ЗАСТРАШУЈУЋЕ УПОЗОРЕЊЕ ИЛОНА МАСКА ЗА АМЕРИКУ: Ако Трамп не победи...

БИВШИ амерички председник и републикански председнички кандидат Доналд Трамп одржао је митинг у граду Батлеру у америчкој савезној држави Пенсилванији, на месту где је 13. јула преживео атентат.

ЗАСТРАШУЈУЋЕ УПОЗОРЕЊЕ ИЛОНА МАСКА ЗА АМЕРИКУ: Ако Трамп не победи...

Фото: EPA-EFE/WILL OLIVER

Трамп је са митинга позвао присталице да му донесу победу на изборима.

- Пре дванаест недеља сви смо примили метак за Америку. Све што тражим је да сви изађу и гласају. Морамо да победимо - истакао је Трамп.

Стојећи иза непробојног заштитног стакла, он је свог атентатора назвао "злоћудним чудовиштем" и додао да његов наум није успео захваљујући "Божјој вољи и милости".

Један од гостију на Трамповом митингу у Батлеру био је милијардер Илон Маск, извршни директор компаније Спејс Икс и Тесле и власник платформе Икс.

Маск се појавио за говорницом након што га је Трамп представио као "великог господина који је спасао слободу говора".

- Председник Трамп мора да победи да би очувао наш Устав. Мора да победи да би сачувао демократију у Америци. Ако то не учини, ово ће бити последњи избори. То је моје предвиђање - рекао је Маск који је подржао републиканског кандидата након покушаја убиства и активно финансира предизборне активности у неколико кључних америчких држава.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

Комфор по мери клијената: Нова линија пакета АЛТА банке