РЕКОРДАН БРОЈ НАГРАДА ЗА "АНУ КАРЕЊИНУ": Двадесет два признања за представу Новосадског позоришта
ПРЕДСТАВА "Ана Карењина" Новосадског позоришта (Ујвидеки Синхаз), у режији Дејана Пројковског, од дана премијере до данас учествовала је на бројним фестивалима у земљи и иностранству - у Кишварди (Мађарска), Врању, Младеновцу, Чортановцима, затим на Фестивалу професионалних позоришта Војводине, "Позоришном пролећу" у Шапцу - и до сада освојила рекордне двадесет и две награде!
фото:Александар Миладиновић
У предстојећем периоду очекују је наступи на још два фестивала, најпре на смедеревском "Театру у тврђави", а пред крај лета и на будимпештанском "Варошмајору", који се одиграва на отвореној сцени.
Иначе, публика Новосадског позоришта од овог месеца има прилику да ужива у још једном остварењу које је редитељ Пројковски припремао са ансамблом театра - чувеном Шекспировом комаду "Ричард Трећи", у коме насловну улогу тумачи бриљантни Арпад Месарош. Премијера комада била је 11. априла, а прва реприза је 20. априла.
Препоручујемо
ТРИБИНА „ДНЕВНИК О ЦРЊАНСКОМ“ У НОВОМ САДУ : Културни центар Војводине „Милош Црњански“
11. 12. 2025. у 12:38
ГЛУМАЦ ДАО ОБЕЋАЊЕ: Александар Којић добио награду за монодраму Радоша Бајића (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:10
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)