ЛИГА ШАМПИОНА, ОСМИНА ФИНАЛА: Дортмунд казнио Челсијеве промашаје, Бенфика нокаутирала Бриж у Белгији

15. 02. 2023. у 22:57

УТАКМИЦАМА Борусија Дортмунд - Челси и Клуб Бриж - Бенфика, настављено је такмичење у осмини финале Лиге шампиона. Борусија је на свом терену савладала Челси резултатом 1:0, док је Бенфика дошла до победе у Белгији, резултатом 2:0.

Могло би се рећи да је други дан Лиге Шампиона помало и разочарао. Само два гола, од тога један из пенала били су све што су вечерас четири учесника осмине финала приказала.

Дерби вечери засигурно је био дуел одигран у Дортмунду, где је домаћа Борусија ношена фантастичном атмосфером на свом "Сигнал Идуна Парку" дочекала лондонски Челси.

Плавци су у првом делу и затресли мрежу преко Тијага Силве. Али, главни арбитар Мансан показао је да он неће бити признат. Искусни бразилски дефанзивац је у скоку лопту закачио руком и на недозвољен начин је спровео у мрежу.

Потом су уследиле две велике прилики за Челси, а обе је имао Жоао Феликс. Међутим, пречка је спречила талентованог Португалца да голом на великој сцени поврати самопоуздање које му очигледно мањка.

Челси је наставио са офанзивом, тим Грејема Потера пропустио је још неколико полу-шанси, а онда је уследио шок за Енглезе и делиријум на препуном Сигнал Идуна Парку.

Адејеми је нестварним трком са једног краја, на други крај терена, прешао читаву одбрани ривала, а лопту послао иза леђа немоћног Кепе Аризабалаге.

Како то обично у фудбалу, по неком неписаном правилу, и бива, казна је стигла. Било је то у 65. минуту, али су гости из Лондона имали и те како довољно времена да се врате у меч.

Уследила је опсада гола Борусије, а Емре Џан са гол линије спасио је свој тим. Кобел је одбранио, лопта је од његових руку кренула ка мрежи након снажног ударца Кулибалија, али Емре Џан сјајном антиципацијом и пожртвованошћу спашава чист гол, а резултат до последњег судијког звиждука остаје непромењен.

У другом мечу ове вечери Бенфика је рутински однела победу у Белгији. Први гол постигао је Жоао Марио са беле тачке у 50. минуту, а коначних 2:0, поставио је некадашњи фудбалер Ајакса, Давид Нереш, мирним финишом у 89. минуту.

БОРУСИЈА ДОРТМУНД - ЧЕЛСИ 1:0

САСТАВИ:

Борусија: Кобел – Салих, Зиле, Шлотербек, Гереиро – Џан, Волф, Белингем – Брант, Але, Адејеми.

Челси: Кепа – Џејмс, Тијаго Силва, Кулибали, Чилвел – Енцо, Лофтук Чик – Зијеш, Мудрик, Феликс, Хаверц.

КЛУБ БРИЖ - БЕНФИКА 0:2

САСТАВИ:

Клуб Бриж: Мињоле – Мата, Мехеле, Хендри – Бучанан, Ванакен, Одои, Оњедика, Мејер – Ланг, Сова.

Бенфика: Влаходимос – Ба, Антонио Силва, Отаменди, Грималдо – Флорентино, Чикињо, Аурснес, Жоао Марио, Рафа Силва – Рамос.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ МЕЧЕВА!

89. минут - Бенфика води 2:0! Давид Нереш лагано решава ситуацију 1 на 1.

78. минут - Невероватно! Емре Џан са гол линије спашава Борусију. Кобел је одбранио, лопта је од његових руку кренула ка мрежи након снажног ударца Кулибалија, али Емре Џан сјајном антиципацијом и пожртвованошћу спашава чист гол.

65. минут - Гооооол! Какав трк Адејемија! Дортмунд практично без игре кажњава све пропуштене шансе ривала. Делријум на Сигнал Идуна Парку.

Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

57. минут - Коначно Борусија прети Челсију! Брандт је отворио стопало, шутирао у сам угао гол који чува Кепа, али Шпанац чита његову намеру и брани. Остаје 0:0.

55. минут - Одлична интервенција Кобела, сјајно је из слободног ударца по лопти распалио Рис Џејмс, али чувар мреже Дортмунда парадом спречава први гол на мечу.

50. минут - Гол, гол, гол! Бенфика води на гостовању у Белгији. Жоао Марио тресе мрежу са беле тачке.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 +1 - Крај првог полувремена и у Немачкој. Оскудан први део меча, памтиће се шанса Феликса, све остало било је за заборав, ако се изузму дешавања на трибинама и атмосфера коју су направили навијачи Борусије.

45+1 - Крај првог полувремена у Белгији, Бриж - Бенфика 0:0.

38. минут - Пречка! Жоао Феликс је предриблао Волфа, већ савладао Кобела, али је пречка спасила Борусију из Дортмунда.

37. минут - Поново Бенфика прети из ваздуха. Овога пута Густаво Рамош је био у изгледној прилици, али његово покушај главом одлази изнад пречке.

32. минут - Ау какав промашај Феликса! Челси је сада пропустио одличну прилику да утиша "жути зид". Жоао Феликс је тукао са 10-ак метара, могао је да бира где ће послати лопту, али је она отишла преко гола који чува Кобел.

27. минут - Велика шанса за Бенфику! У размаку од само три минута могли су Португалци у два навратак до гола. Антонио Силва је са свега 6,7 метара пуцао главом, да је погодио било коју страну Мињоле би био немоћан, али његов покушај одлази преко пречке.

17. минут - Гол за Челси! Али Мансан показује да неће бити признат. Тијаго Силва је у скоку лопту закачио руком и на недозвољен начин је спровео у мрежу. Остаје 0:0 на оба вечерашња меча.

Снимак овог тренутка можете видети кликом ОВДЕ.

15. минут - Лондонски тим сада има благу иницијативу, неколико опасних ситуација пред голом жуто-црних, али и даље без озбиљније претње по гол Кобела.

10. минут - Мирна увертира на оба меча осмине финала Лига шампиона, уводних 10 минута без значајнијих догађања пред голом неке од екипа.

1. минут - Мечеви су почели! Вежите се полећемо.

Чудесна атмосфера на "Сигнал Идуна Парку". Погледајте какву су атмосферу направили страствени навијачи Борусије из Дортмунда.

УОЧИ МЕЧА: БОРУСИЈА ДОРТМУНД - ЧЕЛСИ

'Милионери'' су у сјајној форми, везали су шест победа у свим такмичењима и у одличној атмосфери дочекују овај сусрет. Што се тиче госта, Челси за викенд није успео да упише три бода у локалном дербију против Вест Хема и никако да ухвати залет и оправда новац који је уложен у тим, ''плавци'' су традиционално екипа која одлично игра у Лиги шампиона, а и наступи у њој су једина светла тачка Грејама Потера од када је преузео тим уместо Томаса Тухела.

Борусија је заузела друго место у групи ''Г''. Била је испред Копенхагена и Севиље, док је Манчестер сити завршио као првопласирани. Домаћин је у групној фази остварио две победе, одиграо три ремија и доживео пораз од Сити на ''Етихаду''. Ако гледамо Бундеслигу, Дортмунду ту иде веома добро. Везао је пет лигашких победа, последњу је остварио против Вердера од којег је био бољи пре четири дана са 0:2. ''Милионери'' су ''ушати'' трофеј освојили једном у својој историји, то је било 1997. године када су у финалу савладали Јувентус резултатом 3:1.

Челси се прошетао кроз прву фазу заузвеши прво место у групи ''Е'' са 13 освојених бодова. Занимљиво је да је групну фазу започео поразом од Динама и ремијем са Салцбургом, али је онда дао гас и остварио четири узастопне победе за рутински пролазак у осмину финала. ''Плавцима'' не цветају руже у Премијер лиги, иако су непоражени на претходна четири сусрета заузимају разочаравајуће десето место.

