ЗВЕЗДА КРЕНУЛА У ИЗЛАЗАК ИЗ КРИЗЕ: Црвено-бели се после евро-шока вратили победама у Србији (ВИДЕО)

18. 09. 2022. у 19:02

ЦРВЕНА звезда је дошла до нове победе у Моцарт Бет Суперлиги Србије, пошто је на стадиону "Рајко Митић" савладала Напредак са 1:0 у 12. колу.

Црвено-бели су стигли до тријумфа теже него што се очекивало. Нападали су од почетка сусрета изабраници Милоша Милојевића, али до прве озбиљне прилике чекали су 30. минуту када је Марко Гобељић из невероватне ситуције шутирао порег гола, иако чувар мреже гостију Никола Петрић није био на гол-линији.

Ипак, прву озбиљну прилику на мечу имали су гости из Крушевца. Бојан Чечарић је из веома добре позиције тукао главом, но лопта је завршила преко гола Милана Борјана.

До краја првог дела сусрета изабраници Милоша Милојевића су запретили преко Александра Катаија и Александра Пешића, али до промене резултата није дошло.

Одмах на старту другог полувремена стратег црвено-белих је послао на терен Мирка Иванића уместо новајлије Срђана Мијаиловића и домаћин је кренуо са још јачим нападима ка голу ривала.

Често је Звезда успевала да избори корнер, чак 15 их је извела (ривала ниједан), но ни из једног није било претерано опасно за Крушевљане. Ударци из угла су били само један од начина да се пробије бедем ривала.

Коначно су у 68. минуту навијачи црвено-белих имали разлога за славље. Катаи је пробио по левој страни, добро је центирао, а Пешић је из непосредне близине главом савладао до тада одличног Петрића.

Од тог момента је Звезда мало оборила темпо, Напредак је покушао да изједначи. Имао је неколико опасних излета на противничку половину, но чувар мреже домаћих није био стављен у пробелме.

Звезда је после новог тријумфа прва на табели са 26 бодова, док су "чарапани" на 11. месту са 11 бодова.

Ц. звезда - Напредак 1:0 (0:0)

Стадион: "Рајко Митић". Гледалаца: 2.500. Судија: Ненад Минаковић. Стрелац: Александар Пешић у 68. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић – Мијаиловић (од 46. Иванић), Канга – Букари (од 61. Бен), Николић (од 61. Кангва), Катаи (од 84. Саного) – Пешић (од 89. Митровић).

НАПРЕДАК (4-2-3-1): Петрић – Вукајловић, Kеркез, Ђековић, Путинчанин – Kрстић (од 59. Пантић), Болха – Чечарић (од 59. Ђ. Јовановић), Мићин (од 69. Стевановић), Бастајић.

Друго полувреме: Ц. звезда - Напредак 1:0

90+3' - Крај уткамице!

83' - Постигао је гол Кингс Кангва, али поништио га је судија Ненад Минаковић, јер је фудбалер из Замбије играо руком.

82' - Дошао је тим Душана Ђорђевића до прилике за ударац после грешке Бена. Пантић је тукао из даљине, но лопта је отишла поред гола који чува Милан Борјан.

80' - Напредак је морао да прими гол да би кренуо да игра ка голу ривала. Сада су се Крушевљани ослободили.

76' - Коначно добра акција гостију у другом полувремену. Шарић се добро заградио, одложио је потом лопту до Стевановића који је шутирао, но одлично се поставио Ераковић и изблокирао ударац.

74' - Нова велика шанса за црвено-беле и опет сјајни Петрић. Драговић је шутирао главом са неких пет метара, али голам Крушевљана опет добро интервенише.

68' - Коначно је Звезда сломила отпор ривала. Пробио је Катаи по левој страни, центрирао до Пешића коме није било тешко да из непосрене близине главом постигне нови гол.

66' - Још један покушај домаћег тима. Канга је центрирао, а Иванић је главом без гледања шутирао и лопта је завршила у наручју Петрића.

58' - Добар напад домаће екипе. Пешић је примио лопту у казненом простору ривала, одложио за Катаија који је шутирао преко пречке. Сигурно да су навијачи у све већој неверици да још увек њихови играчи нису дали гол.

53' - Ни после десетог ударца из угла црвено-бели не праве проблем Куршевљнима. Јесте Ераковић шутирао, но то је урадио веома лоше.

51' - Одмах тандем Катаи - Иванић ставља Напредак на муке. Сјајно је Катаи проиграо саиграча, а овај је левом ногом из прве шутирао, али опет је Петрић био добро постављен и одбранио је ударац.

