"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Србија купила додатни део енергетског преносног система Црне Горе!

12. 01. 2021. у 13:13

ЕЛЕКТРОМРЕЖА Србије, која је у стопостотном власништву Републике Србије, данас је на берзи купила додатних пет одсто акција Црногорског електропреносног система, незванично је потврђено "Новостима" у Влади Србије.

НОВОСТИ САЗНАЈУ: Србија купила додатни део енергетског преносног система Црне Горе!

Фото: Депоситпхотос

Иначе, ЕМС је 100 одсто у власништву државе Србије.


ЕМС је 2015. купио на берзи нешто више од 10 одсто акција Електропреноса Црне Горе у вредности од 13,9 милиона евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ЦЕЦА МЕ ЗВАЛА ДА ЖИВИМ КОД ЊЕ: Слађа Алегро завршила на улици, кућа страдала у поплави