Ова два тима се никада до сада нису сусрела, тако да ће им ово бити први међусобни дуел у историји.

Домаћин ће бити без Мореј Баузе, Мукока и Волфа.

Челси у Немачку долази без Обамејанга, Бадијашила, Броје, Кантеа, Мадуекеа, Мендија и Пулишића, док су под знаком питања наступи Фофане, Ковачића, Стерлинга и Закарије.

УОЧИ МЕЧА: Клуб Бриж - Бенфика

Фудбалери Клуб Брижа вечерас од 21 сат на стадиону ''Јан Брејдел'' дочекују екипу Бенфике у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Биће ово први меч између Брижа и Бенфике који у својој досадашњој историји нису никад одиграли чак ни пријатељску утакмицу.

Клуб Бриж био је прави хит групне фазе у Лиги шапиона пошто је бележио веома добре резултате, захваљујући чему је и стигао до друге позиције у групи иза Порта, а испред Бајера из Леверкузена и Атлетико Мадрида, обезбедивши тако први пут у клупској историји пласман у елиминациону фазу елитног такмичења. Међутим, наставак такмичења у Лиги шампиона можда није могао да дође у горем тренутку за Клуб Бриж.

Екипа Скота Паркера има доста проблема када игра пред својим навијачима, пред којима нема победу у последњих седам утакмица рачунајући сва такмичења. Бриж је крајем прошле године сменио и тренера пошто је управа била незадовољна резултатима у белгијском шампионату па је уместо Карла Хефкенса стигао Скот Паркер. Ипак, то није за сада донело резултате пошто је на седам мечева у Жупилер про лиги Клуб Бриж само једном победио уз пет ремија и један пораз. У претходном колу шампионата Бриж је ремизирао са Ројал Унионом и снови о одбрани титуле су вероватно готови пошто заостатак за водећим Генком износи 20 бодова.

За разлику од Брижа, Бенфики је ово четврти пут у последњих 11 сезона да је стигла до елиминационе фазе у Лиги шампиона. Бенфика је била прва у групи испред Париз Сен Жермена захваљујући већем броју голова у гостима. ''Орлови'' су били у серији од седам утакмица без пораза у свим такмичењима, да би прошлог четвртка изгубили после пенала од Браге у четвртфиналу Купа Португала. У Примеири за сада иде све по плану пошто Бенфика има само један пораз и пет бодова више од другопласираног Порта.

Клуб Бриж би могао против Бенфике да заигра без Таџона Бјукенана, Анреаса Скова Олсена и Ферана Јутгле који имају проблеме са повредама. Уколико заиста не буду могли да играју, тренер Скот Паркер могао би да се одлучи за одређене промене па би уместо Бјукенана могао да стартује Антонио Муса.

За разлику од Клуб Брижа, тренер Бенфике Роџер Шмит нема никаквих кадровских проблема и у Белгији ће извести најјачи састав, вероватно без неког већег мешања карата, па се очекује да у задњој линији буду Морато, Николас Отаменди, Антонио Силва и Алекс Грималдо.

БОНУС ВИДЕО: ПЕТРИЋ УТУЧЕН НАКОН БОЛНОГ ПОРАЗА: "Моја наивност и доброта су нас коштале

ХИТНА РАФИНА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ШТАМПУ НА РОЛАН ГАРОСУ: Рафаел Надал саопштио велику вест! Све је почео са Жао ми је!

ХИТНА РАФИНА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА ШТАМПУ НА РОЛАН ГАРОСУ: Рафаел Надал саопштио велику вест! Све је почео са "Жао ми је!"

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали, да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Шпанац, међутим, мало више "воли" Роџера Федерера. Ипак, како је Швајцарац отишао у пензију прошле године, остало је да се љубитељи тениса надају новим мегданима Нолета и Надала, а до њих никако да дође због бројних здравствених тегоба шпанског тенисера. А онда, нова порција драме, у Паризу...

25. 05. 2024. у 21:27