ХРАБРА СРБИЈА! Орлови пружили фантастичан отпор троструком светском шампиону: Немачка до победе, али Ђеронини момци могу бити поносни

15. 01. 2023. у 19:32

РУКОМЕТАШИ Србије данас су у 2. колу Светског шампионата укрстили копља са репрезентацијом Немачке. Дуел, до овог меча две водеће националне селекције у групи Е, завршен је резултатом 34:33 за панцере.

НЕМАЧКА - СРБИЈА 34:33

ХАЛА: Сподек (Катовице)

СУДИЈА: М.Хансен (Данска)

Жеље и хтења није недостајало, имали су "орлови" глад у очима, огроман мотив да скину "скалп" троструком светском шампиону и великом фавориту. Играли су храбо, гинули за сваку лопту, и оваким издањем сигурно да су покупили симпатије великог броја неутралних љубитеља рукомета.

Немци су ушли силовито у меч. Десило се нешто што је скоро па рукометни преседан, пуна 22. минута "панцери" су користили апсолутно сваки напад који су имали.

Стоји да је недостајало потребне агресивности у одбрани, да изабраници Тонија Ђироне нису имали довољно компактности, али просто, много је било и до сувог нападачког квалитета нашег ривала.

Немачке рукометне звезде од првог минута преузели су вођство које су одржавали целим током првог полувремена.

Мертенс је био нерешива енигма за нашу дефанзиву. Крилни играч панцера пролазио је као шило и разорним ударцима бушио мрежу коју је чувао Цупара.

Хефнер и Гола слали су пројектиле са бековских позиција, али имала је и Србија одговор, и то какав!

Агилни Кукић је силовито продирао, имао је сјајну подршку у виду Орбовића, а "орлови" управо на њиховим крилима, упркос свим пропустима у дефанзивним сегментима успевају да држе резултатски прикључак. Разлика у корист Немаца кретала се у распону од једног до пет голова.

Ђирона одлучује да направи голманску промену, након што је Цупара деловао потпуно индиспонирано, у игру је ушао Бомаштар. Наш резервни чувар мреже бележи у кратком временском периоду три одбране, а стање на терену се баш некако од тог тренутка потпуно променило.

Радивојевић је погађао из цепелина, слао разорне шутеве. Потом је и Кукић наставио да се игра са противничком одбраном, а Србија целим током другог полувремена дише за вратом фавориту.

На 10 минута до краја, три пута смо имала зицер прилику да дођемо на само гол заостатка, али Пешмалбек, па Орбовић, и на крају Радивојевић губе битку 1 на 1 са данас чудесним голманом панцера, Бирлемом.

Када се такве прилике пропусте, онда казна мора стићи, и стигла је, Мертенс на мање од два минута до краја погађа, а тада је било јасно, нема више повратка за храбре "орлове", који без обзира на резултат могу бити поносни на све што су данас приказали.

Последњи меч прве фазе Србија игра у уторак од 20:30 против Катара. Из групе у борбу за четвртфинале пролазе три екипе а бодовио освојени против њих се преносе па је зато важна победа у том мечу. Вечерас преостали дуел у групи играју Катар и Алжир.

Наша група се укршта са оном где су Норвешка, Северна Македонија, Холандија и Аргентина.

Лукас Мертенс је са седам голова из седам покушаја био најефикаснији у победничкој екипи, а Кукић са седам, Радивојевић и Немања Илић са по пет су предводили Србију.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ, НЕМАЧКА - СРБИЈА 34:33

КРАЈ МЕЧА

53. минут - Велика шанса одлази у неповрат! Можда и преломни тренутак меча. Прво је одлично одбранио Цупара, Немци остају и два минута са играчем мање, а Орбовић сам, потпуно сам у фази напада промашује чист зицер, а казна стиже одмах на другој страни, 33:30.

51. минут - Гол, гол, гол! Милосављевић снажно продире, поново смо на само два гола заостатак. Исланђанин на клупи Немачке тражи тајм-аут.

50. минут - Промашује Србија и седмерац сада, Илић је први пут погрешио ове вечери, остаје три гола предности за Немце пред последњих 10 минута утакмице.

48. минут - Не иде, једноставно ништа не може Србија да одбрани, поново се наша одбрана руши као кула од карата. Кукић је успео да узврати, али поново Кестнер одводи Немце на +3, 32:29.

45. минут - Седмерац за орлове! Постигли су у претходном нападу Немци гол са крила, али Илић сада поново немилосрдан са седам метара, 30:28.

44. минут - Седмерац за Србију и Вебер два минута напоље! Велика шанса за наше момке, Илић погађа поново са седам метара. Србија на -2, али и са играчем више. Следи велика драма.

43. минут - Марсенииић! Погодили су Немци у претходном нападу, али страшан ударац Марсенића, и Србија на -3.

42. минут - Нема предаје! Ушао је талентовани Додић на паркет и одмах гол, сјајан отпор Србије, не дозвољавају изабраници Тонија Ђироне да буду отписани са овог меча.

41. минут - Гооол! Марко Милосављевић, Србија поново до гола са играчем мање, али поново брзо реализију Немци наредни напад, поново сам на пивоту Колбахер. Ипак, и трећи гол са играчем мање наших момака Пешмалбек.

40. минут - Седмерац за Србију! Погађа Илић поново, 26:22, орлови са играчем мање до важног поготка, али Кнор са бековске позиције поново пробија блок Србије, а Немци иду поново на +5.

