СРПСКО-РУСКИ ЏЕЗ: Пијаниста Васил Хаџиманов и саксофониста Олег Кирејев 10. фебруара у Београду

В. Н.

24. 01. 2022. у 12:30

СРПСКИ етно-џез пијаниста Васил Хаџиманов, који је недавно прославио четврт века каријере, и највећи руски етно-џез саксофониста Олег Кирејев, одржаће заједнички концерт 10. фебруара у "Новом Битеф арт кафеу" у Београду.

СРПСКО-РУСКИ ЏЕЗ: Пијаниста Васил Хаџиманов и саксофониста Олег Кирејев 10. фебруара у Београду

Фото Н. Скендерија /П. Милошевић

Уметници ће извести џез композиције у необичним и јединственим аранжманима, прожете руским и српским традиционалним мелосом, као сасвим ново читање најбољих ауторских композиција представника савремене балканске и руске џез сцене. Све што публика воли у стваралаштву Васила Хаџиманова, донеће нови звук саксофона руског музичара, на потпуно нов начин. Са друге стране, Васил ће унети нове боје и балкански ритам у композиције које је написао Олег Кирејев - више традиционалног колорита у џез класику.

Хаџиманов и Кирејев су сарадњу започели пре две године заједничким концертима у Београду, као и турнејом по Русији, у интимним просторима. Заједно су истраживали спој традиционалне музике и популарних песама, а резултат је био настајање новог пројекта руско-српског џеза.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)

ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.

04. 01. 2026. у 08:58

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије

У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.

03. 01. 2026. у 18:47

Коментари (0)

ОТКРИЋЕ КОЈЕ ЈЕ ОДЈЕКНУЛО ЕВРОПОМ: Kако је Црвена звезда позајмљивала новац Партизану!