ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА НА СТАРТУ ПРИПРЕМА: Црвено-бели у другом полувремену сломили Лехију (ФОТО)

15. 01. 2023. у 16:48

ЦРВЕНА звезда одиграла је прву утакмицу на припремама у Анталији. Црвено-бели су савладали Лехију из Гдањска са 3:1.

Није у пријатељским мечевима резултат у првом плану, али увек је лепо када се упише тријумф, а то је шампион Србије успео да уради у дуелу са пољским тимом.

Тренер Звезде Милош Милојевић је очекивано промешао карте, па сусрет није почео са најјачим снагама.

Од старта су заиграли следећи играчи:

Борјан - Л. Николић, Лековић, Драговић, Азаров - Канга, В. Николић - Букари, Иванић, Митровић - Мустафа.

Прилику су у другом делу сусрета добили:

Васиљевић - Гобељић, Ераковић, Панков, Родић - Мијаиловић (Срнић), Крстичић - Митуљикић (Мотика), Кангва, Пруцев - Катаи.

Офанзивно су црвено-бели почели сусрет и то им се исплатило. Играо се 12. минут када је Букари остао сам на десној страни, примио је лопту добро шутирао и погодио мрежу ривала.

Имали су Београђани још неколико опасних напада, али се на одмор отишло резултатом 1:1, пошто је у 39. минуту Кубицки донео Лехији изједначење.

У наставку сусрета виђена су још два поготка и то оба су била у режији Звезде. Како је меч одмицао тако је лидер Суперлиге Србије појачавао темпо. У 71. минуту је Пјетржак постигао ауто-гол и тако су црвено-бели други пут повели.

Коначан резултат утакмице поставио је Кангва. Катаи је украо лопту противнику на његовој половини, упослио је репрезентативца Замбије који је добро шутирао искоса са десне стране и погодио гол екипе која је на 14. месту у пољском шампионату.

Звезда наредни меч на припремама игра 19. јануара против Нефчија.

БОНУС ВИДЕО: ИН МЕМОРИАМ: Одлазак Пелеа „краља“ фудбала