ДЕРБИ О КОЈЕМ ЋЕ БРУЈАТИ ЦЕЛА ЕВРОПА: Реал показао Атлетику ко је газда Мадрида(ФОТО/ВИДЕО)

А. И.

18. 09. 2022. у 22:56

ФУДБАЛЕРИ Реал Мадрида су у градском дербију савладали Атлетико Мадрид резултатом 2:1 и на тај начин вратили су се на прво место.

Пун набоја, лепих акција и нервозе - дерби Мадрилењо оправдао је очекивања навијача и показао да не траје узалуд 116 година ривалство мадридских великана. За госте је још битније што су на "Метрополитано стадиону" славили без најбољег играча - Карима Бенземе.

Прибојавали су се "краљевићи" како против "јорганџија" без Француза, а испада да може и то веома лако.  Чета Карла Анчелотија је на самом старту меча показала да је на гостовање дошла по победу, а драму смо видели тек у завршници када је Атлетико остао са играчем мање након што је дете реала искључено из игре.

Прву шансу на мечу имао је Фелипе, са десетак метара је главом лопту послао мало изнад пречке. Исти играч је нешто касније лоше је реаговао код гола Родрига.

Аурелијен Чунамени је фантастично проиграо Бразилца иза леђа одбране, а испред гола Јана Облака лоше је у скоку реаговао Фелипе - 1:0 било је за "лос бланкосе".

Ризиковао је Дијего Симеоне и од старта ставио Антона Гризмана у тим. Упркос клаузули Барселоне да уколико одигра 50 посто или више времена током двогодишње позајмице, Мадридски тим позајмице мора да га откупи за 40 милиона фунти.

Француз му се умало у 25. минуту одужио голом. Одлично је шутирао, али је уз доста проблема Тибо Куртоа успео да одбрани свој гол.

Само 11 минута касније Реал је успео да увећа своју предност. Фино је Винисијус Јуниор утрчао у шеснаестерац, шутирао је, погодио је стативу. Одлично је акцију испратио Федерико Валверде који је на другој страни успео да утрчи и из другог плана одбитак пошаље у гол.

До полувремена још једна озбиљна ситуација виђена је у на "Метрополитану". Јаник Караско је одлично шутирао након соло акције, а Тибо Куртоа врхунски је сачувао мрежу нетакнуту против некадашње екипе.

Карло Анчелоти одлучио се у другом полувремену искористи оружје Чола Симеонеа против њега. Реал је играо стрпљиво, нису ишли напред гостујући играчи. Чували су стечени резултат, а то им се у завршници меча обило о главу.

Дете Реала, Марио Ермосо је затресао мрежу Реала након корнера у 83. минуту. Погрешио је Тибо Куртоа, Едер  Милитао закачио лопту, а фантастично је ударац из угла извео Антоан Гризман.

Драма је уследила тек у 90. минуту, за нешто више од минута игре Марио Ермосо који је постигао гол за "јорганџије" добио је два жута картона, на прву руку чини се да је Ермосо престрого искључен, али нису уродили плодом протести домаћина. Ипак, након доста узбуђења гости носе победу 2:1.

Standings provided by SofaScore LiveScore

БОНУС ВИДЕО:  ПОБЕДНИЧКА ПАРАДА "КРАЉЕВА": Фудбалери Реала на улицама Мадрида прославили 14. титулу првака Европе