НЕВИЂЕНА ЛИГА ШАМПИОНА! Реал избацио првака Европе у нестварном реваншу, испао и Бајерн! (ВИДЕО)

12. 04. 2022. у 23:32 >> 23:33

КАДА је Реалов голгетер Карим Бензема остварио хет-трик против Челсија у првом окршају полуфинала Лиге шампиона у Лондону (3:1), спомињала се чак и "Златна лопта" за њега, а мало ко је уопште и помишљао потом на лондонске "плавце". Али, они су од реванша у Шпанији направили спектакл. У њему је Челси водио са 0:3 усред Мадрида, но резервиста Родриго је изборио додатних 30 минута игре, а у њима - ко би други него Бензема дао гол за коначних 2:3, који су Мадриђане винули у полуфинале, а браниоца трона елиминисали. Продужетака није било у Минхену где је Бајерн, после пораза од Виљареала у Шпанији, на свом терену доживео шок - у завршници другог полувремена примио је гол за 1:1, који је означио елиминацију немачког гиганта из елитног такмичења.

Челси - Реал, нестваран реванш!

Челси је први велики шок Реалу приредио у 15. минуту, када је Мејсон Маунт прилично срећно добио лопту, и то баш када се стуштио ка голу ривала, а онда затресао мрежу Мадриђана.

Екипа Карла Анћелотија, који је Луку Јовића овога пута, после три пропуштена меча због повреде скочног зглоба, држао на клупи, није баш личила на себе. Нити је било оних лукавих напада као на "Стамфорд Бриџу", нити је Бензема успевао да се нађе у онолико шанси као на лондонском травњаку, а нити су они који су задужени да га проигравају - играли добро у одбрани.

Против таквог Реала, Челси је ем контролисао игру, ем стварао шансе, а на крају крајева и давао голове.

Мејсон Маунт (десно) и саиграчи из Челсија славе водећи гол у реваншу са Реалом / FOTO: Tanjug/AP

Други на овом реваншу постигао је у 51. минуту Ридигер, главом после корнера, који је, истина за вољу, помало сумњиво досуђен, јер је остала непознаница да ли је до ударца из угла уопште требало да дође.

Но, на семафору се свакако појавило 0:2, а краткотрајно су у 62. минуту "плавци" славили и 0:3, недуго потом поништених јер је судија Шимон Марчињак, после ВАР-провере, поништио погодак Маркоса Алонса јер га је лопта, пре шута, нехотице закачила по шаци.

Ипак, радовали су се сви којима је Челси у срцу у 75. минуту, када је Тимо Вернер добио лопту на левом крилу, лажњаком послао Каземеира да улудо клиза по трави, новом финтом се ослободио још једног чувара, па донео три разлике енглеском клубу, што их је у том тренутку водило у полуфинале.

Родриго слави гол за Реал у реваншу са Челсијем / FOTO: Tanjug/AP

Чинило се да ће то сигурно и бити случај, чак и када је Каи Хаверц имао сјајну шансу за 0:4, а Тибо Куртоа му одбранио, а изгледа да је управо та фантастична интервенција и "покренула" Мадриђане.

Јер, у 80. минуту, само што је Родриго ушао у игру са клупе Реала, баш њега је савршеним додавањем спољним делом копачке проиграо Лука Модрић, а уследио је волеј за који голман Менди није имао решења - 1:3.

Челси је остао затечен, малтене десетак минута, у завршници другог полувремена имао шансу преко Пулишића, али је она остала неискоришћена. И, на ред су дошли продужеци.

А само што су они почели, у 96. минуту, Карим Бензема је на асистенцију Винисијуша с левог крила главом дао гол за 2:3 и подигао Реал са колена - на пут ка полуфиналу Лиге шампиона.

Карим Бензема постиже гол на реванш мечу Реал Мадрид - Челси / FOTO: Tanjug/AP

У наставку ове фантастичне утакмице Челси је имао и иницијативу, и шансе, али је поменути резултат остао на снази, па су Мадриђани прошли даље, а актуелни бранилац трона тиме предао круну.

Шок у Минхену, Бајерн испао из Лиге шампиона!

Бајерн је у првом мечу доживео шокантан пораз у Шпанији, па је у реваншу од првог минута гледао да својим навијачима расте нада да се може до полуфинала. Деловало је да ће тако и бити, али...

Иако су играчи немачког клуба од самог почетка опседали гол Виљареала, та мрежа је мировала, и поред тога што је у првом полувремену ка њој Бајерн упутио девет шутева, док су гости само двапут пробали да угрозе Нојера, и то непрецизно.

Ствари су почеле да се мењају у другом делу утакмице, а пре свега у 52. минуту. Тада је "жута подморница" погрешила на средини терена, Томас Милер уочио на рубу казненог простора Роберта Левандовског, а голман Руљи остао немоћан пред не тако снажним, а "снајперски" прецизним, ниским ударцем којим је Бајерн повео са 1:0.

Самјуел Чуквезе слави гол Виљареала за елиминацију Бајерна из Лиге шампиона / FOTO: Tanjug/AP

Велики притисак Бавараца, чији је посед лопте у првом полувремену био 60%, а у другом 68%, није им, међутим, до 90. минута донео толико жељени други погодак, а онда се на све то догодио и шок.

Недуго након што је Бајерн извео свој 24 шут, десио се контранапад Виљареала, а тропотезни мат, прилично срећним ударцем (а тек четвртим његове екипе на овом мечу и првим у оквир гола) Чуквезеа, поравнао је резултат на 1:1.

Тиме је Виљареал тренера Унаја Емерија направио одлучујући искорак ка сензационалној елиминацији немачког гиганта, прошао је недуго затим у полуфинале, у коме ће се састати са бољим из дуела Ливерпул - Бенфика

Лига шампиона, резултати и распоред

УТОРАК
Реал Мадрид - Челси 2:3 (први меч 3:1)
Бајерн М. - Виљареал 1:1 (први меч 0:1)
СРЕДА, од 21 сат:
Атлетико Мадрид - Манчестер сити (први меч 0:1)
Ливерпул - Бенфика (први меч 3:1)

Полуфинале:

Реал - Атлетико / Манчестер сити

Виљареал - Ливерпул / Бенфика

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00