НОВА ГОЗБА ЗА ЧИТАОЦЕ: Међународни Београдски сајам књига од 19. до 27. октобра
ПРЕМА свим најавама и реалним очекивањима и 67. Међународни београдски сајам књига, који ће се одржати од 19. до 27. октобра, уз учешће више од 400 директних излагача из земље и иностранства - биће права посластица за љубитеље писане речи. Овогодишњу манифестацију отвориће песник и драмски писац Милена Марковић.
Фото М. Анђела
На истом месту, под слоганом "Реч је слободна" на Београдском сајму почасни гост биће Куба, а своје књиге изложиће и Белорусија, БиХ, Грчка, Италија, Иран, Конго, Мароко, Немачка, Румунија, Русија, Тунис, Турска, Украјина, Хрватска и Црна Гора. Гости програма из иностранства биће британски бестселер писац Тони Парсонс, словеначка ауторка Наташа Рогеља и писац из Гватемале Давид Унгер.
Као и свих претходних година и ове је припремљен велики број трибина са веома различитим темама и уз учешће писаца и књижевних зналаца. Између осталог у програму насловљеном "Песма сунца" према књизи Јована Дучића од чијег се рођења навршило 150 година разговараће се о препевима наше поезије у свету, страној поезији код нас и друштвеном ангажовању песника данас. У сали Јован Јовановић Змај одржаваће се програми "Хиљаду зашто", посвећени књижевности за децу и младе у којима ће у својеврсним радионицама учествовати наши најцењенији писци за малишане. Програмска целина "Атлас описан небом" именована према познатом роману рано преминулог Горана Петровића биће једним делом посвећена његовом делу, а представиће се и домаћи писци и гости из иностранства. По чувеној комедији "Сумњиво лице" Бранислава Нушића, од чијег се рођења навршило 160 година, назван је програм у коме ће се говорити о зло(употреби) вештачке интелигенције у превођењу, новим форматима књига, као и о књижевној критици на интернету.
Фото Д. Миловановић
Хале сајма биће отворене од 10 до 20 часова, појединачна цена улазница је 350, а за групне посете 250 динара, а паркинг за аутомобиле је 200 динара по сату. Дани за породичну посету су 21. и 22. октобар када ће бити омогућено да цела породица са једном улазницом посети манифестацију, а традиционални Школски дан биће 24. октобра за када је припремљен посебан програм намењен школарцима и њиховим учитељима и предавачима.
Милена Марковић, Фото В. Данилов
У истом термину на Београдском сајму одржаће се и 53. сајам образовања и наставних средстава.
Препоручујемо
ТРИБИНА „ДНЕВНИК О ЦРЊАНСКОМ“ У НОВОМ САДУ : Културни центар Војводине „Милош Црњански“
11. 12. 2025. у 12:38
ГЛУМАЦ ДАО ОБЕЋАЊЕ: Александар Којић добио награду за монодраму Радоша Бајића (ФОТО)
09. 12. 2025. у 22:10
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)