ЈОШ ЈЕДНА ПОБЕДА ПАРТИЗАНА: Црно-бели после преокрета славили у Крагујевцу (ВИДЕО)

11. 09. 2021. у 15:37

ФУДБАЛЕРИ Партизана задржали су стоодстотан учинак у првих седам кола Супер лиге, уз импресивну гол-разлику од 25:2, пошто су у Крагујевцу савладали домаћу екипу Радничког са 3:1.

Стрелци за црно-беле били су Јојић у 39, Холендер у 45. и Рикардо у 48. минуту.

Стадион "Чика Дача" у Крагујевцу дочекао је после седам година сусрет Радничког и Партизана. Један од дербија осмог кола Супер лиге Србије почео је одлично за домаћу екипу пошто је аутоголом Саничанина повела већ у осмом минуту.

Деби у црно-белом дресу дочекао је Холанђанин Мениг, али га упркос неколико добрих прилика није крунисао голом.

У наредном колу Партизан на свом стадиону дочекује Црвену звезду.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај утакмице, Партизан је освојио нова три бода.

83. минут - Лековић је одлично интервенисао и још једном спречио Менига да се упише у стрелце.

80. минут - Непуна два минута након уласка у игру покушао је Лутовац, али безуспешно.

78. минут - Лутовац и Шћекић мењају Јојића и Рикарда.

75. минут - Рикардо је већ почео да прославља нови гол Партизана, али је статива спасила Лековића као малопре пречка Поповића.

72. минут - МАло је недостајало да Мениг на дебију постигне и први гол за Партизан, с друге стране још боља прилика за Раднички, али је Недељко Ковинић главом погодио пречку гола већ савладаног Поповића.

60. минут - Промене у Партизану. Излазе Јовић, Марковић и Холендер, улазе Натхо, Терзић и дебитант Менинг.

54. минут - Два пута је покушао Мирић да смањи предност Партизана. Прво је његов шут блокирао Саничанин, а потом је први стрелац Радничког пребацио гол.

48. минут - ГОЛ!!! Партизан је идеално отворио друго полувреме и преко Рикарда удвостручио вођство. Значајан део посла претходно је Лазар Марковић, а голу је кумовала и грешка Алексе Дамјанца.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Биле су две спорне ситуације током првог полувремена. У петом минуту Рикардо је изашао сам испред Лековића, али је судија Остраћанин досудио офсајд, иако га тв снимак демантује. У 33. минуту тражио је Лазар Марковић пенал пошто је Видовића лопта погодила у руку након шута капитена црно-белих али је ВАР пресудио у корист Радничког.

Завршено је прво полувреме у коме је Партизан потврдио улогу фаворита, иако су домаћи стигли до раног вођства, захваљујући неспретној реакцији штопера црно-белих Саничанина. Преокрет је стигао крајем овог дела игре преко Јојића и Холендера.

45. минут - ГОООЛ! Филип Холендер је погодио за преокрет црно-белих у Крагујевцу - 2:1.

43. минут - Дуг напад Партизана. Почео га је Лазар Марковић по десном крилу, наставио по левом јовић, а завршио непрецизним ударцем Холендер.

38. минут - ГОЛ!!! Јојић бомбом доноси изедначење.

38. минут - Лепо је прошао по десном крилу Мирић, али је сам себе осујетио неозбиљним покушајем да изнуди прекршај.

У исто време игра се и утакмица у Новом Саду између Војводине и МЕталца, а гости воде од 29. минута поготком Антонијевића.

33. минут - сигнализирај уфудбалери Партизана судији Остраћанину да је један играч Радничког играо руком у казненом простору. Зауставио је шут Лазара МАрковића после центаршута јојића. ВАР је одбио захтев црно-белих.

30. минут - Холендер је упослио јовића који је покушао да прогура лопту кроз ноге дефанзивцу Радмничког, али ништа од тога.

28. минут - Најозбиљнија претња Радничког још од водећег гола. Корнер је извео Томић, било је гужве у казненом простору, али одбранили су се црно-бели.

26. минут - Дамјанац зауставља Рикарда у новом покушају.

23. минут - Холендер шутира а лопта кроз кишу ногу одлази у корнер. Одбранио се домаћин после ударца из угла, али наставља се иницијатива Партизана...

15. минут - Продор Немање Јовића, али су га удовјили Видовић и Варјачић, пао је млади офанзивац Партизана, али се игра наставља.

14. минут - Нову шансу имао је Рикаро, али изблокиран је нападач црно-белих.

8. минут - ГОЛ!! Води Раднички!!! Саничанин је преварио свог голмана.

6. минут - Рикардо Гомеш је изашао сам испред голмана Крагујевчана, али је акција прекинута због офсајда. Поновљени снимак сведочи да је судија Станко Остраћанин погрешио у овој процени.

1. минут - Почела је у такмица на стадиону Чика Дача. Време је лепо, терен изгледа добро, а и трибвине су солидно попуњене.

РАДНИЧКИ 1923 – ПАРТИЗАН 1:3

(Саничанин '8аг - Јојић '39, Холендер '45, Рикардо '48)

Крагујевац

Стадион: Чика Дача

Судија: Станко Остраћанин

РАДНИЧКИ 1923: Лековић - Варјачић (Живковић), Филиповић, Дамјанац, Лакићевић - Драгутиновић (Ковачевић), М. Видовић - Илић (Вићентијевић), Трифуновић (Бурмаз), Томић (Ковинић)– Мирић. Тренер: Владимир Раденковић.

ПАРТИЗАН: Поповић – Живковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јојић (78. Шћекић)– Холендер (60. Терзић), Марковић (60.Мениг), Јовић (60.Натхо)– Рикардо (78. Лутовац). Тренер: Александар Станојевић.

Гости желе да наставе са победама, а до сада су их наређали шест (имају меч мање). Крагујевчани су сезону отворили са две победе, а онда у наредних пет мечева освојили само два бода.

Тренер Партизана Александар Станојевић је мало комбиновао формацију, па ће на крилу да игра Филип Холендер. Мађарски репрезентативац је рођен у Крагујевцу, па ће сигурно желети да се покаже пред навијачима.

На терену ће за домаће од старта да игра Немања Томић, који је некада носио дрес Партизана. Утакмица почиње у 16 часова, а правду дели Станко Остраћанин из Краљева.

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

"ОКО МЕНЕ ШПРИЦЕВИ, СЕКТЕ" Бане објаснио зашто је морао да пусти децу да оду код мајке

ИСТАКНУТИ глумац Бане Видаковић, који је пре три године осуђен због недозвољеног држања хероина за личну употребу, говорио је о породици и деци коју је, каже, управо због наркотика склонио из Србије.

29. 03. 2024. у 08:36