НАЈЛУЂИ МЕЧ У СЕЗОНИ: Звезда с два играча више у 97. минуту дала гол за победу у Нишу (ВИДЕО)

23. 10. 2022. у 16:03 >> 19:14

КАКВА утакмица у Нишу. Најлуђи меч сезоне одиграли су Раднички и Црвена звезда, а гости су славили са 2:1 и то поготком у седмом минуту надокнаде времена.

Стрелац одлучујућег гола за црвено-беле био је Александар Пешић који је постигао и први гол за свој тим. Ипак, оно што смо видели на "Чаиру" ја заиста за књигу. Било је и два црвена картона, поништен пенал, бурне реакције Ненада Лалатовића, гол домаћих са играчем мање и на крају тријумф гостију у лудој завршници.

Од старта се видело да ће бити жестоке борбе. Било је грубих стартова на обе стране и раних жутих картона, а било је и шанси. Играо се добар фудбал на југу Србије, Звезда је била бољи ривал, имала је више прилика, но није успела да постигне гол у првих 45 минута.

Гости су у финишу добили и пенал, али је судија Марко Ивковић након гледања снимка донео исправну одлуку и поништио казнени ударац за шампиона наше земље.

Друго полувреме донело је још више узбуђења. Играо се 59. минут када је Јамкам због старта над Мустафом зарадио црвени картон и самим тим оставио екипу са 10 играча на терену.

Искористила је то Звезда и повела преко Александра Пешића који је ударцем главом матирао одличног Росића.

Када се очекивало да гости мирно приведу утакмицу крају, десио се шок за црвено-беле. Саша Марјановић је успео да изједначи резултат и унесе праву драму у утакмицу.

Изабраници Милоша Милојевића су од тог момента покушавали да пробију бедем ривала. Меч је првобитно био продужен за четири минута, а у трећем је Етонгу добио такође црвени картон због намерног ударања Милуновића. Одлучио је судија због тога да додатно продужи сусрет.

То су гости искористили и дошли до победе у седмом минуту надокнаде када је Пешић други пут главом успео да затресе мрежу ривала.

Звезда је преживела Ниш и сада може да се спрема за Трабзон са којим игра у четвртак од 18.45 у 4. колу Лиге Европе.

Раднички - Ц. звезда 1:2 (0:0)

Стадион: "Чаир". Гледалаца: око 7.000. Судија: Марко Ивковић. Стрелци: Марјановић у 74 - Пешић 69, 90+7.

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Росић - Стајић, Јамкам, Етонгу, Стојановић - Месаровић (од 73. Ђуришић), Пејовић (од 73. Марјановић) - Јовановић, Димић, Цветковић (од 73. Петров) - Штулић.

Ц. ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић (од 69. Гобељић), Родић - Мијаиловић, Канга (од 82. Крстичић) - Букари (од 69. Бен), Иванић (од 57. Мустафа), Митровић (од 57. Катаи) - Пешић.

Друго полувреме: Раднички - Ц. звезда 1:2

90+8' - Крај утакмице!

90+7' - ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У НИШУ: Овако је Александар Пешић у 97. минуту донео злата вредан тријумф Звезди против Радничког

90+5' - Какав би ово гол био Крстичића. Ухватио је маказице везиста Звезде после корнера, али лопта је отишла поред гола.

90+2' - Још један црвени картон за домаће. Етонгу је намерно ударио главом Милуновића. Судија Ивковић је погледао сникам и одлучио да погледа снимак и показао је директан црвени картон штоперу Нишлија.

90' - Пао је Пешић у казненом простору Радничког, али од пенала није било ништа, па је судија Ивковић показао само да се игра настави.

85' - Нови опасан напад Звезде. Центрирао је Мустафа са леве стране, а Мијаиловић је главом шутирао од земљу, ипак лопта се одбила преко гола.

77' - Велика прилика за Пешића. Изборио се за добру позицију и шут, али Росић је још једном сјајно интервенисао и одбио лопту преко гола. Приликом параде повредио се голман Нишлија, али уз помоћ лекарске екипе се придигао и наставиће меч.

74' -  НИШЛИЈЕ СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ ШОKИРАЛЕ ЗВЕЗДУ: Погледајте како је Раднички експресно узвратио ударац шампиону

69' - Још две промене направио је Милојевића. Марко Гобељић и Ел Фарду Бен су ушли у игру уместо Александра Драговића и Османа Букарија.

68' - ЗВЕЗДА СА ИГРАЧЕМ ВИШЕ НАЧЕЛА РАДНИЧKИ: Овако је Александар Пешић постигао гол тиму у којем је поникао

67' - Жути картон добио је и тренер Радничког Ненад Лалатовић који је имао шта да каже судији Ивковићу, али и четвртом арбитру.

61' - Лоше је Катаи извео слободан ударац. Погодио је само живи зид, али црвено-бели ће пола сата имати играча више.

59' - Нови неопрезан старт Јамкама, овога пута над Мустафом. Фудбалери Звезде су потрчали ка судији Ивковићу тражећи да му покаже други жути картон. То се на крају и десило, па ће Раднички са десеторицом наставити меч.

57' - Велика гужва у шеснаестерцу домаћина. Одбијала се лопта, а онда је шутирао Ераковић и погодио је Букарија, па до промене резултата није било. Прве две промене направио је Милош Милојевић. Уместо Иванића и Митровића на терену су Александар Катаи и Ибрахим Мустафа.