39. минут - Лазар Кукић игра сада сам! Његов шести гол, међутим поново тај Мертенс, па одлична одбрана Немаца, иде нова контра, Гола до новог гола, а да ствар буде још гора, искључење за Србију, Ђорђић два минута иде на клупу.

37. минут - Поново Гола погађа, штета, Немачка поново иди на четири гола предности, само што је Србија успела да се приближи на само гол заостатка.

36. минут - Марсенић на паркету, судије не свирају фаул, Србија губи лопту, Немци у контри, а Мертенс до 5. гола, уз 5/5 из шута из игре.

34. минут - Лазар Кукић наставаља да меље! 21:20, али Колбакер сам на пивоту, лошта одбрана поново, Ђирона одмахује главом, не може да верује колико његови играчи не успевају да затворе пут ка голу.

33. минут - Брани Бомаштар! Иде контра Србије, и иде гооооол! Кукић страшним ударцем из транзиције смањује на 20:19. Искључење Абутовића потом, а Немци немилосрдно користе играча више и иду на +2.

32. минут - Гоооол! Марсенић! Дигле су судије руку за пасиван напад, а Србија у четири потеза након тога гради вишак, који користи Марсенић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ, НЕМАЧКА - СРБИЈА 19:17

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

30. минут - Гол Стејнера, наставља убитачан напад Немачке да прави велике проблеме Србији. Ипак, на другој страни ново искључење, панцери сада са два играча мање. Србија сјајна у офанзивном сегменту, и катастофална у дефанзивном. На крају само -2, али више од резултата брине стање Вејина, који је са сузама у очима напустио паркет.

Идееее гооол! Каква акције, Радивојевић на савршену асистенцију Илића, 19:17.

28. минут - Искључење за Немце! Србија ће до краја полувремена имати играча мање, велика прилика да се смањи преднист пред наставак.

И гооол! Радивојевић поново, 18:16.

27. минут - Каква контра! Радивојевић се маестрално снашао и савладао Волфа, али враћају Немци, 18:15.

26. минут - Брани Бомаштаааар! Његова већ трећа интервенција, а Борзаш буши мрежу Немачке, Србија на -2!

24. минут - Гола силовито погађа, али враћа брзо Пешмалбек, добро је, 16:13, уз све проблеме у одбрани Србија има активан резултат.

23. минут - Бомаштар брани! После више од 22 минута игре Србија је коначно одбранила један напад. Вејин се држи за злоб, ово не ваља, Вејин не може да настави меч. Држи се за главу, ово је требало да буде његово првенство. Сузе на његовом лицу, прилазе му саиграчи, вероватно је свестан колико је овај проблем теже природе, и да можда неће више заиграти на Светском првенству.

22. минут - Гоооол! Радивојевић! Одлично се искрао на левом крилу Радивојевић, и финиширао добру акцију Србије, 15:12.

21. минут - Најубедљивија предност Немачке, 15:11, невероватно просто, 21 минут игре, а Немци су искористили сваки напад који су имали до сада.

20. минут - Седмерац Немачка! Кнор је савладао Бомаштара, који је заменио Цупару на голу.

19. минут - Седмерац Србија! Илић још једном егзекутор, 13:11.

18. минут - Гол, Вебер, на другој страни фаул у нападу Србије, Орбовић лежи на терену, имамо играча мање, а Стејнер након цепелина тресе мрежу, поново +3 за панцере.

16. минут - Поново тај Мертенс! Његов већ четврти гол, блок Србије одрадио је сјајан посао, блокирао шут, али се лопта одбила до Мертенс срећно, а он немилосрдно конвертује ово у нови погодатак. Ипак, не предаје се Србија, одмах враћа гол, 11:10.

14. минут - Седмерац за Србију! Марсенић је покушао шраубом у паду, али је повучен за дрс. Хансен показује на седам метара, Илић сигуран, поново је само гол предности за нашег ривала, али и посед лопте за Немце.

13. минут - Мертенс поново са бока, Цупара пуних 14 минута без и једне одбране.

12. минут - Важан гол Ђорђића! Имали су Немци након гола Боле и три гола предности, срећом орлови до гола, на другој страни лопту губи Кнор. Нови напад са изабранике Тонија Ђироне, и гоооол! Кукићев страшан продор и погодак уз контат и у паду. Србија на 9:8.

10. минут - Ђорђић! Сјајан гол, Србија поново на -1, али поново Немци експресно враћају, ништа не може да одбрани Цупара за сада. На другој страни Волф показује свој голмански квалитет и брани чист зицер Марсенићу.

8. минут - Србија не парира ривалу у брзинском сегменту. Невероватно какве муњевите контре праве панцери, сада је Мертенс везао два гола, Немачка иде на 7:5.

6. минут - Сјајна Србија! Радивојевић постиже гол, па исто чини и Орбовић, краде лопту и силовито сам завршава контру, нерешено!

5. минут - Орбовииић! Србија поново на гол заостатка, али поново тај брзи центар, и експресно враћају Немци поново на два гола разлике, 5:3.

4. минут - Први гол за Србију! Како се само снашао агилни Кукић, али десни Бек Хафнер експресно из скок-шута враћа два гола предности панцерима. Напад за Србију, и поново Кукућ, 3:2, али поново убитачна транзиција, брзи центар, и Голу постиже гол.

2. минут - Немци користе први напад, Вебер је разорним ударцем пробушио Џупару, на другој страни Ђорђић је такође снажни ударцем покушао, али одлична реакција голмана панцера. Нови напад за панцере, лопта на крило, направљен вишак на десном крилу, Немци воде 2:0.

18:00 - Меч је почео!

17:55 - У току је извођење химни, све је спремно за дерби групе Е.