ВАЉАК МЕЉЕ ЛИ МЕЉЕ: Партизан држи Звезду на дистанци, ухватио залет за европски меч сезоне (ФОТО/ВИДЕО)

20. 02. 2022. у 15:08 >> 17:25

ФУДБАЛЕРИ Партизана направили су добру увертиру за два веома важна меча која их чекају у наредних седам дана, победили су Раднички из Крагујевца са 2:0 (2:0) у 23. колу Суперлиге Србије.

Уочи реванш меча са Спартом из Прага, с којом ће играти у Хумској у четвртак од 18.45, те "вечитог дербија" на стадиону "Рајко Митић" у недељу од 18 часова, изабраници Александра Станојевића су добили један од оних мечева за које важи старо правило да су "на папиру лаки, а на терену можда и најтежи".

Али, то што је тешко освојити унапред очекиване бодове, не значи и да је неизводиво. Нарочито када се игра одговорно, офанзивно и са планом, а баш такви су црно-бели били против екипе коју је с клупе предводио повратник у српски фудбал, Ненад Лалатовић.

Станојевић је пред овај меч рекао "Ма, какава Спарта, какав дерби, у глави нам је само Раднички", а управо су се тако понашали и његови играчи у првенственом дуелу чији су исход наговестили већ у првом полувремену.

За оба тадашња гола, у 18. и 34. минуту, "крив" је био Квинси Мениг, асистент најпре Рикарду Гомешу, а онда и Јојићу, за његову мајсторијху после дуплог паса.

Посао црно-белима био је олакшан од 50. минута, када је Убипарип искључен због неопрезног старта којим је раскрварио главу Вујачићу, а бројно слабији Крагујевчани упркос томе што су имали 10 играча у пољу покушали су у неколико наврата да запрате, али нису успели да савладају Стевановића.

Партизан од тог момента није много нападао, задовољио се стеченим резултатом и чувао снагу за изазове који га очекују наредне седмице. Мечеве до краја нису одиграли Квинси Мениг, Рикардо Гомеш и Бибарс Натхо, такође Саша Здјелар није био у саставу да би био одморнији за Спарту и Звезду.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Раднички 2:0

90+3' - Крај утакмице.

82' - Фудбалери Радничког су се сада бунили код главног арбитра, јер сматрају да је Вујачић ударио руком Максимовића. Ипак, од казненог ударца неће бити.

76' - Изашао је Раднички на половину ривала и покушао да угрози Стевановића. Ударац је опробао Ђорђе Максимовић, но то није урадио добро, пошто је лопта отишла далеко поред гола.

70' - Станојевић одлучио да укаже прилику двојици тинејџера. У игру су ушли Марко Миловановић и Самед Баждар, а утакмица је завршена за Рикарда и Натха.

69' - Тражили су пенал фудбалери домаћег тима. Натхо је сматрао да је био опорен у казненом простору ривала, али судија Никола Радаковић одмахнуо руком.

61' - Партизан зналачки чува резултат и не троши много енергије упркос томе што је бројчано јачи на терену. Црно-беле наредне седмице очекују два тешка дуела. Најпре у четвртак у Хумску долази Спарта у ревашу Лиге конференција, а потом у недељу је на програму "вечити дерби" на стадиону "Рајко Митић".

53' - Одлука је промењена. Након гледања снимка после позива из ВАР собе судија Радаковић показао је нападачу Радничког црвени картон, па ће Крагујевчани до краја меча играти са десеторицом.

50' - Први жути картон добио је нападач Радничког Војо Убипарип који је неопрезно стартовао и ударио у главу Игора Вујачића.

46' - Почело је друго полувреме, а Александар Станојевић је направио две промене. Никола Терзић и Квинси Мениг су завршили утакмицу. У других 45 минута играће Немања Јовић и Лазар Марковић.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Партизан - Раднички 2:0

45' - Крај прво полувремена - Партизан води головима Рикарда и Јојића.

38' - Добро игра Партизан који константно прети. Сада је Јојића омео Пишчевић да се други пут упише у стрелце. Одложио му је лопту Рикардо, а овај није био довољно брз.

34'  - Милош Јојић дуплира предност. Везиста црно-белих је добио сјајну лопту од Менига и шутирао левом ногом, а спаса за голмана Лукића није било. Паритзан крупним корацима хита на новој победи. Треба рећи да је непосредно пре гола велику прилику пропустио Терзић који са свега неколико метара није успео да затресе мрежу Крагујевчана.

27' - Лепа акција Паритзана. Све је почео центаршутем са десне стране Натха, Јојић је пребацио до Менига који није успео да захвати лопту, па до промене резултата није дошло.

24' - Могли су изабраници Ненада Лалатовића да изједначе. Корнер је извео Немања Томић, лопту лоше проценио Стевановић, али на његову срећу покушај Варјачића је завршио поред стативе.

Ненад Лалатовић/FOTO: M. Vukadinović

23' - Невероватно да ово није гол. Рикардо је одлично центирао, на другој стативи је само био Јојић који је шутирао главом и просто је чудно како је лопту пребацио преко гола.

18' - Партизан води! Рикардо наставља серију. Фудбалер са Зеленортских Острва постиже 20. гол у сезони у првенству. Изгубио је играч Радничког лопту у опасној зони. Искористио је то Мениг да сјајно пронађе најистуренијег нападача који је поново показао какав је стрелац и сјајно је савладао Лукића.

14' - Нема много узбуђења након покушаја Натха. Клуб из Хумске је тај који има лопту у ногама, али Раднички за сада добро стоји на терену и не дозвољава ривалу да га озбиљније угрози.

5' - Добра акција странаца у редовима црно-белих. Рикардо је оставио лопту Натху који је из прве шутирао са неких 18 метара, но млади Огњен Лукић је успео да заустави шут Израелца иако је имао мало проблема.

3' - Одмах је Партизан кренуо са нападима. После корнера који је изборио Квинси Мениг главом је пробао Синиша Саничанин, али је одбрана Крагујевчана добро реаговала.

Уочи меча:

Црно-бели осокољени тријумфом у Прагу против Спарте улазе у ову утакмицу у којој су велики фаворити.

Први дуел ових ривала завршен је победом клуба из Хумске (1:3). Партизан је до сада примио само шест голова у првенству, а Раднички је једна од екипа која је успела да затресе мрежу лидера на табели. То нису урадили играчи тима из Крагујевца, већ Синиша Саничанин који је затресао сопствену мрежу.

Александар Станојевић је имао речи хвале за тим који са клупе од овог пролећа предводи Ненад Лалатовић.

- Очекујем и позивам навијаче да нам помогну сутра. Улаз је бесплатан и желимо да буде позитивна атмосфера. Није лако победити сваку утакмицу и потребнна нам је подршка, сваки аплауз. Очекује нас наставак првенства, свима је познато колико нам значи свака утакмица и улазимо у недељни дуел са максималним поштовањем према ривалу и тренеру Лалатовићу. Крагујевчани нису уиграни и надам се да неће бити ни сутра, али су екипа која може озбиљно да нас угрози. Имају квалитетне офанзивце од Томића преко Мирића и Убипарипа - рекао је Станојевић.

Састави тимова:

Партизан (4-2-3-1): Стевановић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Јевтовић, Јојић – Терзић, Натхо, Мениг – Рикардо.

Раднички 1923 (4-1-4-1): Лукић – Варјачић, Андрић, Гајић, Пецељ – Пишчевић – Милосављевић, Томић, С. Јовановић, Видовић – Убипарип.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Партизана бодрили црно-беле у Прагу иако се карте за госте нису продавале