КАКАВ МЕЧ СРБИЈА - СЛОВЕНИЈА: "Орлићи" дали еврогол, али поклекли у нестварној утакмици Европског првенства

А. И.

18. 05. 2023. у 18:52 >> 18:53

СРБИЈА је поразом отпочела учешће на Европском првенству за играче до 17 година. Невероватан дуел одиграли су "орлови" против Словеније, а "замјчеки" су славили 2:4.

КАКАВ МЕЧ СРБИЈА - СЛОВЕНИЈА: Орлићи дали еврогол, али поклекли у нестварној утакмици Европског првенства

Рано су Словенци дошли до вођства. Давид Пејчић затресао је мрежу Србије у четвртом минуту, а шок пулена Александра Луковића искористио је шест минута касније Лука Топаловић који је увећао предност на 2:0.

Таман када су се "орлићи" ослободили притиска и кренули са нападима ка голу ривала уследио је нови шок, Алдин Јакуповић још једно тресе мрежу Виктора Џодића.

Рене Хрватин наговестио је убедљиву победу Словенаца новим голом Словеније и то у 52. минуту, а нису желели потом Срби да машу белом заставицом, те је Михајло Цветковић уписао нашу репрезентацију на Семафору у 66. минуту, а Андреј Петровић је осам минута пре краја меча поставио коначних 2:4

Петровић је постигао невероватан погодак са преко 20 метара је послао јак пројектил, а парадом га је улепшао Жан Тривунчевић.

Србија - Словенија 2:4 (3:0)

( Цветковић 67', Петровић 82' - Пејчић 6' - Топаловић 10', Јакуповић, Хрватин 53')

КРАЈ МЕЧА

82' ГОЛ! Какав гол за Србију! Постигао је сјајни Андреј Петровић. Снаћно је млади репрезентативац Србије распалио са преко 20 метара, а голман Словеније парадом му је улепшао погодак

67' - ГОЛ! Србија се уписала на семафор. Михајло Цветковић је из срца шеснаестерца одлично упутио ниску лопту која је завршила у мрежи

54' ГОЛ! Лепу акцију Словеније крунисао је голом Рене Хрватин. Одлично су Словенци пробили по левој страни, а спреман за ударац на другој страни био је Хрватин.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

33' ГОЛ! Прекинули су Словенци нападе Србије, Јакуповић је искористио летаргичну одбрану Србије, те након одличне дубинске лопте Топаловића - 3:0 за Словенију!

10' - ГОЛ!  Ђурић је изгубио лопту, Топаловић је дошао до ње и матирао је Џодића за нови гол Словенаца.

6' - ГОЛ! Прелепа акција Словеније. Погрешила је одбрана Србије, а Давид Пејчић искористио је одлично додавање и затресао је мрежу "орлова".

1' Утакмица је почела.

УОЧИ МЕЧА

Србија се налази у "Б" групи, први меч "орлићи" играју против Словеније, а победа је императив.

У групи са поменутим репрезентацијама су и Италија и Шпанија.

Селектор Александар Луковић је пред уводни дуел изнео очекивања.

- Утисци по доласку у Будимпешту су феноменални. Похвалио бих домаћина турнира на фантастичној организацији, Услови у хотелу и тренинг центрима су заиста сјајни. Оно што је најбитније за нас да су играчи здрави и мотивисани, да једва чекају да турнир почне, као и сви ми у делегацији. Ово је заиста једна лепа прилика да промовишемо нашу земљу у Европи на највећем могућем нивоу, што се тиче ове узрастне категорије. Спремни смо, радили смо добро, јако сам задовољан како смо одрадили мини-припреме у Спортском центру Фудбалског савеза Србије, као и до сада одрађене тренинге у Будимпешти. Једва чекамо да турнир почне и сви заједно се радујемо сутрашњој утакмици. За ово смо се припремали претходне две године и мислим да момци треба да уживају на овом турниру, пошто је ово њихово прво велико такмичење у, верујем, богатим и успешним каријерама, истакао је селектор Александар Луковић и додао:

- Тренутно размишљамо само о Словенији и за нас је та утакмица најбитнија. Познајемо се добро, већ смо два пута играли са њима и имам велики респект према тој селекцији. Припремили смо се на квалитетан начин, изанализирали и противника и нас, и очекујем да сутра стартујемо на шампионату Европе како треба, закључио је Луковић.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47