ВЕЧЕ КЛАВИРСКЕ МУЗИКЕ: У Руском дому велики класични наслови у извођењу Јелисавете Украинске
У ГАЛЕРИЈИ Руског дома на репертоару је (16.августа) вече клавирске музике у извођењу Јелисавете Украинске,а на програму су ремек дела из различитих епоха и земаља - од популарних барокних минијатура Жан-Филипа Рамоа, до сунчане музике Сергеја Прокофјева.
фото промо
На концерту ће посебна пажња бити посвећена руској романтичној музици, па су планиране минијатуре Модеста Мусоргског и Петра Чајковског, као и чувена композиција Николаја Римског-Корсакова "Бумбаров лет".
Јелисавета Украинскаја је рођена 1996. године у Офенбаху на Мајни, Немачка. Дипломац је Државног конзерваторијума "Николај Римски-Корсаков" у Санкт Петербургу, у класи заслужног уметника Русије, професора Александра Сандлера. Од 2020. године је асистент у класи истог професора. Победник је бројних руских и међународних такмичења. Лауреат је награде Владе Руске Федерације "Млади таленти" (2008, 2009) и Сверуског такмичења "Млади таленти Русије" (Москва, 2013). Јелисавета је учествовала у мастер класовима Арија Вардија, Дмитрија Башкирова, Мирослава Култишева, Константина Шчербакова, Владимира Овчиникова, Берија Дагласа, Готлиба Валиша, Вилема Бронса и других.
Српској публици се ова уметница представила 2012. године на Шестом међународном фестивалу "Исидора Бајић" у Новом Саду, где је освојила специјалну награду за најбоље извођење дела Клода Дебисија.
Препоручујемо
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)