић није клонуо духом и успео је други пут на утакмици да шокира црвено-беле. У 65. минуту резервиста Радивој Босић је побегао Ђиги и матирао Омрија Глазера.

Морао је да мења након тога Барак Бахар. Увео је у игру Жан-Филипа Краоса, Александра Катаија, Јована Мијатовића и Хванга Им Бома. Управо је млади нападач донео три бода Звезди. Одлично је испратио центаршут Иванића и главом је закуцао лопту у мрежу Ивањичана.

Прванац у овој сезони могао је да постигне и Катаи, али је голман гостију Манојловић одлично интервенисао и спречио популарног "магика" да се упиша у стрелце.

Клуб са "Маракане" је други на табели са 24 бода, има четири мање од Партизана, док је Јавор на деветом месту са 14.

Ц. звезда - Јавор 3:2 (1:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: око 5.000. Судија: Ненад Минаковић. Стрелци: Скоко 16 аг, Олајинка 56, Мијатовић 79 (Звезда) - Ђига 53 аг, Босић 65.

Црвена звезда: Глазер – Ђига, Мијаиловић, Драговић – Недељковић, Стаменић (од 67. Катаи), Канга (од 78. Хванг), Лучић (од 74. Красо) – Иванић – Олајинка, Ендијаје (од 74. Мијатовић).

Јавор: Манојловић – Копитовић, Тојчић, Скоко, Милетић – Дукуре (од 77. Обрадовић), Петровић (од 67. Милошевић), Елиомар (од 54. Босић) – Гојковић, Долмагић (од 77. Илић) – Бајере (од 77. Кофи).

Друго полувреме: Ц. звезда - Јавор 3:2

90+4' - Крај утакмице.

89' - Могао је тачку на овај меч да стави Александар Катаи. Изашао је сам испред Манојловић, али је шутирао првао у њега, па је још увек без првенца ове сезоне.

79' - Млади Јован Мијатовић постиже погодак за црвено-беле. Испратио је сјајан центаршут Иванића и главом је послао лопту у мрежу ривала.

74' - Цури време на "Маракани". Покушава Барак Бахар изменама да врати предности. У игру су ушли Александар Катаи, Јован Мијатовић и Жан Филип Красо.

66' - Пљуште голови у Београду. Побегао је Радивој Босић одбрани ривала, снажно шутирао и донео ново изједначење гостима из Ивањице.

56' - Врло брзо је Звезда успела да врати вођство. У гужви у казненом простору Јавора најбоље се снашао Питер Олајинка и закуцао је лопту у мрежу тима из Ивањице.

53' - Јавор је успео да изједначи. Гости иницарли контранапад, а аутогол је постигао Насер Ђига који је покушао да отклони опасност, но послао је лопту у сопствену мрежу.

48' - Тукао је и Канга и опет је голман Јавора добро реаговао и одбио лопту у корнер из ког домаћин није озбиљније припретио.

47' - Одмах опасан напад домаћих. Лучић је унео лопту у средину, шутирао је левом ногом, али добро је интервенисао Манојловић и до промене резултата није дошло.

46' - Почело је друго полувреме. Тренер нису ништа мењали, па су исти играчи на терену и у наставку сусрета.

Прво полувреме: Ц. звезда - Јавор 1:0

45' - Крај првог полувремена!

40' - Први жути картон показао је судија Ненад Минаковић. У бележници се нашао Тодор Петровић после прекршаја над Гелором Кангом.

32' - Ударац је опробао и Стаменић. Није то био баш добар покушај, ипак голман Јавора није најбоље интервенисао, но успео је некако да ухвати лопту и спречи црвено-беле да дуплирају предност.

28' - Трећи пут су играчи Звезде погодили оквир гола, сада је Иванић погодио пречку после доброг ударца са ивице казненог простора. Потом је у наставку акције Манојловић зауставио његов покушај из добре позиције.

24' - Врло лако је могло да буде 2:0 на семафору. Опет је окрив гола спасао госте. Шериф Ендијаје је шутирао главом, али лопта је завршила на стативи.

АКЦИЈА Шериф Ендијаје/ФОТО: М. Вукадиновић

22' - Нови опасан напад Звезде. Недељковић је центрирао са десне стране, али лопта је била јака па до ње није успео да стигне Лучић који је био на левој страни.

18' - Извели су Ивањичани два везана корнера, но у оба наврата домаћин је добро реаговао и опасности по гол није било.

16' - Крунисала је Звезда добру игру раним поготком. Лучић је проиграо Иванић, овај је послао оштру лопту у казнени простор ривала која је погодила Ђорђа Скока и завршила у мрежи Ивањичана. Млади штопер гостију није имао среће и постигао је аутогол.

11' - Најбољу прилику имао је Питер Олајинка. Центрирао је Гелор Канга, Нигеријац је тукао главом, а савезник Јавора била је пречка.

9' - Покушао је штопер гостију Тојчић главом да угрози Омрија Глазера. Његов ударац отишао је изнад пречке израелског голмана.

6' - Урадац у оквир гола упутио је Стаменић. Покушао је са 16 метара, но то није урадио онако како је желео па је Страхиња Манојловић лако зауставио ударац везисте црвено-белих.

4' - Први опасан напад извео је домаћин. Послао је оштру лопту по земљи са десне стране Марко Стаменић, али добро је била постављена одбрана гостију.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

18.19 - СИТИ УМАЛО ДА ДОЖИВИ ЧЕТВРТИ КИКС У НИЗУ У ЕНГЛЕСКОЈ! Шампион Премијер лиге "преживео" драму са Брајтоном

18.18 - ЛАЈПЦИГ СИГУРАН ПРЕД ДУЕЛ СА ЗВЕЗДОМ: Опенда погађао, Олмо се вратио на терен

Уочи меча:

Шампиону наше земље је овај меч увертира за среду и дуел 3. кола Лиге шампиона против Лајпцига у Немачкој. Нема дилеме да су изабраници Барака Бахара фаворити на овом сусрету, али тим из Ивањице у добро расположењу дочекује сусрет на стадиону "Рајко Митић".

Јавор је освојио шест бодова у последња два меча, пошто је победио Радник у Сурдулици са 1:0 и Железничар код куће (2:1).

Звезда је у прошлој рунди тријумфовала у Крагујевацу против Радничког са 4:3, али је тај дуел регистрован службеним резултатом (3:0) у корист црвено-белих због пропуста домаћина у везу са протоколом. Екипа са "Маракане" је у међувремену одиграла прво коло Купа и убедљиво је савладан Трајал у Крушевцу (6:0).

Александар Драговић и саиграчи у овај меч улазе са друге позиције и 21 бодом, Јавор је на деветом месту са 14.

Састави тимова:

Црвена звезда: Глазер – Ђига, Мијаиловић, Драговић – Недељковић, Стаменић, Канга, Лучић – Иванић – Олајинка, Ендијаје.

Јавор: Манојловић – Копитовић, Тојчић, Скоко, Милетић – Дукуре, Петровић, Елиомар – Гојковић, Долмагић – Бајере.

БОНУС ВИДЕО: НЕСВАКИДАШЊА КОРЕОГРАФИЈА: Ово су "делије" урадиле за меч Звезда - Јанг бојс у Лиги шампиона

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56