У ЕТНОГРАФСКИ ТОКОМ ЛЕТА- ДВОКРАТНО: О мачевању и извлачењу мача из камена
ТОКОМ лета Етнографски музеј уводи двокртано радно време, током препорднева, у периоду од 9 до 13 часова, односно поподнева од 18 до 22 часа, када ће посетиоци моћи да виде актуелне изложбе "Мач", "Читање боја" и "Народну културу Срба у 19. и 20. веку", као и њихове пратеће програме.
Фото промо
За оне који желе да се упознају основним техникама и особинама мачевања, у четвртак, 4. јула биће одржана радионица о рапиру, а у понедељак, 8. јула,у 20 часова, биће организовано ауторско вођење кроз изложбу "Мач". Најмлађима је намењен посебан догађај током кога ће моћи да се опробају у извлачењу мача из камена.
Препоручујемо
ГЛУМАЦ ДАО ОБЕЋАЊЕ: Александар Којић добио награду за монодраму Радоша Бајића (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:10
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)