48' - Извела је Звезда седми корнер, али као и у претходних шест ни сада није било опасности по госте.

46' - Почело је друго полувреме. Милош Милојевић је направио једну промену. Уместо Срђана Мијаиловића прилику је добио Мирко Иванић. Тренер Напретка Душан Ђорђевић није ништа мењао.

Прво полувреме: Ц. звезда - Напредак 0:0

Прво полувреме на стадиону "Рајко Митић" је окончано без голова, а могло је да их буде на обе стране. Напредак је први запретио преко Бојана Чечарића, потом је Звезде преузела иницијативу и створила добре прлике преко Марка Гобељића, Алексанра Катаија и Александра Пешића. Ипак, после 45 минута фудбала мреже мирују.

45+2' - Крај првог полувремена!

44' - Још једна одлична прилика за Звезду. Добро је центрирао Родић, а Пешић се изборио за ударац главом, ипак добро је био постављен Петрић и сачувао је гол.

37' - Велики је мајстор Катаи! Сјајно је примио лопту и ухватио волеј, но чувар мреже Напретка је успео да обрани ударац десетке Звезде. Катаи је потом након корнера шутирао главом поред гола. Навијачи црвено-белих ово желе да виде, консантне нападе ка голу протиника.

31' - Неверују навијачи на "Маракани" шта су играчи Милоша Милојевића промашили. Катаи је фантастично из окрета оставио лопту Родићу чији ударац је одбранио Петрић, а онда је на лопту натрчао Гобељић који је лоше захватио лопту, иако је гол био празан. Дефинитивно најбоља шанса домаћег тима на мечу.

29' - Мучи се Звезда. Истина, напада шампион Србије, али без конкретног учинка у првих пола сата.

28' - Прва претња по гол Петрића десила се може се рећи случајно. Родић је желео да центрира, лопта му је прешла преко ноге и голман "чарапана" је крајњим напором успео да је избије у корнер из ког се није десило ништа.

23' - Прошла је половина игра у првом делу сусрета, а Звезда још увек није озбиљније запретила голу ривала.

21' - Опробао је ударац и Матић. Тукао је бивши играч Партизана искоса са десне стране, но Борјан је био добро постављен и успео је да укроти ударац нападача гостујућег тима.

16' - Први жути картон на утакмици добио је Марко Гобељић. Десни бел Звезде је фаулирао Небојшу Бастајића који је био у продору. Крушевљани су имали велику прилику после слободног ударца, али је Бојан Чечарић лошу шутирао главом из непосредне близине. Одахнули су сви на "Маракани".

12' - Велика борба води се на терену од почетка дуела. Ниједна екипа није успела озбиљније да запрети, па голмана за сада нису морали да реагују.

8' - Добар темпу на старту. Сада је домаћин мало преузео контролу и пребацио тежише игра на половину гостију. Ипак, још увек нема прилика.

4' - Залетео се Бојан Матић на Милана Борјана, а капитен Звезде се дриблингом ослободио нападача Напретка. Црвено-бели су већ извели два корнера, но нису ниједном запретили ривалу.

2' - Очекивано је да се опипава пулс на обе стране на самом старту дуела. Али, судећи по почекту делује да се Крушевљани неће брати на највећем српском стадиону.

1' - Почела је утакмица на стадиону "Рајко Митић".

Уочи меча:

Тренер шампиона Србије Милош Милојевић је направио два изненађења у првој постави. Тако ће се од старта меча на терену наћи новајлија Срђан Мијаиловић као и Вељко Николић који је био стрелац јединог гола за шампиона Србије у Турској. Везиста клуба из Љутице Богдана се на овај начин нашао у стартних 11 први пут после 13 месеци.

Нема сумње да су црвено-бели фаворити против Крушевљана, али треба имати на уму да "чарапане" са клупе предводи Душан Ђорђевић који је прошле сезоне као тренер Радника остао непоражен од Звезде (победа у Сурдилици 2:1 и реми у Београду 1:1).

Напредак шансу за изненађење може да тражи у доброј форми у којој се налази, пошто је овај клуб везао три тријумфа.

Црвено-бели су у прошлом првенственом колу у финишу утакмице дошли до целог плена против Новог Пазара.

Састави:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић – Мијаиловић, Канга – Букари, Николић, Катаи – Пешић.

НАПРЕДАК (4-2-3-1): Петрић – Вукајловић, Керкез, Ђековић, Путинчанин – Крстић, Болха – Шарић, Мићин, Бастајић – Матић.

БОНУС ВИДЕО: Препуцавање навијача Трабзона и Звезде