САМО ШТО ПЕСНИЦЕ НИСУ СЕВАЛЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА! Велики шпанско-енглески судари у полуфиналу (ВИДЕО)

13. 04. 2022. у 23:01

"ОСТАЛО их четири", каже песма стара, она дечја о гусарима, а управо је толико екипа преостало у борби за трофеј Лиге шампиона.

Дан након што је Реал у спектакуларном мечу елиминисао браниоца трона, Челси, а Виљарел приредио сензацију против Бајерна, у полуфинале елитног такмичења пласирале су се и екипе Ливерпула и Манчестер ситија (које ће се у суботу на "Вемблију" састати у полуфиналу ФА купа).

Ливерпул је, после победе од 1:3 у Португалији, на "Енфилду" елиминисао Бенфуку уз 3:3 у реваншу, док је Сити после "минималца" против Атлетика, у Мадриду ремизирао (0:0) и, уз прилично напету ситуацију коју су "закували" Стефан Савић и Фил Фоден у 90. минуту, придружио се ривалу за премијерлигашку титулу у полуфиналу Лиге шампиона.

У полуфиналу ће се састати Реал - Манчестер сити, односно Виљареал - Ливерпул.

Голеада на "Енфилду"

Што се тиче дешавања на енглеском тлу, екипа Јиргена Клопа је, после поменутог тријумфа од два гола разлике у гостима, обрадовала навијаче Црвених и на свом терену, јер је Ливерпул повео у реваншу лепим голом Ибрахиме Конатеа, главом после корнера, за 1:0 у 21. минуту, када му је центрирао Цимикас.

Ипак, иако је домаћин (и поред остављања тандема Мане - Салах на клупи) контролисао збивања на терену, прилично се та слика променила када је Гонасо Рамос врло прецизним ударцем, после пријема лопте и окрета, поравнао резултат у 32. минуту, после чега је Бенфика заиграла конкретније и опасније.

Гонсало Рамос постиже гол за Бенфику против Ливерпула на Енфилду / FOTO: Tanjug/AP

Али, сва надања португалске екипе врло брзо је распршио Роберто Фирмино.

Најпре је 55. минуту искористио неспретну реакцију одбране ривала, те асистенцију Диога Жоте с леве стране да неометан донесе 2:1, а онда је у 65. додавање Цимикаса из слободног ударца Фирмино школским волеј-ударцем "проследио" у мрежу за још веће вођство.

Роберто Фирмино слави гол за Ливерпул против Бенфике у Лиги шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Бројне навијаче Бенфике на "Енфилду" је у 72. минуту обрадовао Јаремчук, побегавши одбрани Црвених и смањивши резултатски заостатак, али ни тај, ни гол који је Дарвин Нуњез постигао десет минута касније када је "заспала" одбрана Ливерпула, нису спречили Клопову екипу да прође даље.

Умало туча у Мадриду

Када је о збивањима на стадиону "Ванда Метрополитано" реч, Атлетико је, после првог дуела са Ситијем у коме није имао ниједан једини шут у оквир гола, успео то да поправи "већ" у првом полувремену реванша, али је тај сегмент игре, и поред мировања обе мреже, ипак припао "грађанима". Манчестер сити је, наиме, био бољи, а и ближи поготку, нарочито када је после једне гужве Гундоган из изгледне позиције погодио стативу "јорганџија", после чега ни Де Брујне није успео да лопту смести на жељено место.

Међутим, у другом полувремену, екипа Дијега Симеонеа је почела да прави приличне проблеме Ситију.

Атлетико је заиграо и офанзивније и лепршавије, а да је после добрих додавања Жоаа Феликса Антоан Гризман био мало присебнији у две изгледне ситуације, навијачи клуба из шпанске престонице имали би разлога за радост због анулирања заостатка из прве утакмице.

У напетој завршици меча, "јорганџије" су кренуле на све или ништа, а својим потезима и створеним приликама, дизали су публику на ноге. Ипак, шансе су остале неискорићене, па су и "живци попуштали", а фудбалске варнице којих је бивало све више претвориле су се у ватру у 90. минуту.

Тада је Стефан Савић уклизао и однео лопту испред Фила Фодена, који је приликом доскока пао на тло и уз болну гримасу изазвао привремени прекид меча. Али је изазвао и Савићев бес, јер је некадашњи дефанзивац Партизана, Ситија и Фиорентине, био убеђен да ривала није фаулирао, па је енглеском репрезентатитивцу притрчао, зграбио га и одгурао пола метра даље, ван терена, да би се меч наставио.

На Савића су насрнули други играчи манчестерске екипе, клупског колегу су бранили фудбалери Атлетика, а немачки судија Зиберт је проценио да је најратоборнији био члан домаће екипе Фелипе, кога је искључио, док је Стефан Савић прошао са жутим картоном, иако је се није много суздржавао од бурних реакција, па чак и повукао за косу најскупље појачање у историји Ситија, Џека Грилиша.

Оштрих прекршаја је било и када је игра настављена, а меч је продужен за девет минута (додуше, играло се 12), но резултат се и поред нових шанси Атлетика није мењао, па је Сити прошао у полуфинале.

Лига шампиона, резултати и распоред

УТОРАК
Реал Мадрид - Челси 2:3 (први меч 3:1)
Бајерн М. - Виљареал 1:1 (први меч 0:1)
СРЕДА, од 21 сат:
Атлетико Мадрид - Манчестер сити 0:0 (први меч 0:1)
Ливерпул - Бенфика 3:3 (први меч 3:1)

Полуфинале:

Реал - Манчестер сити

Виљареал - Ливерпул

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45