ТРАДИЦИОНАЛНО ЈЕЛО ФРАНЦУСКЕ КУХИЊЕ: Cordon bleu, месо се лепи за прсте
НЕВЕРОВАТНО сочно и сласно јело од пилетине са додацима.
Фото Shutterstock
Потребно:
* 4 пилећа филета
* 1 веза першуна
* 150 г кремастог сира
* со, бибер
* 4 парчета шунке
* 1 кашика брашна
* 1 јаје
* 6 кашика презли
* 3 кашике уља
Припрема:
У једној посуди помешајте першун са сиром па додајте со и бибер, по укусу. Пилеће филете разрежите па их излупајте тучком. На свако парче меса ставите по парче шунке и сир са першуном. Крајеве преклопите па причврстите чачкалицама. Уваљајте месо у брашно па умачите у размућено јаје па у презле. Пржите на две кашике уље, са сваке стране по 5 минута.
(Trpeza)
Препоручујемо
НАРОЧИТО ЈЕ ПОГОДНО ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦЕ: Одресци карфиола са путером од капара и презлом
06. 02. 2024. у 09:00
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)