РЕМИ О КОМЕ ЋЕ ДА БРУЈИ СРБИЈА! Партизан кикснуо, Чукарички частио Звезду (ВИДЕО)

10. 04. 2022. у 21:02

Фудбалери Чукаричког и Партизана одиграли су нерешено, 0:0 у дерби мечу последњег, 30. кола Суперлиге Србије.

Овим резултатом Црвена звезда се осамила на челу табеле, па плеј-оф дочекује са два бода вишка (81) у односу на Партизан (79) пред 167. вечити дерби, који ће наредне суботе бити одигран на стадиону „Рајко Митић“.

Чукарички слаб у првом, нешто бољи у другом делу сусрета, али недодољно да би уписали победу против екипе из Хумске.

Kренули су играчи Партизана силовито, потпуно отворено ка голу домаћина и одмах почели да ређају прилике и користе почетну збуњеност играча Чукаричког.

Kвинси Мениг је покушао у трећем, а минут касније Рикардо Гомеш је имао сјајну прилику, лопта је окрзнула стативу и завршила крај гола Чукаричког.

Могао је до гола и Урошевић у шестом минуту, његов шут је за мало био непрецизан, да би у 12. минуту уследила спорна ситуација.

Рикардо је био у контри, са леђа га је повукао Бојан Kовачевић, а Новак Симовић на изненађење многих извадио - жути картон.

Александар Станојевић и сви са клупе Партизана су бурно реаговали, али се ништа није променило ни гледањем ВАР снимка, па је остала одлука да Kовачевић добије жути картон.

Јојић је у 18. минуту изблокиран од стране Рогановића, да би Мениг у 30. минуту прокоцкао још једну добру прилику, тачније, у последњи час га је изблокирао Ибрахима Ндијае и тако спасао мрежу Чукаричког.

Други део меча кренуо је шансом Чукаричког, тачније Јована Лукића у 47. минуту, али га је изблокирао Немања Милетић.

Јојић је у 50. минуту покушао са дистанце, али је шест минута касније срећа била на страни Партизана.

Ибрахима Ндијае је сјајно шутирао из окрета са 20 метара и погодио пречку.

Чукарички је дефинитивно успео да се тргне у наставку, али је темпо игре некако пао.

Покушао је Станојевић изменама, од 70. минута на терену су били и Лазар Марковић и Марко Живковић, који су ушли уместо Натха и Миљковића.

Партизан је притиснуо у финишу, Рикардо и Мениг су у 85. и 86. минуту имали две одличне прилике, први је шутирао преко гола, а Мићовић је сјаном интервенцијом спречио Менига да се радује.

Последње две прилику имао је Рикардо, у четвртом минуту надокнаде, Мићовић је био сигуран.

У 97. минуту Рикардо је покушао са неколико метара, за мало је промашио и тако је остало 0:0.

ЧУКАРИЧКИ - ПАРТИЗАН 0:0

Друго полувреме

90+3' Рикардо је имао последње две шансе, али главом није успео да матира Мићовића, а онда ни ногом. Партизан је узео само бод против Чукаричког - 0:0

90' Играће се пет минута надокнаде на Бановом брду.

88' Одбрана утакмице Мићовића. Све је Мениг урадио како треба и одлично шутирао, али Мићовић чува бод за Чукарички. Страшна одбрана голмана домаћих.

86' Ево је Рикардо, али шутира главом преко гола. Штета за госте.

85' Убацио је Партизан у брзину више, али нема завршног ударца, руку на срце ни неке изгледне шансе.

83' Не може више ни Рикардо, лош шут са врха шеснаестерца.

81' Имао је Партизан после корнера добру шансу, Милетић је пребацио до Менига, а овај се није најбоље снашао.

78' Kакав ужасан потез Лазара Марковића, баш ништа квалитетно од њега откако је ушао у игру.

76' Ракоњац шутира, али право у Стевановић. Гости без идеје, ближи се завршних десет минута меча.

73' Чукарички тренутно опаснији ривал од Партизана. Друго полувреме екипе из Хумске за сада за заборав, после феноменалног првог.

67' Станојевић прави још две измене, игру је напустио Бибрас Натхо, а да ли са ти, одлазе и шансе Партизана за победу. Ипак, Израелац је много креативнији од Лазара Марковића који га је заменио.

65' Рикардо је опет могао до поготка. Центрирао је одлично Мениг, погодио нападача црно-белих у главу, али овај лоше шутирао. Још једна шанда Партизана одлази у неповрат. Жути картон је добио млади Јовић.

59' Прва измена у Партизану, Немања Јовић иде на терен уместо Николе Терзића. Лоша игра гостију у наставку.

56' Друга велика шанса за домаће. Чукарички је погодио пречку, тачније Ибрахим Ндијае, који је распалио лопту са 25 метара, а она за мало није завршила у голу Партизана. Какав би то био евро гол.

50' Прилика за Партизан после грешке Шапића, али су Мениг и Рикардо превише компликовали и Мијаиловић је успео да однесе лопту нападачу црно-белих. У наставку акције ударац Јојића, међутим, поред гола.

