СРБИН ЈЕ КРАЉ АСИСТЕНЦИЈА: Душан Тадић вратио Ајакс на стазе успеха после нокаута (ВИДЕО)

06. 08. 2022. у 19:28

КАПИТЕН фудбалске репрезентације Србије и Ајакса Душан Тадић уписао је асистенцију у тријумфу "копљаника" над Фортуном у Ситарду (3:2) у првом колу холандске Ередивизије.

Foto AP

Ајакс је одбрану титуле почео победом после преокрета. Домаћин је на полувремену водио голом Пола Гладона у 6. минуту, међутим, тим из Амстердама преокренуо је ток утакмице у привх петнаестак минута другог полувремена.

Изједначење Ајаксу донео је Тејлор у 48. минуту, већ у 51. било је 2:1 за госте голом Ренша, а трећи гол за "копљанике" постигао је Броби у 62. минуту после асистенције Тадића.

Фортуна је у финишу меча ублажила пораз преко турског ветерана Бурака Јилмаза који је овог лета појачао тим из Ситарда.

Ајакс је троструки узастопни првак Холандије, која 2020. није имала шампиона због пандемије коронавируса.

БОНУС ВИДЕО: ДИБАЛА ГРОЗНИЦА: Спектакуларан дочек за новог фудбалера Роме