РЕАЛ РАЗБИЈЕН У ПАРАМПАРЧАД! Барселона победом у Ел Класику до Суперкупа Шпаније: Гави стигао Јохана Кројфа

15. 01. 2023. у 21:55

ФУДБАЛЕРИ Барселона убедљивим тријумфом савладали су мадридски Реал у Суперкупу Шпаније. Меч је одигран у Ријаду, у Саудијској Арабији, а коначан резултат био је 3:1 у корист Каталонаца.

Изабраници Ћавија Ернандеза су показали много више од љутог ривала, и надиграли су краљевиће у сваком сегменту игре, и то током готово свих 90. минута.

Добра игра Блаугране награђена је са два гола већ у првом полувремену. Игао се 33. минут када је Тибо Куртоа први пут капитулирао, стрелац Габи, за по свему виђеном до тада заслужено вођство Каталонаца. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

Наредни погодак био је дело Роберта Левандовског, који је постигао један од лакших голова у каријери након претходно сјајно одигране акције.

Анћелоти је повукао високо своју задњу линију, а казна је стигла. Гави је добио савршену лопту у простор те је упослио Пољака који рутински тресе мрежу. Гол погледајте кликом ОВДЕ.

Барселона је и у наставку контролисала дешавања, није дозволила нити једну прилику великом ривалу, а Гави након што је већ имао гол и асистенцију на свом конту, долази и до још једне асистенције.

Било је то у  69. минуту, када је талентовани Шпанац феноменално са бока упослио свог младог колегу, Педрија, који решава питање победника овог меча. Снимак гола можете видети кликом ОВДЕ.

Гави је тако постао први играч од легендарног Јохана Кројфа, који је на једног утакмици Суперкупа дошао до оваквог учинка и учествовао у три гола свог тима.

Коначан резултат, практично последњим додиром лопте поставио је Карим Бензема у 93. минуту.

Ова два ривала, поново ће укрстити копља у Ел Класику, али првенствном, и то у другој половини марта месеца 2023. године.

БОНУС ВИДЕО: ИН МЕМОРИАМ: Одлазак Пелеа „краља“ фудбала

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16