ИЗЛОЖБА “СУМПОРНА ДОЛИНА”: Радови Андреја Василијевића у галерији Витамин
У ГАЛЕРИЈИ X ВИТАМИН, вечерас (петак) се отвара самостална изложба Андреја Василијевића, пд називом „Сумпорна долина“. Изложба обухвата видео радове, цртеже, слике и скулптуре.
Фото: В.В.С.
Како се у наводи, медијско искуство дигиталног доба установило је нове уметничке изразе који инспирацију проналазе у хакерској, бунтовничкој субкултури, гејмингу. Ослањајући се на овај правац Андреј Василијевић, спаја искуства генеративне уметности са сајбер панк есетиком и оригиналним наративом у коме препознајемо фигуру и карактере, што је такође једна од особености постдигиталне уметности.
У фокусу нове технолошке револуције је трансформација човека, а ову тему аутор изложбе третира кроз узнемурујуће представе хибридних тела, апсурдних релација, анксиозност и суптилне референце ка представама из прошлости указујући на значај емпатије у очувању хумане димензије овог процеса.
Препоручујемо
ИРАН ЛАНСИРАО РАКЕТЕ СА БОЈЕВОМ ГЛАВОМ ОД ЈЕДНЕ ТОНЕ: Тврде да су погодили аеродром у срцу Тел Авива (ВИДЕО)
ИРАНСКИ Корпус исламске револуционарне гарде тврди да је јутрос лансирао балистичке ракете са експлозивним бојевим главама од једне тоне на аеродром Бен Гурион у Тел Авиву.
05. 03. 2026. у 13:12
РУТЕУ СТИГЛА ОШТРА ПОРУКА ЧЛАНИЦЕ НАТО: Ко каже да већина подржава ударе на Иран?
ШПАНСКА министарка одбране Маргарита Роблес оштро је данас одбацила тврдњу генералног секретара НАТО-а Марка Рутеа да постоји "широка подршка" чланица савеза рату који амерички председник Доналд Трамп води против Ирана.
05. 03. 2026. у 12:54
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)