ПРЕМЈЕРА ПРЕДСТАВЕ “ТАБУ ПРИЧЕ”: Комад настао кроз разговоре полазника радионица
ПОЗОРИШНИ пројекат "Табу приче" који је почео у септембру са циљем да се позоришним језиком прикажу сви поремећаји у друштву (расна дискриминација, нетолеранција, родно засновано и вршњачко насиље) премијерно ће бити изведен у среду (30.септембра) на јутјуб каналу Дечјег културног центра Нови Сад.
Фото: Д.Н.
Представа је настала је кроз разговоре полазника радионица о проблемима са којима се млади суочавају, из новинских наслова који илуструју те проблеме и кроз кругове импровизације.
Специфична драмска поставка у виртуелном простору (на зоом-у) је у потпуности утемељена на негативним утицајима које друштвене прилике данас имају на младе, који конзумирају друштвене мреже. Играју Јана Зељковић, Амелија Стакић, Никола Оyеyеле, Вања Степановић, Јелена Вуксновић, Сава Грујић, Исидора Бошњаковић, Слободан Чејовић, Јелена Ерор, Исидора Лакић, Ива Узелац, Василиса Радишић, Марија Јурић, БарбараСтанковић и Бојана Младеновић. Модератор радионица и редитељ је Ненад Пећинар.
ИРАН ПОГОДИО АМЕРИЧКИ ТАНКЕР У ПЕРСИЈСКОМ ЗАЛИВУ: "Није нас брига колико ће рат трајати, нећемо одустати"
ШЕСТИ дан рата на Блиском истоку. Блиски исток је у пламену нових ваздушних напада. Размена ватре између савезништва САД–Израел и Ирана достиже критичну тачку, док су под ударом градови, војне базе и дипломатска упоришта.
05. 03. 2026. у 06:53 >> 07:48
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)