ДВЕ ПРЕДСТАВЕ НА ЦВЕТНОМ ТРГУ:У Југословенском драмском припремају се "Болест младости" и "Губитник"

В.В.С.

28. 03. 2023. у 17:47

У ЈУГОСЛОВЕНСКОМ драмском позоришту почеле су пробе два нова наслова на репертоару куће: Јована Томић окупила је ансамбл представе "Болест младости" Фердинанд Брукнера,а редитељка Наташа Радуловић припрема "Губитника" по истоименом роману Томаса Бернхарда, са мотивима Пушкиновог комада "Моцарт и Салијери".

ДВЕ ПРЕДСТАВЕ НА ЦВЕТНОМ ТРГУ:У Југословенском драмском припремају се Болест младости и Губитник

фото С.Парошки

"Болест младости" је класични комад немачког експресионизма и европске модерне, који доводи на сцену младе студенте медицине разапете између конвенција грађанског живота, младалачког осећања изгубљености и цинизма савременог друштва. Њихова младост се у драми самоисцрпљује и самоуништава, креирајући још страшнији свет и тако ствара илузију спасења... У подели су Сања Марковић, Петар Бенчина, Јована Беловић, Миодраг Драгичевић, Милица Сужњевић, Наталија Степановић и Ђорђе Мишина.

У истој кући теку пробе и "Губитника", који представља смели спој Пушкинове "мале трагедије" о Моцарту и Салијерију и Бернхардовог романа. Редитељка Наташа Радуловић одважила се на ову, наизглед необичну, комбинацију приче о музици, генијалности, зависти, терору успеха и лакоћи неуспеха. Играју Јоаким Тасић, Ленка Петровић, Алексеј Бјелогрлић и Теодор Винчић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ЦРКНИТЕ ОД МУКЕ, ИМБЕЦИЛИ! Марија Шерифовић побеснела на питање о сину - Болесници, идите у Хитну помоћ!