БРНАБИЋЕВА ЂИЛАСУ: Ићи ћу на инаугурацију руководства сваке земље која не признаје КиМ

Председница Скупштине Србије Ана Брнабић изјавила је данас да је на инаугурацију Николаса Мадура у Венецуелу ишла као поносни представник Србије и додала да ће увек ићи на инаугурацију највишег руководства сваке земље која не признаје лажну републику Косово.

БРНАБИЋЕВА ЂИЛАСУ: Ићи ћу на инаугурацију руководства сваке земље која не признаје КиМ

FOTO TANJUG/ Narodna skupština Republike Srbije/ Peđa Vučković/

Брнабић је на седници Скупштине, одговарајући на примедбу посланика Странке слободе и правде Драгана Ђиласа да је ишла на инаугурацију Мадура, рекла да то што је Ђиласу стало до тзв.Косова као до лањског снега представља његову политичку платформу и да то грађани треба да знају. „По стоти пут да одговорим на то што сам ишла као представник, поносни представник Републике Србије, на инаугурацију Мадура у Венецуели.

Ишла сам, ишла бих поново, и ићи ћу увек на инаугурацију руководства, највишег руководства сваке земље која не признаје такозвану лажну републику Косово и признаје и поштује територијални интегритет моје земље, Републике Србије, међународно право и Повељу Уједињених нација.

То што ви то не разумете и то што вама до Косова и Метохије стало као до лањског снега, то није само ваш проблем, то је велика ваша несрећа”, рекла је Брнабић у парламенту обраћајући се из посланичке клупе.

Истакла је да је ишла и да ће ићи у сваку земљу којој хоће да се захвали за то што признаје територијални интегритет Републике Србије и Косово и Метохију као саставни део Републике Србије.

Додала је да за бивши ДОС-а ни Војводина није део Србије. „То смо ми чули у суботу. Зато што сте ви написали, цитирам, „Платформа за европску Србију од данас заједно делује и на нивоу Војводине”.

Замислите ви то.

Од пре месец дана или од пре две недеље делују на нивоу Србије, а сада делују и на нивоу Војводине?

Па Војводина је такође Србија, као што је Косово и Метохија Србија”, нагласила је Брнабић.

Како је навела, то говори да би они сутра распарчали Србију додатно, пошто су, како је рекла, пустили да Приштина једногласно прогласи независност и реаговали тако што су издали једно саопштење за новинаре.

„Е, тако та платформа за европску Србију, поштовани грађани Републике Србије, промовише политику да су позивни број +384 већ резервисали за такозвану Републику Војводину”, рекла је Брнабић, преноси Танјуг.

 Ђилас је претходно критиковао представнике власти што је председница Скупштине била у Венецуели на Мадуровој инаугурацију, тврдећи да се „тако не иде у Европу”.

(Политика)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!