53' - Ређају се корнери за госте, већ три су извели од старта другог дела утакмице, но ни после једног није било опасности пред голом Нишлија.

48' - Тукао је Пешић на другој страни искоса са десне стране, али лопте је отишла поред гола.

47'- Одлична Радничког. Ипак, Митровић се вратио и у последњи час интервенисао испред Штулића, те на тај начин отклонио опасност пред голом Борјана.

46' - Почело је друго полувреме добре утакмице на "Чаиру" и то уз бакљаду навијача Црвене звезде.

Прво полувреме: Раднички - Ц. звезда 0:0

Интересантно прво полувреме у Нишу. Било је свега - жутих картона, изгледних прилика, пенал који је поништен...Све у свему добар фудбла на "Чаиру".

45+5' - Крај првог полувремена!

45+2' - Ништа од пенала. Главни арбитар је поништио одлуку. Бурно је реаговао Ненад Лалатовић, вероватно љут што је уопште досуђен једанаестерац за црвено-беле.

45' - Судија Марко Ивковић је досудио пенал за госте, али из ВАР собе му је сугерисано да погледа ситуације, па остаје да се види каква ће одлука бити донета.

40' - Нестварна два промашаја Звезде, тачније фантастичне одбране Росића. Најпре је зауставио ударац Драговића главом, а потом и Иванића који је шутирао из непосредне близине.

35' - Неопрезан је био Јамкам. Направио је прекршај на неких 18 метара од гола. Имао је срећу Камерунац што није добио други жартон. Ипак, ударац Канге није био претерано опасан, лопта је завршила право у наручју Росића.

30' - Каква одбрана Росића. Милуновић је главом одлично тукао, но голман домаћих је сјајно реаговао. Само минут касније контра домаћих и фантастична реакције Мијаиловића који је у последњем тренутку уклизао и избио лопту корнер. Страшан фудбал на "Чаиру".

28' - Леп потез Пејовића. Протурио је лопту кроз ноге Пешићу, али завршница није била онаква кавку је желео капитен Радничког. Потом је добио и жути картон због повлачења Канге.

26' - Опасан напад Нишлија. Цветковић је шутирао искоса са леве стране, али Борјану није било тешко да интервенише.

24' - Први жути картон у гостујућој екипи добио је Гелор Канга који је од старта меча нервозан.

23' - Велика прилика за црвено-беле. Букари је пробио по десној страни, оставио је повратну лопту Пешићу који је шутирао из прве из изгледне позиције. Ипак, то је урадио веома лоше, лопта је отишла високо преко гола.

17' - Притискају гости све више. Букари се нашао у доброј ситуацији, али није на време реаговао, те га је стигао један играч Радничког. Треба рећи да је "пожутео" и Јамкам. Сада двојица дефанзиваца домаће екипе имају жуте картоне.

11' - Потом је из корнера Пешић шутирао главом, но голман домаћих је добро интервенисо и сачувао мрежу.

10' - Најбоља прилика за Звезду. Росић је боксовао лопту, она је стигла до Канге који је шутирао из прве, али добро је Јамкам био постављен и избацио је лопту пркатично са линије у корнер.

9' - Први жути картнон на утакмици добио је Андреја Стојановић. Он је већ други пут повукао Букарија и судија Ивковић није имао дилему, одмах је санкционисао играча домаће екипе.

7' - Навијачи Звезду су од почетка меча направили одличну атмосферу. Одмах су направили малу бакљаду на трибини.

5' - Могла је грешка Борјана скупо да кошта, украо му је Штулић лопту, она стигла до Димића који је из прве шутирао, но од свега само је погодио голмана гостију и Нишлије су пропустиле велику прилику.

2' - Први опасан напад гостију на утакмици. Милуновић је од свог гола вукао лопту, неких 50 метара, упитио је центаршут, али до лопте нису могли да стигну ни Митровић ни Иванић, па озбиљније прилике није било.

1' - Почела је утакмица на "Чаиру". Занимљиво ово је 123. дуел ових ривала, а Звезда је убедљива када су победе у питању - 81:17.

16.35 - Фудбалери Звезде налазе се на терену и згаревају се како би што спремини ушли у утакмицу.

16.31 - Пуне се полако трибине стадиона "Чаир". Навијачи оба клуба су присутни на стадиону, а ту је и транспарент са поруком капитену гостију Милану Борјану који је данас напунио 35 година: "Срећан Борјане рођенан, волимо те"!

Уочи меча:

Шампиону Србије је дуел на "Чаиру" четврти везани на коме нису домаћини, након Фернцвароша, Радничког 1923 и Војводине. Ипак, упркос томе клуб из Љутице Богдана је фаворит на овом сусрету.

Први меч ових ривала Звезда је убедљиво добила са 4:0. Раднички, иако убедљиво поражен претио је црвено-белима, а највише преко Стефана Митровића који сада носи дрес београдског клуба.

Разлика у односу на тај меч је и то да оба тима имају нове тренера. На клупи Нишлија седи Ненад Лалатовића, док је Дејана Станковића наследио Милош Милојевић.

Црвена звезда у овај дуел улази као лидер на табели са 38 бодова, а Раднички је на 11. месту са 16.

Састави тимова:

РАДНИЧКИ (4-2-3-1): Росић - Стајић, Јамкам, Етонгу, Стојановић - Месаровић, Пејовић - Јовановић, Димић, Цветковић - Штулић.

Ц. ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Ераковић, Милуновић, Драговић, Родић - Мијаиловић, Канга - Букари, Иванић, Митровић - Пешић.