47' Чукарички кренуо анхажованије. Велика шанса за Лукића, али Милетић је спасао сигуран гол. Очигледно су критике Саше Илића уродиле плодом, домаћи играчи много бољи у наставку. Више су урадили за два минута другог полувремена, него ли за цело прво.

Прво полувреме

45' Крај првог полувремена на Бановом брду. Партизан је био бољи, црно-бели из Хумске су чини се жестоко оштећени када Симовић није показао Ковачевићу црвени картон. Ипак, имају изабраници Александра Станојевића још 45 минута да дођу до важна три бода.

39' Велика грешка голмана Мићовића, поиигравао се с лоптом па дао лош пас, али нападачи Партизана су искомпликовали прилику и нису је искористили.

35' Миран период утакмице, као да су се гости уморили после фуриозног старта, а Чукарички нема амбиције да иде у напад, само чувају свој гол.

30' Још једна колосална шанса за Партизан. Сенегалац Ндиаје је спречио сигуран гол! Брзо је Партизан извео прекид, Мениг се нашао у шанси, шутирао, али је Сенегалац успео да изблокира и скрене лопту у корнер..

26' Чукарички је мало умирио Партизан. Пребацили су "брђани" лопту на другу страну терена. Покушај Стевановића са 20 метара, али је лопта погодила једног играча Партизана. Чукарички за сада без идеје пред голом Партизана.

18' Kаква шанса за Јојића! Маестрално га је пронашао Натхо, био је везиста Партизана сам испред Мићовића, али је реаговао споро, слабо, много му је требало да се намести и стигао га је Рогановић и изблокирао!

14' Опет доста посла за Мићовића. Терзић је послао једну лопту коју је лако укротио голман Чукаричког.

11' Споран детаљ на Бановом брду. Жути картон за Kовачевића јер је с леђа као последњи играч одбране оборио Рикарда који је хитао ка голу Чукаричког. Велики протести из табора Партизана, траже црвени картон и са клупе и играчи на терену. Изгеда да су црно-бели оштећени.

9' Ослободио се Чукарички притиска.

4' Сада и Урошевић шутира из изгледне позиције, али Мићовић опет није морао да интервенише, лопта је отишла преко гола. Одличан почетак Партизана.

2' Утакмица је почела. Две велике шансе за Партизан. Прво је Мениг био себичан, није хтео да пошаље лопту до Натха, па шутирао поред гола. А онда шанса за Рикарда која не сме да се пропушта, нападач црно-белих је промашио зицер, Све је добро урадио, али није успео да савлада Мићовића. Лопта је окрзнула стативу и отишла у гол-аут.

ЧУКАРИЧКИ - ПАРТИЗАН

Стадион: Чукаричког.

Судија: Новак Симовић

ЧУKАРИЧKИ (4-2-3-1): Мићовић – Стевановић, Kовачевић, Шапић, Рогановић - Мијаиловић, Kовач - Чоловић, Лукић, Ндаје - Ракоњац.

Kлупа: Н. Белић, Роган, Тошић, Аганспахић, Танасијевић, Пушкарић, Дрезгић, Савић, Спасојевић, K. Белић, Чолић.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Вујачић, Милетић, Урошевић – Здјелар, Јојић – Терзић, Натхо, Мениг – Рикардо.

Kлупа: Поповић, Саничанин, Холендер, Павловић, Фејса, Живковић, Јевтовић, Остојић, Марковић, Јовић, Смиљанић.

Уочи утакмице

Састав Александра Станојевића у дуел улази опорављен после кикса са Напретком, у међувремену је пребродио тешко гостовање у Сурдулици и савладао ТСЦ, мада је против Радника јурио минус, а дуел са тимом из Бачке Тополе решио из прекида. Што сугерише да су неки од проблема остали нерешени и можда је последње коло лигашког дела сезоне прилика да покаже да (ли) је са њима раскрстио.

Последњег дана окторба, кад се претходни пут намерио на Чукарички, ослонио се на дефанзивце. Погађали су штопер Игор Вујачич и бек Марко Живковић, уз напомену да су се на том сусрету Брђани сити наиграли фудбала, промашили неколико зицера, погађали оквир гола...

- У дуелима са Звездом и Партизаном инсистирао сам, пре свега, на томе да Чукарички покаже карактер. То је основни предуслов за добар резултат против екипа такво квалитета. Успевали смо на гостовањима у Хумској и на стадиону „Рајко Митић“. Игра је била добра, додуше, резултат је изостао. Тад нисмо користили шансе, требало би да их сачеками кад их буде искористимо“, истакао је пред дуел са клубом коме је посветио малтене целу играчку каријеру Саша Илић, стратег Чукаричког.

На супротној страни је његов некадашњи саиграч, потоњи и претпостављени Александар Станојевић. Можда и највећи адут Парног ваљка пред овај дуел. Пет пута у каријери намерио се на Чуку и увек је савладао. Најпре 4:2, потом увек без примљеног гола (4:0, 1:0 и двапут по 2:0).

- Очекујем неизвесну утакмицу. Агресивну игру Чукаричког, интензивна су екипа, млада, доста потентна и физички доминантна. Чека нас захтевна утакмица. Имају доста брзих играча у средини, Лукића, Ковача и Мијаиловића, то је њихова осовнина“, оценио је Станојевић гостовање Чукаричком.