ОМЛАДИНА ТОТАЛНО ИЗОЛОВАНА ОД СПОЉАШЊЕГ СВЕТА: Јужна Кореја плаћа усамљеним младим људима 500 долара месечно за поновни улазак у друштво

Ђ.Г.

14. 04. 2023. у 20:55

ЈЕДАН део јужнокорејске омладине је толико одсечен од света да им влада нуди да им плати да „поново уђу у друштво“.

ОМЛАДИНА ТОТАЛНО ИЗОЛОВАНА ОД СПОЉАШЊЕГ СВЕТА: Јужна Кореја плаћа усамљеним младим људима 500 долара месечно за поновни улазак у друштво

Foto: Profimedia

 Министарство за родну равноправност и породицу објавило је ове недеље да ће обезбедити до 650.000 корејских вона (око 500 долара) месечно изолованим друштвеним самотњацима, у покушају да подржи њихову „психолошку и емоционалну стабилност и здрав раст“.

Око 3,1% Кореанаца старости од 19 до 39 година су „повучени усамљени млади људи“, који се дефинишу као људи у „ограниченом простору, који нису у стању да се повежу са спољашношћу дуже од одређеног временског периода јер имају приметне потешкоће у свакодневном животу“, наводи се у извештају министарства, позивајући се на Корејски институт за здравство и социјална питања.

То чини око 338.000 људи широм земље, од којих 40% почиње своју изолацију у адолесценцији, наводи министарство. Сматра се да су у игри различити фактори, укључујући финансијске тешкоће, менталне болести, породични проблеми или здравствени проблеми.

Нове мере су посебно усмерене на младе људе као део већег Закона о подршци добробити младих, који има за циљ да подржи људе који су изузетно повучени из друштва, као и младе без старатеља или школске заштите који су у опасности од делинквенције.

Месечна накнада биће доступна усамљеним младим људима од 9 до 24 године који живе у домаћинству које зарађује испод средњег националног дохотка – дефинисаног у Јужној Кореји као око 5,4 милиона вона (око 4.165 долара) месечно за домаћинство од четири особе. Млади се могу пријавити за програм у локалном административном центру за социјални рад; њихови старатељи, саветници или наставници се такође могу пријавити у њихово име.

- Повучени млади могу имати спорији физички раст због нередовног живота и неуравнотежене исхране и вероватно ће се суочити са менталним потешкоћама као што је депресија због губитка друштвених улога и одложене адаптације - наводи министарство, наглашавајући важност „активне подршке“.

Извештај од уторка детаљно је навео неколико студија случаја, укључујући једног младог студента који је патио од проблема менталног здравља и потешкоћа у дружењу од адолесценције; борио се да се прилагоди факултету, на крају је одлучио да га не похађа, и даље се повлачи у себе.

Друга ученица се суочила са насиљем у породици и глађу код куће – што јој је отежавало да напусти кућу или успостави односе са људима напољу. Ниједна особа није идентификована.

У извештају су такође дати детаљи о будућим плановима за даље акције, као што су дистрибуција смерница локалним самоуправама, јачање мрежа социјалне заштите младих и система раног откривања, и ближа сарадња са установама за добробит младих као што су склоништа или центри за рехабилитацију.

Неки градови и локалне самоуправе већ имају сличне системе; Сеул, главни град земље, има „Пројекат подршке младима у осамљености“ који обезбеђује саветовање о менталном здрављу, развој хобија и радну обуку, као и животни савет за изоловане младе људе.

Овај феномен није јединствен за Јужну Кореју.

Јапан има сличан проблем, са скоро 1,5 милиона повучених усамљених младих људи, који су познати као хикикомори, према недавном владином истраживању. Неки излазе само да купе намирнице или повремене активности, док други не излазе ни из спаваће собе.

Фраза је скована у Јапану још 1980-их. Власти у тој земљи изразиле су све већу забринутост због овог питања у протеклој деценији, али је Ковид-19 погоршао ствари, показало је истраживање.

Од анкетираних, више од петине је навело пандемију као значајан фактор у њиховом повученом начину живота. Други уобичајени разлози који се наводе били су трудноћа, губитак посла, пензионисање и лоши међуљудски односи.

(CNN)

БОНУС ВИДЕО: ХИЉАДЕ ФРАНЦУЗА НА УЛИЦАМА И ТРГОВИМА - Протести у Паризу против реформе пензионог система

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ШТА ЈЕ РУСКИ ПЛАН “Н”: Украјина би могла да остане без неколико важних области уколико Москва успе (ВИДЕО)

ЊИХОВ примарни циљ је заштита руских пограничних региона, као што је Белгород, али секундарни циљеви су заузимање Харкова, Сумија и Дњепропетровска.

26. 04. 2024. у 20:00 >> 07:55

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

ОВО ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ ЈЕ У НИШУ НЕУТРАЛИСАО ТОНУ ТЕШКУ АВИО-БОМБУ СА 430 КГ ЕКСПЛОЗИВА: То исто је радио 2011. у Крагујевцу и 2013. на Дорћолу

АКО игде постоји "вага" за мерење снаге људског духа, колико ли би на њеној скали тежила она коју има деминер Михаило Маринковић (48), из Панчева, припадник Сектора за ванредне ситуације МУП Србије? Колико би на њен тас стало његове одважности, сталожености, потпуне концентрације..., у тренутку док је, минуле недеље у Нишу, сам прилазио неексплодираној авио-бомби тешкој 1.000 килограма која носи 430 килограма експлозива, заосталој из НАТО агресије?

27. 04. 2024. у 07:00

Коментари (0)

АКО НЕКОМ ПОЗАЈМИТЕ ОВУ КЊИГУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ ДА ВАМ ЈЕ ВРАТИ!